Таким чином, у верховинців, які здавна організовують проводи вівчарів на полонину і фестиваль "Полонинське літо", з'явилися послідовники: вперше таке свято проводять не гуцули, а бойки.
Одна зі складових фестивалю – пошанування і нагородження вівчарів. Розпочалося свято відкриттям і освяченням каплички та запаленням полонинської ватри.
Гості свята можуть оглянути виставкові території сільських громад та бойківські дійства майстрів і народних умільців, скуштувати бойківських страв і взяти участь у розіграші святкової лотереї.
На фестивалі працюють майстер-класи ткацтва, писанкарства, гончарства, виготовлення ляльки-мотанки.
І все це – в супроводі концерту, на який відвели шість годин.
До організації фестивалю долучилася і Асоціація інвестиційного бізнесу "Золоте кільце Прикарпаття" – громадська організація, яка діє в Долинському районі.
За словами її керівника Світлани Осмоловської, це один із кроків, щоб привабити туристів у менш популярні куточки Карпат, показати своєрідну культуру, народні ремесла, звичаї Бойківського краю, відродити його етнічні традиції.
Асоціація стала одним із переможців обласного конкурсу туристичних проектів саме з ідеєю створення історико-культурного комплексу "Бойківський хутір "Дзвінка".
Бойки – це етнічна група українців, які живуть в Івано-Франківській, Львівській, Закарпатській областях. На Прикарпатті це Богородчанський, Рожнятівський, Долинський райони в Карпатських Горганах.