Для українського суспільства настав час усвідомити, що раціональне реформування галузі охорони здоров’я сприятиме відродженню довіри населення до вітчизняної медицини та створенню економічно вигідної моделі медичного обслуговування населення.
Основні перспективи розвитку вітчизняної медицини викладені у Програмі економічних реформ на 2010—2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава" зокрема у розділі "Реформа медичного обслуговування", яка нещодавно була схвалена Комітетом з економічних реформ при Президенті України.
Активне обговорення серед медичної спільноти країни реформ, які запропоновані Урядом, відбуваються і в Закарпатті. Так у вівторок, 22 червня у Хустській районній лікарні відбулися громадські слухання за участі медичної спільноти району та представників влади. Серед пропозицій лунали такі як закріплення на вищому законодавчому рівні відповідальності пацієнта за власне здоров’я (пропонувалось ввести обов’язковий профілактичний огляд, який би допоміг виявляти хвороби та патології на початкових стадіях розвитку), і про створення єдиного медичного простору, і про необхідність запровадження абсолютно нового підходу у розподілі коштів для первинної ланки медицини.
Обговорення Програми медичної реформи відбулося і в Ужгороді 24 червня. Головні лікарі медичних закладів, науковці та обласне керівництво медичної спільноти краю провели круглий стіл на якому активно підтримали курс Уряду щодо розвитку вітчизняної охорони здоров'я на базі загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування, розвитку первинної медико-санітарної допомоги та сімейної медицини. Також під час проведення круглого столу була висловлена низка пропозицій щодо доповнень до розділу "Реформа медичного обслуговування" у Програмі економічних реформ на 2010—2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава". Всі пропозиції буде узагальнено і передано до профільного комітету Уряду.
Про це Закарпаття онлайн повідомили у прес-центрі УОЗ в Закарпатській області.
Довідково:
Підготовка до введення в Україні обов'язкового соціального медичного страхування повинна бути завершена до кінця 2014 року. Реформування медичної галузі відбудеться в три етапи: .
I етап (до кінця 2010 р.) передбачає об'єднання коштів на надання первинної медико-санітарної допомоги на рівні району або міста, на надання вторинної (спеціалізованої) і швидкої медичної допомоги на обласному рівні, для надання третинної високоспеціалізованої високотехнологічної) допомоги – на обласному й державному рівнях, а також перерозподіл фінансування на користь первинної медичної допомоги та профілактичної медицини, перехід від бюджетного фінансування комунальних і державних лікувально-профілактичних установ на кошторисній основі до контрактної форми. Передбачено також перегляд умов ліцензування медичної практики, акредитації медичних закладів і атестації медичного персоналу. Створення незалежних центрів (агентств) оцінювання відповідності медичних установ ліцензійним і акредитаційним вимогам
II етап (до кінця 2012 р.) передбачає проведення з 2011 р. апробації пропонованих змін на 2-ох пілотних регіонах; розроблення комплексу законодавчих і нормативних документів для формування оптимальної територіальної мережі медичних закладів, створення госпітальних
округів, оплати праці медичного персоналу, виходячи з обсягу та якості виконаної
роботи; розроблення й прийняття комплексної програми "Здорова нація".
III етап який має бути завершеним до кінця 2014 р. передбачає переведення усіх медичних закладів на систему контрактних відносин між замовником і постачальником медичних послуг, запровадження єдиної методики розрахунків вартості медичних послуг, що оплачуються державою, підготовку до запровадження обов'язкового соціального медичного страхування.