На Закарпатті голландський благодійний фонд будує житло для бідних

"Шошанаїму" припав до серця піднебесний край. І не тільки. Голландський благодійний фонд під цією назвою по-справжньому пропагує гуманістичні ідеали, повсюдно підкріплюючи їх добрими справами. Ще, мабуть, не всюди висохла фарба в приміщеннях соціально-культурного центру в с. Свобода, капремонт якого проводили волонтери вищеназваного фонду і місцеві майстри, а тут знову розгорнули будівництво житла для бідних.

На Закарпатті голландський благодійний фонд будує житло для бідних

І не де інде, а на присілку Буковинка, який підпорядковується Син. Полянській сільській раді, на висоті 1200 м над рівнем моря. На відстані більше 3 км від центру Синевирської Поляни — найвисокогірного населеного пункту на теренах Срібної землі, а, може, й неньки-України.

Додайте до цього й те, що голландські друзі із фонду “Шошанаїм”, що в перекладі з єврейської означає “Лілія”, упродовж останніх двох років уже 4 рази доставляли гуманітарні вантажі: продуктонабори, одяг, побутові речі тощо. Серед тих, хто отримав такі за цьогорічного привозу, були й інвалід праці, його сестра — одинока, багатодітна матір, відповідно Юрій Іванович Скира та Ксенія Іванівна Микулін. Одинокі пенсіонери зараз проживають під одним дахом у старенькій розвалюсі-хатині, яку житлом не можна назвати і ростять, виховують шестеро дітей.

Сільський голова Синевирської Поляни Юрій Горват та секретар виконкому сільради Марія Красняник тільки добрим словом описують нелегкі будні цієї родини. Тож за останнього приїзду в піднебесну глибинку очільника представництва голландського благодійного фонду “Шошанаїм” на Мукачівщині у с. Серни Шандора Ковача, вони одразу повели із ним розмову про важке існування цієї сім’ї.

Побувавши на нехитрому обійсті вищеназваних пенсіонерів, Шандор Ковач одразу погодився допомогти бідним мешканцям Буковинки. Тож не дивно, що того ж дня за розмови Юрія Горвата, Шандора Ковача з директором НПП “Синевир” Іваном Дербаком було обговорено всі нюанси зведення житла для цієї сім’ї (див. на фото Юрія Горвата). Дирекція нацпарку виділила деревину, Юрій Горват, крім доставки інших будматеріалів, здійснює контроль за ходом зведення житла (розміром 11х7 м), а Шандор Ковач, звісно, опікується фінансуванням будробіт на цьому архіважливому об’єкті для Юрія Скрири, Ксенії Микулін та їх шести вихованців.
Сьогодні місцевими майстрами будівельної справи С. Яцьком, батьком і сином Василями Біклянами, Ю. Тюхом та І. Рошком вже виконано роботи з урахуванням цін на будматеріали на суму більше 50 тис. грн. Для Юрія Горвата особливо проблемним є питання доставки на цю висоту будматеріалів. Зате в душі радіє, коли бачить сльози надії на достойне житло в очах дітей та Юрія і Ксенії Скирів. Бо ж незабаром здійсниться їх мрія — хоч на схилі літ пожити з дітьми у добротному домі.

Ходом зведення житла для них задоволений і щирий цінитель дивовижної краси навколишніх овидів та ізумрудного водного дзеркала Синевирського озера Шандор Ковач. Сюди щоразу запрошує й засновників благодійного фонду “Шошанаїм” з Голландії. Їм теж до вподоби краса окрестів Синевирської Поляни і через Шандора Ковача вони щиро запевняють надати допомогу керівництву села в його розбудові. Особливо посильну допомогу бідним, малозабезпеченим сім’ям і підростаючій малечі Синевирської Поляни.

Не обмину сказати, що сьогодні тут по-справжньому опікуються розвоєм благодійництва не тільки члени фонду “Шошанаїм”, а й донецькі друзі, які займаються розвитком туристичної справи у підніжжі Синевирського озера. Власники мотелю “Арніка” через виконавчого директора Василя Попадинця беруть активну участь у проведенні благодійних акцій на території населених пунктів, підпорядкованих Син. Полянській сільраді.

Отакими є широкі крила благодійницької справи справжніх друзів керівництва села. Все це результат, щонайперше, синівської турботи Юрія Горвата про забезпечення достойного життя горян, сталого соціально-економічного розвитку піднебесної глибинки. По-друге, вміння керівництва місцевої ради налагоджувати обопільно вигідні зв’язки з діловими людьми як на теренах області, так і неньки-України, а також зацікавити їх участь у розв’язанні ряду проблемних питань соціально-економічної підойми гірської глибинки. Саме за таких обставин зав’язалось знайомство Юрія Горвата з Шандором Ковачем в одному з офісів Мукачева.

По-третє, за розв’язання будь-яких питань розвитку села і підвищення добробуту горян, Юрій Горват і Марія Красняник керуються єдиним принципом: “Тут, високо в горах, люди теж мають жити по-людськи. Вони того варті!”

Василь Белень, "Верховина". Фото Юрія Горвата
05 липня 2010р.

