Як з’ясувалося, в Ужгороді нарешті з’явилася організація, яка опікуватиметься дітьми (від новонароджених малюків до повноліття), хворими на цукровий діабет, залежними від життєво необхідних для них уколів інсуліну, інвалідів з дитинства на усе життя. Досі ніхто спеціально не займався їхніми проблемами — від контролю за постачанням медикаментів до подарунків із забороненими для таких діток цукерками на новорічні свята у школах…
Олена Бутакова, голова Благодійного фонду «Стевія», мама дівчинки-першокласниці, хворою на цукровий діабет, розповіла, що хвороба їхню сім’ю, як й інших, застала несподівано і повністю змінила стиль життя. Відтепер дочка потребує уколів інсуліну 4 рази на добу, харчування складається із відміряних по грамах продуктів (наприклад, цілий банан одразу для дитини забагато, слід дозувати), а найменші дитячі переживання викликають небезпечні коливання рівня цукру у крові.
Програма «Цукровий діабет» досі фінансувалася із держбюджету, відтепер — з місцевого, що неабияк насторожує батьків та лікарів. Першим тривожним сигналом стало вже те, що розписаний фахівцями бюджет лікування ужгородських дітей-діабетиків був «урізаний» із необхідних 90 тис. грн. до 48 тисяч гривень. Відповідно батьки відчувають нестачу апаратів для контролю рівня цукру у крові, тест-смужок, шприц-ручок, голок. Багато сімей залишаються із проблемою наодинці. Тому О.Бутакова вирішила створити спеціалізований Благодійний фонд, щоб знаходити можливість допомагати дітям, не лише ліками, а й такими необхідними вітамінними комплексами, противірусними засобами.
Планується також створити реабілітаційний центр (адже діабетики потребують регулярну відповідну фізичну загрузку), школу цукрового діабету для підтримки і навчання дітей та батьків.
Ідею заснування фонду усіляко підтримують лікарі. Оксана Передрій, головний лікар Ужгородської міської дитячої лікарні та Світлана Шеверя, міський ендокринолог розповіли, що найбільший відсоток серед причин згаданого захворювання — спадковість. Буває, що цукровий діабет розвивається також унаслідок вірусного захворювання та імунного знесилення організму, стресів, переїдання, малорухливого способу життя. Найперші ознаки — спрага, стрімка втрата ваги, постійно погане самопочуття, втрата свідомості. Режим і контроль — спосіб життя дитини з дня виявлення хвороби.
Сьогодні у світі цукровий діабет проте асоціюють не з недугою, а позиціонують його як особливий стиль життя. «Ми розвиваємося, граємося, ходимо в школу, але ми залежні від інсуліну», — розповідає Олена Бутакова. Вона також зізналася, що як і інші мами вдавалася до нетрадиційних методів лікування, проте пересвідчилася, що на сьогодні вилікувати цукровий діабет, на жаль, неможливо. Печінка просто не виробляє потрібного організмові інсуліну. Надія хіба на генну інженерію майбутнього.
В Ужгороді сьогодні є 11 дітей з цукровим діабетом (віком від 3 до 18 років), в області — понад 150. Фонд «Стевія» вже налагодив контакти із організаціями-колегами Одеси та Києва, і тепер чекає підмоги від небайдужих людей. До речі, стевія — квітка, чай з листя якої зменшує рівень цукру у крові.
Адреса Благодійного фонду «Стевія»: Студентська набережна, 8, м. Ужгород.
Р/р 26003301001201 в УФ АКБ «Мрія» м. Ужгорода, МФО 312787 код ЄДРПОУ 34835287.
Благодійний фонд «Стевія» висловлює щиру подяку благодійникам, які підтримують діток, хворих на цукровий діабет: Володимир Кордонець («Кіим Вест»), Юрій Беляков (міськорганізація Партії регіонів), Євген Бевзюк (кредитна спілка «Мрія»), Аліса Дроботя (приватний нотаріус), Тібор Зомбор (банк «Мрія»), Руслан Левко (ресторан «Грант»).
12 березня 2007р.
Теги: