Закарпаття відзначає День Конституції та річницю возз'єднання з Україною

З нагоди чотирнадцятої річниці Конституції та 65-ліття возз'єднання Закарпаття з Україною в Закарпатській обласній державній адміністрації відбулось урочисте засідання. Жителів області привітали очільник Закарпаття Олександр Ледида, його заступник Іван Качур та голова облради Михайло Кічковський.

Закарпаття відзначає День Конституції та річницю возз'єднання з Україною

Вітаючи присутніх, керівник краю наголосив: обидві дати для України та Закарпаття є доленосними. Прийняття головного закону країни відкрило новий етап на шляху становлення та утвердження державності. А возз’єднання області з Україною підтвердило непохитний патріотизм закарпатців:

- Ми, закарпатці, є унікальним прикладом національної свідомості. Адже упродовж  століть, перебуваючи у складі різних імперій, зуміли залишитись вірними батьківській мові, культурі, не втратити почуття єдності з усім українським народом. Таке почуття не можливо виховати якоюсь угодою чи нав’язати, адже не політики, а сам народ творить свою історію та майбутнє. Тому 29 червня 1945 року з возз’єднанням Закарпаття з Україною здійснилася давня мрія жителів нашого краю.

Олександр Ледида вручив закарпатцям нагороди. Так, за вагомий внесок у розбудову держави та активну участь у громадському житті краю почесні грамоти обласної державної адміністрації отримали Василь Беца, Йолана Матлах, Мар’ян Токар, Мирослава Габор, Андрій Делятинчук, Любов Митровка, Світлана Росоха, Наталія Туряниця, Марія Карпюк та Іван Попович. Подяки голови обласної адміністрації оголошено Сибілі Булеці, Ярославу Лазуру, Івану Перешу та Ользі Пригарі.

Цього ж дня з нагоди знаменних дат до пам’ятників Тарасу Шевченку і президенту Карпатської України Августину Волошину лягли квіти від керівників області.

Святкування відбулись в усіх містах та селах краю, повідомили Закарпаття онлайн в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА.

25 червня 2010р.

Теги: возз'єднання, Конституція

Коментарі

ember 27.06.2010 / 20:28:00
Blin "vozjednalisj" buduchi kommunistami, venki stavljat Voloshynu, kotorovo kak raz i kommunisty otpravili na svet bozhij.

Shizofrenija na kvadratje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Istvan 26.06.2010 / 10:26:00
Я не понимаю, причем тут этот 'воз-'??

Когда было первое "з'єднання"????

НОВИНИ: Соціо

12:12
В Ужгороді завершилася перша зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" Фото новина
16:45
/ 1
"Щасливі діти" оголосили на Закарпатті конкурс "Карпатський сторітелінг"
16:42
/ 1
З російського полону повернули ще двох закарпатців
12:36
Четвертий день екотабору «Зелені скарби Карпат»: мандрівки, квести та екотворчість
21:23
/ 1
Внаслідок важких поранень у лікарні помер захисник Андрій Раняк з Хуста Фото новина
21:10
/ 1
Берегівська міськрада повідомила про смерть захисника Йожефа Паски Фото новина
16:23
19-25 червня на словацько-українському автомобільному прикордонному переході "Убля – Малий Березний" буде тимчасово обмежено рух
13:55
"Зелені скарби Карпат": третій день екотабору — пригоди, знання і натхнення
13:55
/ 2
У Іршаві попрощаються з Сергієм Копинцем, що рік вважався зниклим безвісти
21:29
На Закарпатті запрацює програма стентування для пільгових категорій з хронічними ураженнями серця Фото новина
21:11
Другий день екотабору "Зелені скарби Карпат: поїздка на озеро Синевир і до бурих ведмедів Фото новина
11:33
/ 2
Підтверджено загибель у серпні 2024-го Василя Тарканія з Мукачева Фото новина
23:16
На Закарпатті стартував дитячий екотабір у межах проєкту "Зелені скарби Карпат" Фото новина
19:30
/ 3
Зелений водень для Європи ціною унікального високогір’я Українських Карпат?
17:41
В Ужгороді з'явилася можливість безконтактної оплати на усіх міських автобусах Відео новина
03:15
/ 4
На унікальному Свидовецькому хребті без дозволів розпочали попередні роботи для будівництва ВЕС – ЗМІ Фото новинаВідео новина
20:58
/ 6
ВІДЕОФАКТ. Держекоінспекція Закарпаття мовчки спостерігає, допоки полонину Руну нищать?
16:32
/ 2
На Закарпатті функціонують 585 закладів дошкільної освіти на 32,5 тис. місць
02:05
/ 2
Скаргу ЕПЛ щодо скандального будівництва ВЕС на полонині Руна розгляне комісія з розгляду звернень у сфері містобудівної діяльності ДІАМ
16:03
/ 2
У Мукачеві в понеділок попрощаються з полеглим Героєм Денисом Білим Фото новина
14:12
/ 8
Депутати Ужгорода проголосували за створення парку "Чорні озера" (ДОКУМЕНТ)
02:24
/ 2
На війні з росією поліг Василь Плиска з Черної на Берегівщині Фото новина
15:49
/ 7
Забудовник ГЕСів на Тересві в Калинах провалив спробу "таємно" скасувати арешт в апеляційному суді Фото новина
14:32
У четвер-суботу в Ужгороді проводитимуть дератизацію
14:08
/ 1
На Запоріжжі помер 45-річний військовослужбовець Петро Токарчик із Родникової Гути на Мукачівщині Фото новина
» Всі новини