Під ритми запальної народної угорської та української музика гості та корінні жителі міста могли покуштувати не лише відомі закарпатські винні марки, що вже зарекомендували себе на українському ринку, а й виготовлене в домашніх господарствах вино минулорічного врожаю.
"В нашій родині виноробство – це сімейна традиція. Ще мої прадіди почали вирощувати виноград, а зараз я намагаюсь прищепити любов до виноробства своєму племіннику та дочці. У нашій сім'ї усі розуміють, що вино – це не просто напій, це ліки, які потрібно щоденно споживати по 200-300 г, аби підвищувати гемоглобін і підтримувати весь організм в тонусі", – розповідає жінка-винороб із Мукачево Моніка.
Більшість виноробів зізнаються, що за сезон виготовляють близько тисячі літрів вина. Мадлен цього сезону виготовила біля 1300 літрів вина. До Берегова Мадлен, яка також прибула із Мукачева, привезла такі сорти вина як «Ізабелла», «Кадарка», а також вино з медом та корицею. Жінка розповідає, що більшість її земляків не мають змоги самі приїздити на фестивалі та продавати вино, тому доводиться перепродувати свій продукт скупникам.
"Майже усі сорти вин, які тут представлені, мають золоті, срібні нагороди, відзнаки різноманітних фестивалів. На Закарпаття на винні фестивалі щороку з'їжджаються тисячі гостей як з України, так і з-закордону, і наша мета – засадити усі гори довкола міста виноградниками, щоб усі мешканці, як і раніше, були причетні до виноробства, щоб в кожному домі бродило вино", – розповідає постійний організатор фестивалю Йосип Галайда.
За словами одного із жителів Берегова Юрія Чанаді, вино в місто було завезено ще в 1300 році. Пізніше, у 19 столітті, через епідемію, усі виноградники були знищені. Зараз традиція виноробства поступово відновлюється в Береговому, і це вже сьомий винний фестиваль, щоправда перших п’ять фестивалів проходили взимку. Цього року 14 січня також проходив фестиваль вина в Мукачево, а 1 травня свято вина має відбутися в м. Виноградово, і уже наприкінці травня на Закарпатті пройде завершальний винний фестиваль.
Ціни на вино в м. Берегове коливалися в середньому від 5 до 60 грн за літр. Окрім того, на фестивалі було представлено багато видів домашніх сирів, таких як бринза, бурда, а також меду, обладнання для виробництва вина.
Також в рамках 7 Міжнародного фестивалю вина в м. Берегове відбулось прийняття членів-рицарів в ряди Винного Ордену Святого Венцела. Цей орден на Закарпатті заснований 3 роки тому, аби об'єднати довкола себе справжніх шанувальників вина та тих людей, які відроджують справжні закарпатські винні традиції.
ЗІК
12 березня 2007р.
Теги: