Виявляється, невеликі зміни в щоденному раціоні можуть зробити боротьбу з курінням більш ефективною.
Є старий і перевірений спосіб: стакан молока, випитий перед тим, як закурити сигарету, робить її смак вкрай неприємним. Можна також вимочити сигарету в молоці, висушити її й потім викурити. У неї буде такий смак, що бажання палити пропаде надовго.
Такий же ефект мають огірки, помідори, квасоля, спаржа.
Нікотиновий голод курця втамують баклажани, багаті нікотиновою кислотою. Також вона є в картоплі, помідорах, солодкому перці.
Тим, хто хоче кинути курити, варто обмежити споживання гострої, солоної, смаженої і копченої їжі. Вона дратує смакові рецептори, чутливі до смаку тютюну, й провокує бажання закурити.
Слід відмовитися від чорного чаю, кави і алкоголю. Замість алкоголю та напоїв з кофеїном краще пити якомога більше мінеральної води, натуральних соків, трав'яного чаю.
"Забити" бажання затягтися допоможе будь-який кислий фрукт: грейпфрут або лимон. Вони знижують чутливість рецепторів, що відповідають за сприйняття тютюну. Також відбиває бажання курити імбир.
Капуста брокколі містить сульфорапін - речовина, що підвищує активність гена NRF2. Він захищає клітини легенів від пошкоджень токсинами.
Організму недавнього курця також допоможуть відновитися магнієвмісні продукти: висівки, проростки пшениці, буряк, гарбуз і гарбузове насіння, морква, курка, кедрові горіхи, сухофрукти.
Корисною буде аскорбінова кислота: цитрусові, солодкий перець, чорна смородина, шпинат, квашена капуста.
Також солодке, як натуральний антидепресант. Замість тістечок і тортів краще вживати мед і сухофрукти.
Відзначимо, що куріння назване першим ворогом краси.
Аргументы и факты