У закарпатському Рахові діє чи не єдине на Україні громадське формування

Їх можна побачити на різних масових заходах: футболах, концертах, фестивалях, яких, до речі, на Рахівщині чимало. Гості цієї привітної землі зазвичай цікавляться міліцейським спецпідрозділом, який охороняє тут громадський порядок.

У закарпатському Рахові діє чи не єдине на Україні громадське формування

Його бійці, а їх півтора десятка, - як на підбір: з неабиякими фізичними даними, у гарній спецформі. Та й автомобіль мають у своєму розпорядженні - "УАЗ-Патріот". І гості дивуються, коли чують, що це громадське добровільне формування. Слава про "круківців" полетіла далеко за межі району і області. Днями, аби вивчити передовий досвід цього підрозділу, прибув на Рахівщину старший інспектор Служби ДІМ ДГБ МВС капітан міліції Тарас Руденко.

Свою діяльність "круківці" розпочали ще у 2005 році. До того громадське формування для сприяння міліції в Рахові існувало хіба що "на папері". Після відповідного юридичного оформлення потрібних документів, добровільні помічники міліції не просто запрацювали, а почали діяти на повну потужність.

-- У міліції є спецпідрозділи "Беркут" і "Сокіл", -- зауважив командир рахівських добровольців Владислав Булеца. -- Тож ми вирішили теж взяти "пташину" назву – "Крук".

Владислав Булеца – місцевий підприємець. Власне він об’єднав навколо себе таких, як сам. Траплялись випадки, коли місцеві приватні підприємці потерпали від зловмисників, в основному від крадіїв. Тому й відважилися на такий крок. Згодом замовили форму, придбали спецзасоби, у т.ч. кийки, бронежилети, наручники тощо, розробили спеціальні емблеми. На опорному пункті керівництво райвідділу міліції виділило своїм громадським помічникам кабінет. "Круківців" часто залучають на допомогу правоохоронцям. І не тільки на охорону громадського порядку. Коли стається тяжкий злочин, хоча в районі їх і небагато, Владислав Булеца зі своїм "військом" допомагає колегам прочісувати місцевість. Також "круківці" проводять спільні рейди з міліціонерами, насамперед дільничними інспекторами. Влітку актуальною стає протидія розповсюдженню наркосировини. Найбільше горяни "грішать" вирощуванням маку. Так, бійці громадського спецпідрозділу залучалися до виявлення незаконних посівів маку у різних населених пунктах району.

Виходять добровільні помічники охороняти громадський порядок під час проведення футбольних матчів не тільки в райцентрі, а й в інших населених пунктах. Така ж ситуація і з проведенням фестивалів та концертів.

Життя не стоїть на місці. Взаємодію з райвідділом нині забезпечує штаб громадського формування, який очолює Руслан Прікоп.

Якось Владислав Булеца запропонував організувати подібні формування й в інших населених пунктах району. І ось на сьогодні таке об’єднання успішно діє в селі Лазещина. Його очолює добре знаний в цьому населеному пункті Михайло Деребецький (заступник Анатолій Кувік).

- У нас добре налагоджена взаємодія, -- розповідає Владислав Булеца. --

Відстань порівняно невелика, на автомобілях у випадку необхідності ми можемо швидко зібратися.

"Круківці" мають у своєму "арсеналі" чимало заохочувань. Зокрема, заступник рахівського підрозділу Іван Тушер нагороджений медаллю "За активну участь в охороні громадського порядку". Також відзначалися Владислав Булеца, водій Золтан Фірстер, уже згаданий Руслан Прікоп, а також лазещинці Михайло Деребецький та Анатолій Кувік.

Добре розуміє необхідність функціонування добровільних формувань із сприяння міліції начальник Рахівського РВ ГУМВС Ярослав Тулайдан. Особливо тісно взаємодіють "круківці" із громадським блоком міліції. Нинішнє керівництво ГУМВС краю також відзначило позитивний досвід рахівців у цьому питанні та поширення його в інші населені пункти.

- Про діяльність "крукувців", зауважив старший інспектор ДІМ ДГБ МВС капітан Тарас Руденко, -- буде поінформовано ДГБ МВС. Гість також висловив сподівання, що цей досвід використають правоохоронні підрозділи в інших регіонах країни.

Михайло Пискач, ВЗГ ГУМВС України в Закарпатській області
10 червня 2010р.

Теги: Рахів, громадський, формування, круківці, підрозділ

Коментарі

рахівчанин 2010-10-04 / 00:23:00
булеца створив мабуть для того щоб обманювати всіх і кидати на гроші підприемців рахівщини. МОШЕЙНІК БУЛЕЦА. ховаеться за громацькою організацією.

НОВИНИ: Соціо

14:43
Суд підтвердив обов'язок підрядника відшкодувати збитки за неякісний ремонт частини вулиці Капушанської в Ужгороді
14:26
На Закарпатті з 1 червня послаблюють карантин: дозволяють пасажирські перевезення, роботу готелів і спортзалів
13:03
/ 2
Ще 7 нових автобусів "Електронів" закуплять в Ужгороді
12:05
/ 1
На Закарпатті торік було зареєстровано 7 506 шлюбів і народилося 13 016 дітей
11:00
Закарпаття готове до переходу на другий етап послаблення карантину – МОЗ
10:54
КПП "Лужанка" й "Горонглаб" на Закарпатті відновлюють роботу
03:17
У Сумах на Алеї Слави відкрили пам'ятник колишньому командиру 128-ї окремої Закарпатської гірсько-штурмової бригади Є.Коростельову
18:05
До 1 липня в Ужгороді можна пропонувати претендентів на премію імені Петра Скунця
17:35
/ 2
В Ужгороді триває капремонт площі Петефі
15:40
На складання ЗНО на Закарпатті зареєструвалися 12 тисяч 834 учасники
15:06
/ 4
29 травня на Закарпатті вирішуватимуть щодо пом'якшення карантину, а з 1 червня запустять потяг Київ-Ужгород
14:00
"Зелений базар" в Ужгороді з 1 червня працюватиме щоденно
13:50
/ 1
У Мукачеві грошовими преміями нагородять учнів, які стали переможцями олімпіад
13:49
Фахівці центрів та бюро правової допомоги на Закарпатті допомагають учасникам АТО відстояти їхні права
10:07
Свалявський професійний будівельний ліцей торік збільшив свої доходи на 800 тис грн
09:35
500 звернень щодоби приймає диспетчерська служба екстреної допомоги на Закарпатті
00:56
/ 1
Опублікований урядом перспективний план формування територій громад Закарпатської області відрізняється від проекту, що збурив громади (ПЕРЕЛІК ОТГ)
18:10
Інклюзивна кондитерська-школа "Золоті серця Закарпаття" в Ужгороді відновила роботу після карантину
18:06
Чергове засідання щодо облаштування велоінфраструктури в місті відбулося в Ужгороді
16:57
У Закарпатській ОДА запрацювала електронна приймальня
15:08
/ 4
Як медреформа працює на Закарпатті. Історія лікарки-ФОПа з Ізи
14:37
У Мукачеві презентували електронну систему "Моя школа"
14:29
/ 8
На Закарпатті розробили мапу для інвесторів та інвестиційну "няню"
14:17
Підприємствами транспорту на Закарпатті у січні-квітні перевезено вантажів на 14,9% менше, ніж за аналогічний період торік
12:59
/ 2
Програму підготовки до продажу земельних ділянок погодили в Ужгороді
» Всі новини