За півроку інспекторами Закарпатдержрибоохорони затримано 728 порушників природоохоронного законодавства

У працівників рибної галузі, професійних рибалок, любителів спортивної рибалки є своє професійне свято, яке вони відзначають у другу неділю липня. І якщо для рибалок аматорів це день визнання способу єднання з природою і якоюсь мірою стан "душі", то для інспекторів рибоохорони як працівників Державного комітету рибного господарства це, в першу чергу, визнання важливості рибної галузі, як невід'ємної і вагомої частини агропромислового комплексу країни.

За півроку інспекторами Закарпатдержрибоохорони затримано 728 порушників природоохоронного законодавства

Рибне господарство країни на сьогоднішній день включає в себе понад 600 підприємств по добуванню риби, її переробці та виготовленню готової продукції (125 підприємств) , риболовні судна, 4 морських порти, 9 наукових установ та іхтіологічна лабораторія, 12 підприємств, які спеціалізовані на відтворенні різних видів риб, більше 120 підприємств та організацій різних форм власності, які займаються розведенням та вирощуванням риби, 4 навчальні заклади по підготовці спеціалістів,д в яких  на 16-ти спеціальностях здобувають освіту 7,5 тис. чоловік, органи охорони водних живих ресурсів (рибоохорона). Сьогодні в рибній галузі працює понад 35 тисяч чоловік.

Частиною великого трудового колективу, котрий працює на процвітання нашої держави та збільшення її рибних запасів, є спеціалізовані підприємства різних форм власності Закарпатської області, що займаються вирощуванням рибної продукції. І якщо в масштабах України промислове вирощування риби та її добування на Закарпатті не можуть порівнятися з іншими регіонами, то аматорське рибальства завжди мало у нас потужні традиції. Адже такого багатого іхтіологічного різноманіття не має ні одна з областей України. Громада рибалок-любителів на Закарпатті завжди сповідувала передові погляди як ловлі риби, так збереження її запасів. Не зважаючи на тривалу відсутність (незначну кількість) органів рибоохорони в Закарпатські області як окремої структури, саме рибалки-любителі протягом тривалого періоду були ентузіастами охорони рибних запасів.

Створення Головного управління Закарпатдержрибоохорони, підтримка та сприяння інспекторам рибоохорони в боротьбі з браконьєрством саме зі сторони рибалок-любителів, на сьогоднішній день показують позитивних рух в напрямку , як збільшення рибних запасів так чистоті та бережному ставленні до водних об'єктів, культурі відпочинку.

Готуючись до Дня рибалки, Головне управління Закарпатдержрибоохорони підбило підсумки роботи за півріччя і фактично звітується про стан рибоохоронної діяльності.

Так за звітний період інспекторським складом управління з 01.01.2010 по 30.06.2010 року спільно з взаємодіючими структурами проведено 43 рибоохоронних рейди, під час яких виявлено та припинено 790 порушень ( затримано 728 порушників ) природоохоронного законодавства, основна частина котрих пов'язана з порушенням правил рибальства та порушеннями ведення господарської діяльності на водних об'єктах за ст..85 ч.3 КУпАП - 669 порушень ( із них за господарську діяльність 219 випадки - вибір гравію, миття автомашин, трелювання лісу і т.п.).
Затримано за проведення браконьєрського лову риби та передано у суди матеріали за ст..85 ч.4 (браконьєрство) на 48 порушників, у 30 випадках спроба браконьєрства припинена на стадії підготовки, передано у слідчі органи для порушення кримінальних справ у 4 випадках на 4 чоловік ( в т.ч.за браконьєрство з використанням "електроструму" 1 випадок). За незаконний продаж риби судами притягнуто до відповідальності 4 чоловік, за порушення використання водозабірних споруд - 6 чол.

