Проте це число не виходить за межі норми - впродовж багатьох років кількість інсулінозалежних діток в місті є стабільною – 6-12 хворих (статистика по області – 150 дітей).
Причини появи діабету у дитячому віці - це переважно поганий генетичний «спадок». І, щонайгірше, саме дитячий діабет робить людину інсулінозалежною на все життя.
Окрім потреби дотримання постійного строгого режиму, дієти, контролю за фізичними навантаженнями та рівнем цукру він ще й спричиняє значні витрати для батьків хворої дитини. Адже не завжди держава повністю покриває витрати на усі необхідні медикаменти. Так, цього року із необхідних 90 тис. грн., необхідних для лікування 12-ти ужгородських хворих дітей, із бюджету виділено лише 48 тисяч.
Таким чином повністю забезпечені діти будуть лише інсуліном, інші ж далеко не дешеві препарати батькам доведеться докуповувати самостійно.
Саме через наявність таких проблем у грудні минулого року в Ужгороді була створена перша організація, яка опікуватиметься дітьми, хворими на цукровий діабет. На прес-конференції голова Благодійного фонду «Стевія» Олена Бутакова розповіла, що відкриття організації відбулося минулого місяця, проте вже зараз активно налагоджуються контакти із аналогічними організаціями із Одеси, Києва, а також ведеться співпраця з угорськими фондами.
«Проте меценатів ще не так багато, - скаржиться пані Олена. – Мало хто ще знає про нашу діяльність».
Фонд «Стевія» планує займатися не лише залученням благодійних внесків для лікування хворих діток. У стратегічних планах також відкриття «школи діабету» - місця, де батьки отримували б кваліфіковані поради по догляду за дітьми, які захворіли на цукровий діабет; ділилися власним досвідом з іншими батьками.
Ще одне важливе завдання, яке ставить перед собою фонд - якнайширше сприяння тому, щоб у наших торгівельних закладах з’явилося більше продуктів, розрахованих саме для хворих на діабет.
На сьогоднішній день цей асортимент надзвичайно бідний, що є значною проблемою для даної категорії людей.
06 березня 2007р.
Теги: