Закарпатські держекологи стверджують, що ДП "Мокрянське ЛМГ" добряче "нарубало дров"

Державною екологічною інспекцією в Закарпатській області проведено планову перевірку щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства на території лісфонду ДП "Мокрянське ЛМГ".

Закарпатські держекологи стверджують, що ДП "Мокрянське ЛМГ" добряче "нарубало дров"

Як повідомили Закарпаття онлайн в прес-службі Держекоінспекції в Закарпатській області, в ході натурної та документальної перевірки виявлено наступні порушення вимог природоохоронного законодавства: при призначенні та проведенні санітарно-оздоровчих заходів порушуються терміни проведення санітарних рубок. У вибіркові санітарні рубки відводяться здорові дерева, які не потребують санітарно - оздоровчих заходів; на ділянках лісу після проведення прохідних рубок повнота насадження знижується до 0,3-0,5, в рубку відводяться кращі дерева з найбільшим діаметром, а залишаються відсталі в рості тонкомірні та фаутні дерева; при наданні відстрочення на заготівлю деревини грубо порушуються вимоги п.50  постанови КМУ від 23.05.07 року "Про врегулювання питань щодо спеціального використання лісових ресурсів"; при розробці лісосік грубо порушуються вимоги статті 9 ЗУ "Про мораторій….", а саме трелювання деревини здійснюється гусеничним трактором ТДТ-55; на окремих ділянках влаштовано додаткові трелювальні волоки, які не передбачено картою технологічного процесу розробки лісосіки, що призводить до пошкодження підросту та гумусового шару ґрунту;  трелювальні волоки частково влаштовуються по руслам постійних та тимчасових водотоків; рішення про призначення лісовідновної рубки прийнято з порушенням п.29 "Правил поліпшення якісного складу лісів" затверджених постановою КМ України №724 від 12.05.2007 року; в наслідок проведення лісозаготівельних робіт захаращено прибережні водоохоронні смуги гірських річок та потоків чим  порушено ст. 80 Водного кодексу України та ін.

В ході перевірки виявлена незаконна рубка дерев на лісосіках, пошкодження дерев до ступеня припинення та неприпинення росту, незадовільна та несвоєчасна очистка місць рубок від порубкового залишку, незаконна рубка дерев в насадженнях та інші порушення.

Крім того, протягом 2009 року виписано лісорубні квитки на проведення рубок переформування на 150 ділянках лісу площею 1182,3 га, загальною масою 40828,0 кбм. Всі призначені ділянки в матеріалах лісовпорядкування відсутні. Тим самим порушено вимоги п. 4 постанови КМУ №724 від 12.05.07р. На момент призначення ділянок в рубку відсутня інструкція з проведення таких рубок, чим грубо порушено вимоги п. 5 постанови КМУ №724 від 12.05.07р. При призначенні частини ділянок порушуються вимоги п. 30 вищезгаданої постанови, а саме в рубку призначаються різновікові мішані та багатоярусні насадження. Частково порушуються вимоги п. 37  тієї ж постанови КМУ, оскільки в матеріалах відсутні технологічні схеми переформування.

Безпосередньо при проведенні рубок внаслідок порушення технології проведення рубки застосування на трелювання деревини пошкоджуються дерева, які залишаються для подальшого росту, тим самим порушуються вимоги п. 3 постанови КМУ №724 від 12.05.07р.

На даний час в ДП “Мокрянське ЛМГ” основна маса рубок переформування проведена в стиглих і перестійних ялинових насадженнях, що можна трактувати, як пошукові рубки, або перший прийом поступових рубок, які в чистих ялинових насадженнях не проводяться.  Ніякого переформування в таких насадженнях ці рубки не забезпечують, а після їх проведення залишаються розладнані насадження, які в перспективі складуть фонд суцільних санітарних рубок.

За виявлені в ході перевірки порушення природоохоронного законодавства притягнуто до адміністративної відповідальності 23 особи на загальну суму 2,227 тис. грн.

