Столичний урядовець перевіряв ситуацію в житлово-комунальному господарстві Закарпаття

У середу, 30 червня, під головуванням першого заступника Міністра з питань житлово-комунального господарства України Григорія Семчука відбулась нарада, на якій розглядалися основні питання житлово-комунального господарства Закарпатської області.

Столичний урядовець перевіряв ситуацію в житлово-комунальному господарстві Закарпаття

Як повідомили Закарпаття онлайн в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА, у ній взяли участь заступник голови облдержадміністрації Віктор Феєр, начальник управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Василь Романець, керівники відповідних обласних служб та інспекцій, комунальних підприємств краю та інші.

Передусім йшлося про реформування галузі. Як поінформував присутніх Василь Романець, в області була прийнята відповідна програма розвитку та реформування житлово-комунального господарства.

За словами начальника управління житлово-комунального господарства, підприємства теплокомуненергетики переживають не найкращі часи, адже спостерігається тенденція переходу більшості закарпатців на індивідуальне опалення. Така ж тенденція спостерігається і в бюджетній сфері.  Також Василь Романець коротко поінформував про стан водопровідно-каналізаційного господарства краю. За його словами, для реформування цієї підгалузі вкладається багато коштів – як державних, так і за рахунок місцевих бюджетів та інших джерел фінансування.

У житловому фонді як один із позитивів Василь Петрович відмітив створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Загалом в краї функціонує 110 таких об’єднань. Але є деякі неврегульовані на законодавчому рівні питання, зокрема, щодо відведення прилеглих територій. Це питання потребує врегулювання на державному рівні.

Одна з проблем області –  поводження з твердими побутовими відходами. Над її вирішенням працюють.

Також на нараді говорили про питну воду. Наша область не увійшла до загальнодержавної програми "Питна вода України". За словами Василя Романця, вода відповідає ГОСТам,  що діють на Україні. Однак є деякі питання, зокрема у Мукачеві, Іршаві та Берегові, де воду подають за тимчасовими дозволами. Найбільша проблема області, як поінформував начальник управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації,  це – очисні споруди. Також відзначалося, що одна частина обласного центру забезпечується водою із Минайського водозабору (артезіанських свердловин), а інша – з дериваційного каналу.  Останній потребує очистки, але на це необхідно близько 20 млн. грн. – Є звернення міської влади на КМУ, бо  без допомоги центральних органів влади це питання вирішити неможливо, – каже Василь Петрович. 

Також на нараді заступники голів міськвиконкомів, керівники комунальних підприємств в основному порушували питання підвищення тарифів.   

– Реформування житлово-комунального господарства має бути комплексним, – наголосив перший заступник міністра житлово-комунального господарства України Григорій Семчук.  Також він відзначив, що планується внесення змін до Закону України "Про питну воду, питне водопостачання".  Наводитимуть лад і в тарифній політиці. – Будемо радитися з вами, відпрацьовувати ці питання, – сказав Григорій Михайлович. Також перший заступник міністра наголосив на питаннях удосконалення управління в житлово-комунальній сфері, закликав органи місцевого самоврядування активніше долучатися до процесів реформування галузі тощо. Усі порушені на нараді питання Григорій Семчук попросив направити Міністерству житлово-комунального господарства України.

01 липня 2010р.

Теги: ЖКГ, житлово-комунальне

НОВИНИ: Соціо

12:09
У Мукачеві зупинили водія без прав і з ознаками наркотичного сп’яніння Фото новина
11:05
/ 1
Суд розглядає апеляцію у справі про сексуальне насильство над неповнолітньою в селі Верхні Ворота
10:37
Підрядник з Ужгородщини підозрюється у розкраданні понад 1,6 млн грн на ремонті дороги Фото новина
10:35
У Карпатах рятувальники допомогли туристу, який заблукав біля гори Ряпецька Фото новина
10:05
На Закарпатті не дали незаконно перетнути кордон чотирьом особам Фото новина
09:00
Перший туристичний пішохідний маршрут з’явився у Сваляві Фото новина
18:24
У Мукачеві змагаються спортсмени з порушеннями опорно-рухового апарата Фото новина
17:39
Тимчасова торгівля ритуальною продукцією стартує в Ужгороді з 15 жовтня
16:36
У Рахові п’яний мотоцикліст з неповнолітнім пасажиром потрапив у лобову ДТП Фото новина
15:32
/ 3
На війні з рф загинув Герой із Рахова — снайпер Юрій Локотош Фото новина
14:24
У Карпатах рятувальники знайшли заблукалого харків’янина
13:17
У Мукачеві подружжя загинуло від отруєння чадним газом
12:14
На Мукачівщині родина заблукала в лісі Фото новина
11:12
На Закарпатті за тиждень понад 3,5 тисячі хворих на грип та ГРВІ
10:09
Поліція перевіряла потяг Кривий Ріг – Ясіня після повідомлення про замінування
09:12
На трасі під Виноградовом в ДТП загинув мотоцикліст Фото новина
19:24
Відкрито реєстрацію на пізнавальну подорож схилами полонини Боржави
18:07
У селі Минай відкрили спортивну залу для реабілітації ветеранів Фото новина
15:39
Закарпаття заробило понад 21 млн грн від туристів за дев’ять місяців
13:52
На Закарпатті склали понад тисячу протоколів за тиждень за "п'яне" керування
12:12
18-річного закарпатця, який підпалив Tesla на замовлення, взяли під варту Фото новина
10:44
Від сьогодні ЄС запускає нову біометричну систему контролю на кордонах
08:58
У румунських Карпатах врятували українця, який кілька днів провів у горах без їжі Фото новина
18:24
На Закарпатті сплатили понад 21 мільйон гривень туристичного збору
17:19
На трасі D1 у Чехії зіткнулися автобус із Рахова та вантажівка Фото новина
» Всі новини