Закарпатські депутати просять законодавчо врегулювати питання про фінансування видатків на пільгові перевезення

Нещодавно на адресу Закарпатської облради надійшла відповідь за підписом заступника міністра Міністерства праці та соціальної політики України Віталія Мущиніна, в якому сказано: «На виконання доручення Секретаріату Кабінету Міністрів України Мінпраці розглянуло звернення депутатів Закарпатської обласної ради, адресоване Президенту України, щодо врегулювання на законодавчому рівні питання фінансування видатків на пільгові перевезення окремих категорій громадян і в межах компетенції повідомляє.

Закарпатські депутати просять законодавчо врегулювати питання про фінансування видатків на пільгові перевезення

Оптимізації розгалуженої системи надання пільг з проїзду транспортом загального користування сприятиме прийнята Урядом 3 червня 2009 року Стратегія упорядкування системи надання пільг окремим категоріям громадян до 2012 року.

Стратегією пропонується, зокрема, зберегти існуючий порядок отримання пільг для осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною (учасники бойових дій, інваліди війни, ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС тощо) та запровадити механізм адресного надання пільг шляхом застосування рівня доходів при наданні пільг особам, для яких пільги були встановлені як вид соціальної підтримки для забезпечення достатнього життєвого рівня.

У рамках виконання заходів з реалізації Стратегії планується протягом 2010 року забезпечити підготовку та прийняття змін до законодавства щодо надання пільг громадянам, виходячи з єдиних принципів та критеріїв за встановленими законодавством нормами і нормативами споживання.

Запровадженню адресних грошових виплат окремим категоріям громадян на проїзд у транспорті загального користування має передувати робота щодо законодавчого врегулювання питання переходу до готівкової форми надання пільг шляхом внесення відповідних змін до норм діючого законодавства України, а також встановлення нормативів пільгового проїзду. Важливою умовою запровадження готівкової форми надання пільг з проїзду є також можливість державного бюджету забезпечити її належне та безперебійне фінансування.

Декларацією цілей та завдань бюджету на 2011 рік (Бюджетною декларацією), яка схвалена постановою Кабінету Міністрів України від 19.04.2010 №315, передбачено підготовку пропозицій щодо поступової монетизації пільг на проїзд у транспорті".

У листі-відповіді також повідомляється, що з метою врегулювання питання здійснення розрахунків з перевізниками за надані ними пільги з проїзду міжміським транспортом загального користування та на виконання абзацу третього підпункту 4 пункту 3 Плану організації виконання постанови Верховної Ради України від 09.10.2009 № 1642 "Про Рекомендації парламентських слухань на тему: "Про соціальне, медичне і пенсійне забезпечення ветеранів війни та відзначення 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років", схваленого на засіданні Кабінету Міністрів 29.10.2009, Мінпраці разом з Мінтрансзв"язку, Мінфіном та соціальними партнерами опрацьовується проект спільного наказу Міністерства праці та соціальної політики, Міністерства транспорту та зв'язку "Про затвердження Порядку здійснення розрахунків з перевізниками за надані окремим категоріям громадян пільги з проїзду залізничним, водним, повітряним або автомобільним транспортом міжміського сполучення за листами талонів".

Анна Романенчук, Закарпатська облрада
14 липня 2010р.

Теги:

Коментарі

7290 14.07.2010 / 17:20:00
круто

НОВИНИ: Соціо

14:15
/ 1
Військовий 128-ї гірсько-штурмової бригади став призером конкурсу інструкторів армійського корпусу Фото новина
12:50
На Закарпатті медики «екстренки» врятували жінку після раптової зупинки серця
10:42
/ 2
В Ужгороді відбудеться підсумкова конференція міжнародного проєкту «Зелені скарби Карпат»
10:01
/ 1
У Мукачеві вулицями міста пройшла Хресна дорога Фото новина
09:06
/ 1
На Закарпатті під час рейду проти спалювання сухостою оштрафували ще чотирьох порушників Фото новина
17:54
/ 1
Полеглому закарпатському захиснику присвоєно звання Героя України Фото новина
15:49
На війні з рф поліг захисник із Неліпина на Мукачівщині Іван Плоскіна Фото новина
12:07
Завершилася серія тренінгів із практичної педагогіки для фахівців, які працюють із дітьми Фото новина
11:01
Відомий гірський рятувальник поділився новими світлинами Чорногори Фото новина
09:04
Прикордонники Чопського загону затримали турка за спробу незаконного переходу кордону Фото новина
17:21
У Мукачеві 15 березня відбудеться Хресна дорога
15:25
/ 2
На Берегівщині поліцейські повернули господарям загубленого пса, який допомагає у реабілітації дітей Фото новина
12:23
На 105-му році життя померла вчителька з Іршави Ганна Фечка Фото новина
18:31
/ 2
У Мукачеві зупинили водійку з перевищенням алкоголю у 7 разів Фото новина
17:17
У Мукачеві попрощалися із полеглим на війні з рф захисником Василем Ляхом Фото новина
11:25
/ 1
У Нижній Воротах на Мукачівщині попрощалися з Героєм Олександром Власовим Фото новина
10:33
У Мукачеві пройде щорічний племінний огляд собак Фото новина
10:02
/ 1
На Тячівщині рятувальники спіймали порушницю, яка палила сухостій біля будинків Фото новина
08:59
/ 2
В Ужгороді неповнолітній катався містом із арсеналом зброї в авто Фото новина
17:08
/ 7
В Ужгороді патрульні допомогли літньому чоловікові, який загубився в місті Фото новина
16:16
У Мукачеві розквітла знаменита «шалена» сакура Фото новина
14:51
/ 1
На Закарпатті від початку року «швидка» 500 разів виїжджала до пацієнтів із проблемами нирок Фото новина
13:16
У Мукачеві 14 березня проведуть еко-пікнік на набережній
12:26
У селі Олешник на Берегівщині попрощаються із військовим Володимиром Мащенком Фото новина
10:05
У Довгому на Хустщині попрощалися з 25-річним захисником Василем Бабинцем Фото новина
» Всі новини