Якщо Янукович себе ніяк не проявить, люди підуть за реформатором Тігіпком, – політолог

"Заяви віце-прем'єр-міністра України з економічних питань Сергія Тігіпка про корисність грузинського досвіду реформ для України справедливі. Справді, успіхи Саакашвілі у внутрішній політиці викликають повагу. Але, крім усього, в цих заявах є політичний підтекст, що стосується тільки України. Із одного боку, Сергій Тігіпко привертає звичною дружньою грузинською риторикою розчарований "помаранчевий" електорат, а з іншого - ставить Віктора Януковича перед складним вибором. Або проводити непопулярні реформи, або втрачати рейтинг ". Про це сьогодні заявила український політолог Вікторія Подгорна, повідомляє ІА REGNUM Новини.

Якщо Янукович себе ніяк не проявить, люди підуть за реформатором Тігіпком, – політолог

"Розвиток економіки в Грузії, проведення реформ, на які посилається Сергій Тігіпко, – доказ того, що Михайло Саакашвілі виявився ефективним президентом. Він провів у країні серйозні реформи за досить обмежений час і їх уже визнали успішними у світі. Реформа силових структур, скорочення податків, наведення ладу в питаннях власності. У внутрішній політиці Саакашвілі проявив себе дуже добре. Інша справа - зовнішня, але це вже інший аспект. Грузинський досвід для України позитивний, і Сергій Тігіпко не даремно наводить як приклад саме його. Грузія в останні роки була союзником України. І для людини, яка претендує на зневірений в Ющенкові і Тимошенко електорат, хвалити грузинський досвід – дуже розумний політичний хід ", – вважає вона.
На думку експерта, при всій позитивності економічних реформ, усе впирається в політичну волю українського керівництва. Плюс – між Україною і Грузією в політичному аспекті є велика різниця. "Є один важливий нюанс – в Грузії дуже сильна президентська влада. Михайло Саакашвілі править фактично самостійно. Його опоненти з різних причин вибули з гри давно і надовго. Грузія – маленька країна і зовсім не факт, що на Україні можна успішно діяти такими самими методами. Провести різкі й жорсткі реформи з центру на Україні набагато складніше – занадто багато різних соціальних кластерів, неоднорідна картина за національними ознаками, є потенційні вогнища сепаратизму. Ці елементи ускладнюють процес. Але якщо говорити суто про економічні реформи та грузинський досвід - він чудово нам підходить. А правильність курсу Грузія довела дуже переконливо ", – зазначила експерт.

На її думку, головне питання зараз – чи вистачить у політичної еліти України волі на такий крок. У іншому випадку, віце-прем'єр-міністр і лідер партії "Сильна Україна" отримає гарний шанс посилити свої позиції як самостійний політик і виграти наступні вибори. "Поки подібних лідерів на Україні не було", – відзначає Підгорна. "Основне питання старту серйозних реформ - чи є політична воля для їх проведення? Поки в Україні не було лідера, який би хотів і міг привести правила гри в країні до міжнародних стандартів. Навпаки – будували свій хутір, всіляко нівелюючи світовий досвід. І ось Сергій Тігіпко зараз пропонує Віктору Януковичу – давайте зробимо це. Є парламент, виконавча гілка влади, свій Кабмін. Фактично у Януковича карт-бланш на реформи. І якщо президент зараз себе ніяк не проявить, то він багато чого втратить у очах виборців. І дуже ймовірно, що люди, які все-таки хочуть змін, підуть за реформатором Тігіпком. Так що Сергій Леонідович дуже красиво зараз грає. Або Янукович піде курсом реформ, на якому наполягає Тігіпко, або останній одержить можливість красиво піти з системи влади і перемогти на наступних виборах . Зараз у них є контакт, але в ньому більше конкуренції, ніж співпраці", – резюмувала експерт.

24 липня 2010р.

Теги:

Коментарі

KK 2010-07-26 / 18:29:00
І з грузії можна було б дуже багато для закарпатті научитися. І грузія і закарпаття маленькі території. І в обох краях виробляють вина і мінералральну воду. Але вино і мінеральна вода із грузії рахується на вищому рівні. І не все можна тільки це пояснити що в грузії ліпша вода чи ліпший виноград. Різниця у технії і в культурі - о тут і грузинський досвід би придався на закарпатті!

НОВИНИ: Різне

18:32
Як правильно провести дегустацію вишуканих сирів?
03:35
РНБО затвердила перший в історії План оборони України – Данілов
01:31
/ 3
Замість арешту чи мільярдної застави суд відправив Медведчука додому
20:42
У "червоних" зонах у міжрегіональний транспорт не пустять щеплених однією дозою вакцини
19:10
/ 1
Ідеальне життя від народження: чи таке можливо
17:44
/ 4
Україна та ЄС підписали довгоочікувану угоду про "відкрите небо"
15:39
МОЗ: 97% госпіталізованих із COVID-19 у вересні – невакциновані
03:14
/ 2
Новий тип терапії здатен знищувати ракові пухлини навіть на останніх стадіях хвороби – дослідники
03:10
42% росіян не хочуть бачити Путіна президентом – це максимум за 8 років
03:00
Масштабне дослідження показало високу ефективність ковід-вакцин
02:54
Медведчуку вручили клопотання про арешт і заставу в 1 мільярд
02:40
/ 1
У МОЗ розповіли про особливості COVID-штаму "Дельта" в Україні
00:13
Петиція з вимогою до Зеленського повністю заборонити концерти російських артистів зібрала голоси
18:13
Як правильно носити термобілизну
19:36
Потрібне SEO-просування? DvaCom – ідеальний вибір, і ось чому
17:18
Чорна п’ятниця в Keramis: кераміка та сантехніка з максимальною вигодою
17:00
Топ поїлок-невиливайок для малюків
16:30
Жінка та сумка: спеціальний посібник для чоловіків
21:34
/ 1
Порядок в будинку: де зберігають речі?
15:36
Інвестиція в нерухомість: чому це найкраще рішення
15:25
Пінопласт ESP від «Вік Буд»: ключові переваги
14:43
ПВХ плитка для підлоги: чому варто віддати перевагу бренду VINILAM
13:49
Кілька порад покупцеві оптичного прицілу
17:59
Готівковий кредит для приватних осіб від "Укрсиббанк"
16:59
Троянда - королева свята!
» Всі новини