З метою припинення негативного впливу на навколишнє природне середовище трьома рішеннями першого заступника головного державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області було зупинено та анульовано 5 лісосік вибіркових санітарних рубок чим збережено 1539 м3 здорової деревини.
 
Загальний розмір майнових стягнень та заподіяної шкоди нанесеної державі ДП „Мокрянським ЛМГ” в держлісфонді ДП „Мокрянського ЛМГ” становить 2030,658 тис. грн.

Інспекцією будуть виставлені претензії для добровільного відшкодування збитків. В разі залишення претензії без відповіді Державною екологічною інспекцією в Закарпатській області буде подано позовну заяву до Господарського суду Закарпатської області щодо примусового стягнення зазначеної суми.  Матеріали перевірки передані в прокуратуру Закарпатської області та Управління Служби безпеки України в Закарпатській області для вжиття заходів впливу.

05 липня 2010р.

Теги: екологія, лісфонд, деревина, дерево

НОВИНИ: Кримінал

18:47
/ 1
У "розстріляного" валютника забрали близько 1 млн грн. Оприлюднено ВІДЕО нападу
18:08
До 5,5 років в'язниці засуджено адвоката, що п'яним з'їхав на Mitsubishi Outlander у кювет на Ужгородщині і смертельно травмував 11-річну дівчинку
17:49
/ 13
В СБУ розповіли про затримання ОЗУ із депутатом Свалявської райради у складі: обкладали "даниною" підприємців і "вибивали" борги
14:45
/ 6
У Сваляві за вимагання затримали депутата-"відродженця" з оточення Ланя "Блюка" – журналіст
14:25
Валютника, котрого підстрелили на Берегівщині, оперують
10:10
/ 2
У селі на Берегівщині підстрелили валютника, постраждалий – в реанімації
17:51
/ 3
Поліція розшукала чоловіка, який підпалив Долину нарцисів на Хустщині
13:45
На Іршавщині п'яний водій "Мазди" з'їхав у кювет, а потім ще спробував чинити опір поліцейським
10:21
На Берегівщині підліток, викравши вночі з магазину алкоголь і сигарети на 6 тис грн, розпив його із приятелями
23:31
/ 1
У Мукачеві 70-річний чоловік вбив співмешканця доньки ударами дошки по голові
19:48
У Ключарках на Мукачівщині зіткнулися Skoda та Volkswagen
14:47
/ 4
На Воловеччині дві жінки викрали гроші з каплички
14:33
/ 4
В Ужгороді поліція затримала іноземця, який з мачете напав на сусіда
14:07
Під час пиятики на кладовищі берегівець вкрав у приятеля по чарці гаманець з великою сумою
17:08
/ 11
На Закарпатті затримали прикордонника, що вимагав хабара за "дозвіл" на вивезення контрабандних сигарет
17:05
Прикордонник, що за 800 доларів хабара сприяв на Закарпатті контрабанді тютюну до Угорщини, постане перед судом
01:57
/ 9
У Мукачеві, розібравши стіну з сусіднього магазину, обікрали магазин зброї
14:36
Затверджено обвинувальний акт двом оперуповноваженим у побитті двох ужгородців у міськвідділку поліції
13:55
/ 1
Мешканець Ужгорода, працюючи торговим представником, заволодів грошима підприємства на суму 30 тис грн
09:14
За минулу добу на Закарпатті жодного нового пацієнта з підозрою на COVID-19 не поступило
00:07
/ 8
На Великоберезнянщині затримали дві вантажівки з деревиною
17:42
/ 1
На Тячівщині затримали 70-річного "серійника", що виніс із хати селян телефон, алкоголь та продукти на понад 8 тис грн
16:06
У Виноградові взято під варту чоловіка, котрий ударив поліцейського ножем
12:51
Під час обшуків в оселі мешканця Свалявщини виявили та вилучили партію сурогатного алкоголю
10:36
/ 2
В Ужгороді оскаржують тендер, яким допустили до реконструкції пам’ятки архітектури фірму без відповідної ліцензії
» Всі новини