Облрада підпише угоду з Кабміном щодо регіонального розвитку Закарпаття

Відбулося перше організаційне засідання нової робочої групи з питань підготовки проекту Угоди між Кабінетом Міністрів України і Закарпатською обласною радою щодо регіонального розвитку нашого краю.

Облрада підпише угоду з Кабміном щодо регіонального розвитку Закарпаття

Голова обласної ради М.Кічковський та голова ОДА О.Ледида підписали спільне розпорядження "Про розроблення проекту Угоди щодо регіонального розвитку Закарпатської області між Кабінетом Міністрів України та Закарпатською облрадою", яким визначено склад робочої групи з підготовки даного документу та укладення Угоди. Членам групи доручено розглянути всі пропозиції й обґрунтування, подані управліннями ОДА.

У роботі першого засідання взяли участь: співголови робочої групи – перший заступник голови облради Андрій Сербайло та заступник голови ОДА Володимир Гоблик, заступник начальника головного управління - начальник управління зведеного аналізу та стратегічного розвитку головного управління економіки ОДА Василь Папп, голова постійної комісії облради з питань бюджету Владислав Адам, начальник управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури ОДА Олександр Андялошій, голова постійної комісії облради з питань розвитку продуктивних сил, виробничої інфраструктури, банківської діяльності та інвестицій Михайло Качур, голова постійної комісії з питань транскордонного співробітництва Елемир Кевсегі, начальник головного фінансового управління ОДА Петро Лазар та начальник головного управління праці та соцзахисту населення ОДА Віктор Мацола, начальник головного управління агропромислового розвитку ОДА Іван Паук, начальника управління з питань європейської інтеграції та туризму і курортів ОДА Олександр Марченко, голова постійної комісії облради з питань територіального та земельного устрою, агропромислового комплексу і розвитку села Віктор Трикур, начальник управління житлово-комунального господарства ОДА Василь Романець та ін.

Учасники першого засідання жваво обговорили орієнтовний перелік спільних заходів, які передбачається здійснити в рамках Угоди та обсяг фінансування спільних заходів за пріоритетними напрямками. Як повідомив Андрій Сербайло, до процесу стратегічного планування області було залучено більше 12 тисяч осіб – науковців, фахівців управлінь ОДА, представників підприємництва, громадськості, які спільно виробляли пріоритети та операційні цілі, що знайшли одностайну підтримку обласних парламентарів при затвердженні соціально-економічного поступу нашого краю у грудні 2006 р, які ухвалили рішення облради "Про регіональну стратегію розвитку Закарпатської області до 2015 року" і визначили 5 стратегічних цілей: розвиток людини та підвищення соцстандартів життя; формування конкурентноспроможної та життєздатної економіки; поглиблення транскордонної та євро регіональної співпраці; розвиток туризму та курортно-рекреаційної сфери; просторова гармонія та охорона довкілля.Так от, Угода щодо регіонального розвитку краю укладатиметься між Урядом України та Закарпатською облрадою відповідно до державних пріоритетів розвитку регіонів, визначених у Державній стратегії регіонального розвитку на період до 2015 р. Як підкреслив Володимир Гоблик, три із п'яти сформованих цілей стратегії розвитку нашої області враховують державні стратегічні пріоритети щодо розвитку регіонів. А це – розвиток транскордонного співробітництва; розбудова прикордонної інфраструктури; розвиток транспортної мережі, логістики – відповідають стратегічному пріоритету під номером - 3: поглиблення транскордонної та євро регіональної співпраці; розвиток туризму та курортно-рекреаційної сфери – аналогічному пріоритету 4, забезпечення протипаводкового захисту – пріоритету 5, просторова гармонія та охорона довкілля – також.

Свої зауваження і пропозиції з обговорюваних питань висловили Михайло Качур, Василь Папп, Петро Лазар, Іван Паук, Олександр Марченко та ін.

Андрій Сербайло та Володимир Гоблик наголосили на необхідності ретельного перегляду та уточнення поданих фінансових показників, а також на важливості конкретизувати деякі пропозиції, спираючись на досвід регіонів, що вже підписали відповідні Угоди.

Члени робочої групи зійшлись на тому, що сьогодні потрібно невідкладно виробити узгоджений варіант проекту Угоди з тим, аби подати його на обговорення депутатів облради, врахувавши всі опрацьовані управліннями зауваження і пропозиції.

"Особливо позитивним є те, що об'єкти, які співфінансуватимуться із обласного та Державного бюджетів мають становити справді інтерес як для регіону, так і для громади", - висловив свою думку Андрій Андрійович.

Необхідно сказати, що такі Угоди вже уклали Донецька, Львівська, Вінницька обласні ради. Приміром, Донецькій області вони принесли 3510405,2 тис. грн.

Анна Романенчук
27 липня 2010р.

Теги:

НОВИНИ: Соціо

12:59
Програму підготовки до продажу земельних ділянок погодили в Ужгороді
12:56
В Ужгороді визначили "офіційну" зону відпочинку біля річки
12:11
Аспірант-айтівець УжНУ розробив новий курс з інтелектуального аналізу тексту
11:31
У Мукачеві запрацював Інклюзивно-ресурсний центр
10:37
/ 1
Завдяки повідомленню від громадян в Іршаві зупинили п'яного водія з кермом Jeep Chеrоkee
10:17
На Закарпатті цьогоріч – 9071 випускників
09:48
Ще одна поліцейська станція на Закарпатті запрацювала на Іршавщині
03:59
В Україні ще цього тижня запустять електрички та поїзди, але Закарпаття це не стосується
02:55
/ 1
Архітектор про ремонт суду в Ужгороді: "Характер будівлі змінюється"
02:41
Навесні до армії призвуть 410 юнаків з Закарпаття та до 20 офіцерів запасу
02:12
З 1 по 6 червня на КПП "Ужгород" тимчасово обмежать рух вантажівок
00:10
/ 3
Голова Баранинської ОТГ "самовільно" відмовив підприємцям у пільзі по єдиному податку на час карантину (ДОКУМЕНТ)
18:01
/ 1
На засіданні транспортної комісії в Ужгороді говорили про облаштування пішохідних переходів, встановлення знаків і обмежувачів
17:01
В Ужгороді пройде Тижневик здачі крові
16:56
На початку червня у пункті пропуску "Ужгород-Вишнє Нємецьке" діятимуть тимчасові обмеження для вантажного перевезення
16:54
/ 1
Анонсованого відкриття ще двох КПП на Закарпатті поки не відбулося
15:11
ФОТОФАКТ. На відрізку дороги між Кам'яницею та Перечином через розчистку дерев заблоковано автомобільний рух
14:50
/ 1
Будівництво спорткомплексу у Невицькому на Ужгородщині – на завершальній стадії
13:56
/ 7
Прокуратура 4 роки зриває судові засідання в справі незаконної "прихватизації" ужгородським суддею двору багатоповерхівки на вул. Володимирській
13:28
У Виноградівську, Тячівську та Іршавську лікарні волонтери передали захисне спорядження для медиків
13:25
На Тячівщині "п'яний" Vоlkswаgеn Jеttа в’їхав у паркан
12:15
/ 2
ОПОРА зібрала інформацію про те, де шукати нардепів Закарпаття і як до них звертатися
12:08
Молодіжні громадські організації Ужгорода запрошують подавати своїх представників до складу Молодіжної ради
09:58
/ 6
Невідомі пошкодили дерева на площі Петефі в Ужгороді
15:32
Закарпаття долучається до проєкту з розвитку культурної спадщини Карпатського Єврорегіону шляхом промоції ремісництва та гастрономії
» Всі новини