Теги: голландський, благодійний, фонд, житло, будівництво

Коментарі

Йосип 2013-12-07 / 22:13:36
Громадська Організація «Майбутнє сиріт ромів Берегівщини»
Благодійна Організація БФ «Допомога сиротам»
90202 Україна Закарпатська обл. м.Берегово, вул. Гагаріна,4
ПАТ «КБ «Надра» МФО 380764 Р/Р 26001087494007
ПОТРІБНА ДОПОМОГА
Громадська Організація «Майбутнє сиріт ромів Берегівщини» просить вісх бажаючих допомогти сиротам ромам і дітям позбавлених батьківського піклування, Багатодітних сімей, інвалідів, бідних, нужденних, для них буде будуватися ромський центер в якому вони можуть скористатися допомогою, різною консультацією: психолога, юрідичною, логопеда, медичною, також перекладачем українсько англійський і.т.д. Проживаю в аварійному Гуртожитку де немає ні води ні туалетів, ні отоплення, постійно виключають світло, в кімнатах велика сирість 50% людей з туберкульозом, і різні інфекції + 20% алкоголиків проживають в гуртожитку. Але нажаль немає фінансів на будову ромського центру, хотя можливо купити готовий великий дом під ромський центр. Також потрібне постійне фінансірування на працівників які будуть працювати в ромському центру. Просимо вас щоб ви допомогли знайти нам голандські благодійні організації, міжнародні організації, і різних міжнародних фондів які б могли про-спонсірувати ромський центр, а також постачати гомонітарку. При ромському центрі буде заснований Благодійний Фонд «Допомога Сиротам » він також буде працювати з ромами різного контингенту меншин. Даємо вам реквізити банку для спонсорів, грантодавців, благодійників, магнатів, і всіх релігійних благодійних фондів Громадська Організація «Майбутнє сиріт ромів Берегівщини» просить всіх бажаючих допомогти сиротам всіх категорій по області, флагодійних фондів, різниих міжнародних фондів Голандців в тому числі і Вас. Пізніше також буде будуватися Церква УПЦКП або УГКЦ для ромських меншин і всіх бажаючих.
Принаймні на новорічні – різдвяні свята отримати фінансову допомогу для сиріт і закупити їм подарунки. Щоб вони отримали на св. Миколая, Новий рік, і Різдво Христове.
З повагою голова ГО Давид Йосип Григорійович.
ПАТ "КБ" Надра" МФО-380764
ГО" Майбутнє сиріт ромів Берегівщини"
ЄДРПОУ 38068788
Р/Р 26001087494007
yadavid-2012@yandex.ru
+380976371526 +380993507767НОВИНИ: Соціо

02:50
Греко-католики за Карпатським хребтом. Коли чекати на возз’єднання українців з українцями?
00:45
ФОТОФАКТ. Нова фотозона "Я люблю Ужгород" – антивандальна і перебуває під цілодобовим відеоспостереженням
14:12
/ 1
В Ужгороді відбувся Всеукраїнський патріотичний забіг "Шаную воїнів, біжу за Героїв України"
14:07
/ 5
Головним лісівником Закарпаття став Віктор Яковець
09:32
За минулу добу на Закарпатті підтверджено 90 випадків COVID-19, четверо хворих померло
09:10
Акція "Всі ми трішки діти" відбулася в Ужгороді
04:37
/ 3
На Закарпатті будуватимуть "олімпійський" курорт і дорогу на Драгобрат
03:05
/ 1
Перші пасажирські рейси з аеропорту "Ужгород" плануються на початку листопада
02:27
/ 9
В Ужгороді Зеленський вручив ордени, присвоєні ієрархам МГКЄ і РПЦ в Україні
00:26
/ 1
Windrose дозволили 7 разів на тиждень літати з Києва в Ужгород (ДОКУМЕНТ)
18:04
Суд у Львові продовжить розгляд справи по скасуванню висновку щодо будівництва ВЕС на закарпатській Боржаві
17:18
/ 3
Понад 37 тисяч закарпатців отримали більшу пенсію з 1 вересня – в середньому на 41 грн
17:03
/ 3
Зеленський на Закарпатті: Україна комплексно вирішуватиме проблему автомобільних черг на прикордонних пунктах пропуску
15:07
/ 6
Уряд затвердив будівництво нового летовища на Закарпатті – міністр інфраструктури
14:37
Зеленський оглянув реконструкцію Берегівської центральної районної лікарні
14:36
Зеленський, перебуваючи на Закарпатті, запровадив День виноградаря та винороба
14:14
/ 1
В Ужгороді на зустрічі з послом Чехії в Україні та генконсулом Чехії обговорили реконструкцію військового цвинтаря на Шахті
11:52
За 8 місяців на Закарпатті послугами пасажирського транспорту скористалися 13,7 млн пасажирів
10:34
/ 11
Найпотужніший на кордоні зі Словаччиною митний пост "Ужгород" розбудують і введуть в експлуатацію до кінця 2021 року
10:23
Понад 3600 шлюбів зареєстрували на Закарпатті протягом 8 місяців
10:03
Потенціал лабораторій УжНУ у власних наукових студіях зможуть використовувати учні Ужгородської спецшколи-інтернату
09:36
/ 1
До ТОП-200 шкіл України увійшов один освітній заклад із Закарпаття – класична гімназія в Ужгороді
03:19
/ 2
Зеленський поставив завдання включити реконструкцію ПП "Ужгород – Вишнє Нємецьке" до "Великого будівництва"
16:35
"Путівник у світ шрифту Брайля" презентували в Ужгороді
13:48
Черговий проект "Норвегія-Україна" урочисто відкрили в обласному центрі Закарпаття
» Всі новини