По складених протоколах за різні порушення природоохоронного законодавства накладено 35 394 грн. штрафу, з яких за участю ДВС області в бюджет стягнуто штрафу 62 611 грн. по 710 випадках. Сума накладених штрафів перевищила суму кількості стягнутих завдячуючи ефективній роботі з ДВС області.

За завдану шкоду під час зайняття незаконним рибним промислом, проведення господарської діяльності нараховані на відшкодування збитки державі на суму 10 813,00 грн. (стягнуто 5 383,2 грн.) . Виявлено та вилучено 128 знарядь незаконного вилову риби ( в.т.ч 1 електоровудочку), вилучено риби - 80,0 кг. та 5 транспортних засобів ( 5 гумових човнів).

На завершення хочеться наголосити ще раз на тому, що високі результати роботи були досягнуті завдяки самовідданій, наполегливій і відподальній праці інспекторів рибоохорони за сприяння взаємодіючих правоохоронних органів та підтримки громади рибалок Закарпаття.

13 липня 2010р.

Теги:

НОВИНИ: Кримінал

03:19
Держінспектора митного поста "Тиса" Пловайка відсторонили за "візуальний" хабар в 200 євро - Нефьодов (ВIДЕО)
02:41
В Ужгороді оперативно затримали "щипачку"
01:30
У ПП "Косино" через сигаретну контрабанду в чоловіка вилучили "Тойоту Авенсіс"
01:26
У ПП "Тиса" в буковинця через контрабандні сигарети вилучили мікроавтобус
21:34
/ 2
Ужгородська міськрада назвала "штучним нагнітанням" реакцію журналістів на "запізнення" свого представника на суд по "Короні"
18:18
На Міжгірщині розірвано договір з недобросовісним орендарем комунальної землі
18:09
За смерть 1-річної дівчинки в ліжечку від запаленої свічки на Перечинщині відповідатиме її батько
15:17
/ 3
Ужгородська міськрада не прийшла на суд за своїм же позовом по "Короні"
14:46
/ 1
ВРП відсторонила суддю Рахівського райсуду Тулика від здійснення правосуддя
12:25
/ 2
На березі Тиси на Закарпатті затримали "водолаза", що, вийшовши з річки, кинувся навтіки від прикордонників
11:12
У Виноградові спинили водія "Ниви", що кермував, "маневруючи", у стані наркотичного сп'яніння
10:39
/ 4
На Закарпатті митники вилучили в українця, що повертався зі Словаччини, медичне обладнання
02:34
У Виноградові поблизу школи знайшли труп чоловіка
19:01
/ 7
Суд залишив під вартою звинуваченого у смертельній ДТП Олефіра, хоч депутати Перечинської райради хотіли взяти його на поруки
18:32
/ 1
На Рахівщині через недбалість лісника вирубано 36 дерев на суму 200 тис грн
18:16
На Закарпатті українець хотів завезти з Італії препарати психотропної дії
16:52
На Тячівщині п'яний закарпатець вкрав авто односельця та поїхав на Львівщину до дівчини
16:16
/ 1
Підозрюваного у зґвалтуванні неповнолітньої в Ужгороді триматимуть під вартою без можливості внесення застави
09:42
/ 1
Нелегала з Чехії, котрий ще торік приїхав в Україну, виявили на Закарпатті
03:18
/ 11
Студентку в Ужгороді зґвалтував нацгвардієць – правник
12:40
/ 2
Через 490 пачок контрабандних сигарет на "Тисі" в українця вилучили Volkswagen
11:00
/ 3
Тячівець вкрав мотоцикл зі спецмайданчика відділу поліції і ховав у спальні
02:32
У Львові розглядають апеляцію закарпатського гінеколога, звинуваченого у смерті матері 3 дітей
15:31
/ 5
Ще одна членкиня ДВК з Іршавщини визнала провину в незаконній видачі бюлетенів для голосування
14:36
/ 3
В Ужгороді погоджено підозру у зґвалтуванні нападнику на 17-річну дівчину
» Всі новини