За підсумками 2009 року на Закарпатті реєструвалася найнижча по Україні забезпеченість ФАПами

У четвер, 24 червня, під головуванням першого заступника голови Закарпатської обласної державної адміністрації Івана Бушка відбулося розширене засідання колегії.

За підсумками 2009 року на Закарпатті реєструвалася найнижча по Україні забезпеченість ФАПами

Як повідомили Закарпаття онлайн в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації, також були присутні заступники керівника краю Іван Качур, Віктор Феєр, Володимир Закурений та перший заступник голови облради Андрій Сербайло.

Перше розглянуте питання – підвищення якості й доступності медичної допомоги, лікарського забезпечення для вразливих верств населення і сільських жителів. Зокрема, актуальна ця проблема для людей похилого віку та інвалідів. Сьогодні на обліку в соціальних службах перебуває більше 25 тисяч літніх людей та соціально незахищених. З метою надання медичної допомоги пенсіонерам у 21 лікувально-профілактичному закладі області розгорнуто 243 геріатричних ліжка. За 2009 рік на них проліковано понад 35 тисяч закарпатців. Недостатнім залишається технічне та медикаментозне забезпечення обласних закладів охорони здоров’я, а також нестача сільських ФАПів. За підсумками 2009 року в області реєструвалася найнижча по Україні забезпеченість ФАПами – 2,3 на 10 тис. населення (по Україні – 3,3 на 10 тис. населення).

Розглянули на колегії й питання вдосконалення мережі дошкільних навчальних закладів та підвищення рівня охоплення дітей дошкільною освітою. Лише 41 % дітей в області відвідують ДНЗ, з них у містах – 55%, у селах – 33%. Навіть нижче середньообласних показники таких районів, як Міжгірський (26%), Рахівський (24%), Тячівський (26%), Хустський (29%). Найвищий показник серед міст обласного підпорядкування у м. Ужгород – 73% та м. Мукачево – 71%. Завантаженість дошкільних закладів, як і в минулому році, становить 117 дітей у розрахунку на 100 місць. Найвищий  показник перевантаження – у дошкільних навчальних закладах міст обласного підпорядкування та у Міжгірському (145), Виноградівському (125), Хустському (124) районах. Серед причин – неефективність норм бюджетного фінансування дошкільних закладів, невиправдане закриття та ліквідація ДНЗ у 1990-х роках.

За підсумками засідання колегії управління освіти і науки облдержадміністрації  має підготувати і внести на розгляд сесії обласної ради Програму розвитку дошкільної освіти Закарпатської області на 2011-2017 роки. Районним державним адміністраціям необхідно оптимізувати мережу ДНЗ, обов’язково охопивши дошкільною освітою всіх дітей 5-річного віку. Управлінню охорони здоров’я облдержадміністрації доручено підвищити матеріально-технічний, діагностичний та лікувальний рівень закладів охорони здоров'я області тощо.

24 червня 2010р.

Теги: медичний, ФАП, соціальний

НОВИНИ: Соціо

16:56
У Чинадійові на Мукачівщині попрощалися із військовим Ярославом Рущанином, якого понад два роки вважали зниклим безвісти Фото новина
16:20
Спортсмен підкорив шість найвищих вершин Карпат за один день Фото новина
14:53
У Мукачеві патрульні затримали дебошира з кастетом і висувним ножем Фото новина
09:37
/ 1
У Солочині на Мукачівщині проведуть в останню путь захисника Володимира Уліганця, який понад два роки був зниклим безвісти Фото новина
09:04
На Хустщині під час земляних робіт чоловік знайшов артилерійський снаряд часів Другої світової війни Фото новина
13:44
У Мукачеві патрульні виявили водія у стані наркотичного сп’яніння Фото новина
10:05
На Ужгородщині чоловіка оштрафують за випалювання сухої стерні біля житлових будинків Фото новина
09:20
Ще одного водія оштрафували за забруднення території поблизу Синевиру Фото новина
21:37
/ 1
На Харківщині поліг Віктор Маріонда з Рахова Фото новина
17:59
В Іршаві під час руху загорілася вантажівка Фото новина
16:59
На війні загинув Герой із Рахова Андрій Петрищенко Фото новина
14:21
В Ужгороді безкоштовно вакцинуватимуть котів і собак проти сказу
13:05
/ 1
В Ужгороді 30 липня попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Андрієм Куном Фото новина
11:42
Рятувальники, поліція та прикордонники другий день шукають зниклого на Ужгородщині чоловіка Фото новина
11:16
На Закарпатті затримали чоловіка, який влаштував серію фейкових повідомлень про мінування Фото новина
18:39
/ 1
В Ужгороді попрощалися із полеглим захисником Миколою Філюком Фото новина
16:19
В Ужгороді нетвереза водійка без прав влаштувала ДТП Фото новина
15:21
/ 1
У селі Осій на Хустщині попрощаються із полеглим захисником Михайлом Матіком, який більше трьох років був зниклим безвісти Фото новина
14:14
Рятувальники показали фото ліквідації наслідків негоди на Закарпатті Фото новина
11:55
/ 2
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з рф захисником Володимиром Рогачем Фото новина
21:18
В Іршавській громаді попрощалися з захисником Олександром Вінніченком зі Смологовиці Фото новина
17:57
В Ужгороді під час нічної пожежі постраждали двоє людей Фото новина
13:55
/ 1
В Ужгороді 28 липня попрощаються із полеглим захисником Миколою Філюком Фото новина
11:58
У селі Тихий на Ужгородщині попрощаються із загиблим воїном Євгенієм Бушмакіним, який більше року був зниклим безвісти Фото новина
11:26
/ 1
Підтвердили загибель на війні Героя із села Онок на Берегівщині Миколи Заріцького Фото новина
» Всі новини