Карпатські гори завалені сміттям

На Закарпатті шукають винних у засміченні лісів та національних заповідників. Найбільше дошкуляє ця проблема найвищій точці України – горі Говерлі. Це визнають і місцеві екологи, і закарпатська влада. Причому зазначають: забруднюють навколишнє природне середовище самі мешканці регіону, бо не бояться покарання, до того ж на Закарпатті не має жодного сміттєпереробного заводу.

Карпатські гори завалені сміттямНайзагрозливіша проблема для закарпатського довкілля – це сміття. На це вказують екологи, з цим погоджуються мешканці регіону.

НАЙБІЛЬШЕ ВИННІ ЗАКАРПАТЦІ

Раніше у населених пунктах нагромаджувалося переважно органічне сміття, яке просто перегнивало, а з появою полімерної тари стихійні смітники стали обов’язковим атрибутом закарпатського довкілля.

38-річний ужгородець Михайло розповів Радіо Свобода, що був просто шокований нещодавно побаченими звалищами сміття на території національного заповіднику на Міжгірщині:

«Проблема екологічної ситуації в області на сьогодні дуже гостра. Часто буваючи на Міжгірщині, звернув увагу на таку ситуацію: буквально на самому Синевірському перевалі, праворуч на підйомі, вивалено на узбіччя дороги, за її край, близько 30 тонн скляних пляшок. Я з подивом з’ясував, що вивозять це сміття з національного заповідника «Синевір» і з навколишніх торгових точок, ресторанів, колиб, які там уздовж дороги».

СМІТТЄПЕРРОБНИЙ ЗАВОД ЗАМІНИТЬ ШТРАФИ

Закарпатська влада визнає проблему і нарікає на відсутність сміттєпереробних заводів на території регіону, безкультур’я людей та низькі штрафи за забруднення навколишнього природного середовища. Хоча проблему можна вирішити, каже заступник голови Закарпатської облдержадміністрації Володимир Гоблик:

«Ви самі подивіться: як почали платити за металобрухт – його немає. Так само взяти до уваги польський метод, де пляшки просто приймають у приймальні пункти як сировину. Потім 70 % з такої пляшки йде на нову пляшку. Тобто, треба сміття просто збирати».

ТАМ, ДЕ ВІДХОДИ Є ТОВАРОМ, НЕМАЄ СМІТТЯ

Закарпатські чиновники кажуть, коли сміття стане товаром, тоді воно зникне з лісів, берегів річок та узбіч доріг у Закарпатті. Підтверджує таку тезу і заступник міністра охорони навколишнього природного середовища України Павло Большаков, що саме вивчав проблеми області. Він каже, знає приклади навіть в Україні, коли сміття, й особливо пластикові пляшки, повністю зникали з територій населених пунктів:

«За результатами поїздки у Волинську область, я там був на одному виробництві, яке переробляє пляшки, я вам скажу: там рентабельність на сьогодні 160 %. Вони переробляють всі відходи виробництв, які роблять ящики поліетиленові, мішки для сміття, крім того, відходи з лікарень, разові шприци. Під керівництвом місцевої влади всі ці заклади постачають свої відходи на переробне виробництво. Таким чином у Луцьку я ніде не побачив, щоб валялися пляшки».

Заступник міністра порадував і закарпатців: сміттєпереробний завод, який торік пообіцяв збудувати в області міністр навколишнього природного середовища Василь Жарти, вже почали проектувати. З фондів міністерства на його будівництво виділять майже 42 мільйони гривень.
Надія Петрів, RadioSvoboda.Ua
15 березня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

16:56
На Закарпатті жінка народила в кареті швидкої допомоги Фото новина
12:37
У Карпатах на туристів зійшла лавина Фото новина
08:52
У Міжгір’ї медики повернули до життя 80-річного чоловіка після клінічної смерті Фото новина
18:15
/ 1
На Мукачівщині під колесами мотоцикла загинула жінка-пішохід Фото новина
15:56
На Ужгородщині під час пожежі отруївся чадним газом 5-річний хлопчик Фото новина
08:55
На Рахівщині через бездоріжжя медики пішки діставалися до пацієнта у критичному стані Фото новина
00:22
/ 1
У Тисі на румунському боці виявили тіло 39-річного українця
14:56
/ 1
У Нижніх Воротах через залишену без нагляду піч загорівся житловий будинок Фото новина
08:35
В Ужгороді на підприємстві у 53-річного чоловіка зупинилося серце
16:40
/ 3
На Ужгородщині медики йшли кілька кілометрів через ліс до постраждалого Фото новина
12:57
/ 1
У Перечині на пішохідному переході водій збив дитину Фото новина
16:00
На Мукачівщині зайнялася покрівля надвірної споруди Фото новина
10:00
У Рахові поліцейські допомогли медикам доправили до лікарні пацієнтку з серцевими симптомами Фото новина
18:29
У тумані на Драгобраті заблукали двоє лижників Фото новина
17:25
У селі Лопухів на Тячівщині бригада «103» 800 метрів долала пішки, щоб врятувати пацієнта Фото новина
14:09
У Чинадійові в потічку виявили потопельника
09:54
На Мукачівщині медики пішки долали 600 метрів бездоріжжя, щоб врятувати чоловіка Фото новина
11:48
/ 6
У Хорватії затримали ужгородця, який ховав €500 тис. в панелях машини Фото новина
15:57
Поблизу Мукачева сталася ДТП за участі двох автівок Фото новина
12:37
У селі Клочки на Мукачівщині через пожежу в гаражі ледь не згорів будинок Фото новина
17:56
/ 3
На Тячівщині зафіксували спалах гепатиту А
17:51
У Довгому на Хустщині через випадок сказу запровадили двомісячний карантин
15:59
У Чорній Тисі на Рахівщині рятувальники ліквідували пожежу в господарській споруді Фото новина
14:47
У ліцеї Мукачева підліток погрожував одноліткам ножем Фото новина
10:04
На Рахівщині медики надали допомогу жінці, яка задихалася Фото новина
» Всі новини