Відкриваючи засідання, Голова Комітету Тетяна Бахтеєва, зокрема, наголосила, що "після ратифікації в 1991 році міжнародної Конвенції ООН "Про права дитини" наша країна взяла на себе зобов'язання щодо захисту прав українських дітей. Тому подолання недоліків, що існують у галузі охорони здоров´я є однією з нагальних проблем".
"В Ужгород прибули народні депутати з різних фракцій, спеціалісти з різними політичними поглядами, - підкреслила Тетяна Бахтеєва. Але всіх нас однаково турбує проблема охорони дитячого здоров´я. Адже діти наше майбутнє. А в останні роки спостерігається тенденція до зменшення дитячого населення, особливо у віковій групі до 17 років".
Учасники засідання підкреслювали, що незважаючи на постійну роботу, котра ведеться на рівні органів державної та місцевої влади щодо удосконалення системи надання медичної допомоги дітям, залишається невирішеним цілий ряд нагальних питань у цій сфері. Зокрема, це стосується боротьби з поширенням таких соціально-небезпечних хвороб, як ВІЛ/СНІД та туберкульоз. Значна кількість хворих на ці небезпечні захворювання діти. Зростає рівень онкологічних патологій серед дитячого населення, зокрема, пухлин головного мозку та онкологічних захворювань кровотворної системи.
Високим залишається також рівень дитячої інвалідності. Головною причиною такої ситуації є вроджені вади розвитку. Особливо дитяча інвалідність поширена в Закарпатському регіоні. Ця патологія є першопричиною смертності дітей у віці до 1 року. "Це зумовлено, насамперед, відсутністю необхідного високотехнологічного обладнання для своєчасної діагностики та попередження дитячої інвалідності", - вважають фахівці.
Важливою проблемою для Закарпатської області є значне поширення в регіоні ендокринних захворювань, таких як ендемічний зоб. Тому в області з 2003 року запроваджена спеціальна програма з попередження та боротьби з йоддефіцитом.
На думку членів Комітету, вивчення ситуації в системі охорони здоров´я дітей на Закарпатті дасть змогу узагальнити тенденції роботи, що проводиться на місцях задля збереження здоров´я підростаючого покоління.
Інформаційне управління Верховної ради України
27 лютого 2007р.
Теги: