Цьогоріч на Великоберезнянщині утричі зросла кількість хворих на гострі кишкові інфекції

Цього року фахівці Великоберезнянської районної санітарно-епідеміологічної станції відмічають ріст гострих кишкових інфекцій. За п'ять місяців зареєстровано один випадок сальмонельозу, 2 - гострої дизентерії і 28 - гострих гастроентероколітів.

Цьогоріч на Великоберезнянщині утричі зросла кількість хворих на гострі кишкові інфекції

Отже, в підсумку маємо 31 випадок проти 9 – за аналогічний період минулого року.

Коментує помічник епідеміолога Магдалина Бухлак:

- До групи гострих кишкових інфекцій відносяться черевний тиф, паратифи, сальмонельози, холера, гостра дизентерія, гастроентероколіти та інші харчові токсикоінфекції. Тому важливо, щоб кожен знав, як розпочинаються ці хвороби і як від них уберегтися.

Джерелом інфекції є хвора людина, або бактеріоносій, котрий сам не хворіє, але є заразним для оточуючих. При сальмонельозній інфекції крім цього джерелом є ще й хворі домашні та дикі тварини.
Хорчові токсикоінфекції виникають при вживанні в їжу м’ясних виробів, яєць, кремів тортів, тістечок, молока й молокопродуктів, косервів та інши продуктів, інфікованих збудниками сальмонельозу від хворої людини або носія, а також недостатньо термічно оброблені харчові продукти, страви.
Збудниками гострих кишкових інфекцій є мікроби, які потрапляють в організм здорової людини під час споживання зараженої води, їжі. При цьому треба наголосити, що заражені вода й продукти не втрачають зовнішнього виду, запаху, смаку.

Хвороботворні мікроби та їх токсини не лише викликають розлади шлунково-кишкового тракту, а й уражують нервову, серцево-судинну системи, печінку, селезінку, нирки, інші внутрішні органи.

Якщо говорити про признаки цих захворювань, то вони різні. Наприклад, для холери найбільш характерними є пронос, для черевного тифу – висока температура.

Найбільш розповсюджені хвороби – дизентерія, сальмонельози, гастроентероколіти та харчові токсикоінфекції. Тут признаки такі: гострі кишкові ріжучі болі в животі, пронос, нудота, блювота, головокружіння, температура – до 38 – 39 градусів.

Ще треба наголосити, що у зв’язку із застосуванням антибіотиків багато інфекційних хвороб втратили свої типові ознаки, тому можуть протікати у "стертій" формі. У будь-якому разі треба звертатися до лікаря і не думати, що все це дрібниці та займатися самолікувіанням.

Особливо небезпечно, якщо такі хворі працюють в системі торгівлі, громадського харчування, в дитячих закладах, на водопровідних станціях. При недотриманні ними правил санітарії вони можуть послужити джерелом масових спалахів захворювань.

Кожен повинен пам’ятати, що треба обов’язково дотримуватися особистої гігієни, мити регулярно руки з милом, не пити воду з необладнаних джерел і відкритих водоймищ. Сирі овочі і фрукти перед вживанням мити під протічною водою та обдавати кип’ятком.

Ще про мухи. Вони також є носіями мікробів, тому знищувати цих комах треба обов’язково. Не зайвим буде нагадати, що в приміщеннях треба дотримуватися чистоти, особливо на роботі, в трудових колетивах. Як бачимо – запобігання гострим кишковим інфекціям – справа всіх нас.

Карпатська Зірка
24 червня 2010р.

Теги: кишкові інфекції, хворі, СЕС

НОВИНИ: Соціо

15:44
/ 1
В Ужгороді попрощалися із загиблим військовим Сергієм Козаченком Фото новина
11:52
/ 7
В Оноківцях біля Ужгорода на 60 га збудують масштабний курорт з пальмами Фото новина
09:23
/ 15
Адвокатку Наталію Майстренко, яка захищає природу Карпат, намагаються позбавити свідоцтва
09:13
В Ужгороді попрощалися із загиблим прикордонником Василем Голінкою Фото новина
17:05
У середу в Ужгороді згадають героя-вчителя Василя Габруся
16:03
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Козаченком Фото новина
12:58
На Закарпатті затримали переправника, який за $7 тисяч намагався вивезти чоловіка до Румунії Фото новина
11:35
На війні з рф поліг захисник із Лазещини Михайло Поштарюк Фото новина
10:55
На Закарпатті затримали партію біодобавок на чверть мільйона гривень Фото новина
10:04
У Мукачеві патрульні зупинили нетверезого водія Honda Фото новина
09:05
У селі Широке на Виноградівщині прощаються з полеглим воїном Романом Михайловичем Фото новина
15:15
/ 1
Поліцейський-ветеран із Закарпаття здобув «срібло» на міжнародному турнірі з джиу-джитсу Фото новина
13:12
В Ужгороді стартував кіберчемпіонат Фото новина
11:14
В Ужгороді завтра попрощаються із полеглим захисником Василем Голінкою Фото новина
09:04
У Мукачеві першими в Україні розквітли сакури Фото новина
18:03
На Тячівщині оштрафували 64-річну жінку за спалювання сухостою Фото новина
16:18
/ 1
У Минаї на Ужгородщині попрощаються з воїном Антоном Зінчуком Фото новина
15:05
На кордоні зі Словаччиною викрили закарпатку з контрабандними сигаретами Фото новина
11:15
Біля Мукачева зупинили нетверезого водія з 2,01‰ алкоголю Фото новина
15:39
/ 1
В Ужгороді підбили підсумки міжнародного проєкту «Зелені скарби Карпат» Фото новина
14:19
/ 1
На «Тисі» затримали закарпаток із сигаретами під одягом Фото новина
13:43
/ 7
В Офісі президента з п'ятої спроби зареєстрували петицію про захист Карпат
11:09
На Закарпатті вперше пройшов міжнародний майстер-клас для лікарів-реабілітологів Фото новина
09:01
В Ужгороді п’яний водій в’їхав у магазин Фото новина
00:32
/ 4
Громада Калин на Тячівщині виграла у Верховному Суді справу щодо незаконності забудови річки Тересва мініГЕСами
» Всі новини