Ужгородський кондитер Штефаньо стане учасником розважального телепроекту "Чудо-люди"

Кондитер з Ужгорода Валентин Штефаньо щоразу дивує ексклюзивом. Торік виготовлена ним 23-кілограмова шоколадна писанка стала найбільшою в Україні і потрапила до Книги рекордів.

Ужгородський кондитер Штефаньо стане учасником розважального телепроекту "Чудо-люди"

Валентин Штефаньо – серед диво-людей, які стануть учасниками нового розважального проекту телеканалу ICTV "Чудо-люди", а його кастниги пройдуть   з 4  липня у вашому мсіт, приходьте та спробуйте отримати 100 тисяч гривень. Солодкими шедеврами дивує світ шоколадних справ майстер Валентин Штефаньо. До кожного свята - дивовижний та смачний символ з французького шоколаду. Його гігантська 23-кілограмова писанка внесена до Книги рекордів України.  Шоколадні кошики, ялинки, барвисті новорічні іграшки з карамелі та валентинки піднімають настрій людям. 31-річний кондитер саме заради цього і створює свої незвичні витвори.  

Валентин Штефаньо, кондитер: "Человек, который зашел в кондитерскую, увидит – навевает ему все-таки праздник. Не такое все серое вокруг, что-то сделать такое. Это не из-за денег, за деньги это не продашь. В основном, это все делается для того, чтобы создать хорошее настроение"

Тоді в десерті сила, коли і смачно, і гарно, каже шоколадний майстер. Чоловік ще у ранньому дитинстві обрав собі професію, а шестикласником уже пішов на курси кондитерів. Секрети шоколадного мистецтва пізнав у Франції, він двічі на рік повертається до кондитерської школи поблизу Парижа. Звідти привіз ідею створити для майбутньої дружини весільну сукню за технологією крокенбуш – коли маленькі заварні булочки поєднують у різноманітні форми карамеллю.  Такого вбрання не мала жодна наречена у світі.

Валентин Штефаньо, кондитер: "Я выпек около 5 тысяч булочек из которых было выбрано 1,5 тысячи идеально ровных. И два месяца работы – я его закончил. Когда платье я делал, все конкретно думали, что я того"

Кондитер ночами пришивав три сантиметрові булочки до каркасу із прозорої білої тканини. Щоб підігнати розмір, наречена щодня приміряла солодке вбрання. За день до весілля Валентин зробив ще й прикраси з карамелі – намисто, сережки, корону та букет.

Вікторія Штефаньо, дружина: "Примеряли каждый вечер, верх было страшновато, потому что боялась, что он меня уколет, но обошлось. До 20 килограмм она весила, причем, при ходьбе она раскачивалась и было достаточно тяжело ходить в ней"

Валентин Штефаньо ще й малювати шоколадом уміє - до річниці смерті Майкла Джексона створив його шоколадний портрет. Вага картини – майже тридцять чотири кілограми. Розмір – 120 на вісімдесят сантиметрів.

Шедевр висить у місцевому супермаркеті, а під ним скринька – так чоловік збирає гроші для дітей, хворих на лейкемію. Над шоколадними витворами кондитер іноді чаклує цілодобово. Валентин розробляє рецепти надзвичайно смачних і красивих тістечок. Разом із сестрою Валентиною, яка працює кондитером у Франції, торік завоював четверте місце на фестивалі у Парижі. Тепер готується до Чемпіонату світу, що пройде за два роки у Ліоні. Усі смачні творіння диво-кондитера – недовговічні. Та задоволення від них залишається на все життя.

Світлана Ковбиця, Вадим Шишканич, "Факти", ICTV
02 липня 2010р.

Теги: кондитер, Штефаньо

НОВИНИ: Соціо

11:58
На Закарпатті оцифрують 15 старовинних дерев’яних церков XV–XIX століть Фото новина
11:32
Чорногора Фото новина
11:28
Чорна гора Фото новина
11:24
Черемша на Вододільному хребті Фото новина
11:21
Чайна плантація Фото новина
11:17
Урочище Кузій Фото новина
11:13
Торф’яне болото “Чорне багно”: природна пам'ятка, врятована бобрами Фото новина
11:08
Сакури в Ужгороді та Мукачеві Фото новина
11:00
Полонина Боржава Фото новина
10:55
Пізньоцвіт осінній в заказнику Пасіки Фото новина
10:50
Нацпарк «Ужанський» Фото новина
10:45
Найстаріші дуби України: Дідо-дуб і Чемпіон Фото новина
10:22
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з рф захисником Микитою Шельдяєвим Фото новина
10:13
Верхове болото “Глуханя” Фото новина
10:09
Долина нарцисів – примандрувати з льодовиком, щоби квітнути людям на радість Фото новина
10:03
У Ясінях, Перечині та Великому Березному відбудуться тренінги з природничої педагогіки: відкрито реєстрацію
17:23
У Мукачеві попрощаються з Героєм Ігорем Павловим, який понад рік вважався зниклим Фото новина
14:43
/ 5
В Іршаві розслідують дії працівників ТЦК
17:53
Подорож до урочища Кевелів у Карпатський біосферний заповідник: програма екоосвітнього туру для школярів Фото новина
14:41
В Ужгороді водій із ознаками наркотичного сп’яніння відмовився від огляду Фото новина
12:45
/ 1
Туристи сфотографували Брокенського привида у Карпатах Фото новина
10:56
Дружині загиблого закарпатського прикордонника вручили державну нагороду Фото новина
23:47
/ 5
ПФУ на рік запізнився з апеляцією на "захмарну" пенсію колишнього прокурора-"кіндерсюрприза" з Закарпаття Казака, що виїхав у Швецію
18:13
В Ужгороді провели День донора для потреб Збройних Сил України Фото новина
17:34
В Ужгороді попрощалися з підполковником ЗСУ Олександром Павлієм Фото новина
» Всі новини