Реклама B3

Закарпатець втік із зали суду і третій рік переховується

- Краще повішуся, ніж сяду. Я нікого не бив, - сказав адвокату 24-річний Василь Монда, коли суддя оголосив перерву в засіданні. Устав із лави підсудних і вийшов.

Закарпатець втік із зали суду і третій рік переховується

2008 року Закарпатський апеляційний суд визнав Василя Монду винним у розбійному нападі на підприємця. Він заочно отримав сім років в’язниці. Третій рік переховується.

— Василя били на слідстві, він дуже боявся тюрми, — каже Ольга Машкаринець, адвокат Монди. — От і втік.

У ніч на 20 березня 2005 року на громадянина Німеччини Андрія Екенберґера напали двоє чоловіків. Він саме приїхав до Ужгорода. Автівкою підвіз місцеву Маргариту Фелдеші.

— Висадив мене біля воріт, залишився в машині, — згадує Маргарита. — Я пішла до хати, гукнула чоловіка. Коли повернулась, побачила, що Екенберґер лежить на землі, а двоє чоловіків б’ють його палицею. Я гукала на допомогу, вискочив мій Микола. Нападники утекли машиною.

За кілька днів міліціонери затримали ужгородця Василя Монду. Звинуватили в нападі на іноземця.

— Екенберґер до виїзду в Німеччину працював у Мукачевому, — розповідає Віра Монда, матір Василя. — Ми трудилися разом, я його добре знала. Узяла фото сина і пішла до нього.

Віра запевняла, що її син не міг нападати тієї ночі.

— Тоді ми були всі вдома, готувались до 20-річчя доньки, — пояснює. — Потім лягли спати. Я показувала Екенберґерові фото сина. Він погодився, що нападник був старший років на 10.

При перших свідченнях потерпілий не впізнав нападників. Пояснював, що вночі було темно, він їх не розгледів. Захист встановив, що вулиця справді не освітлювалася. Згодом Екенберґер змінив покази. Начебто упізнав Василя.

— Дав неправдиві свідчення, — обурюється адвокат Ольга Машкаринець. — Не міг розгледіти обличчя, але придумав, що в автомобілі нападників горіло світло. Тому впізнав.

Під час впізнання слідчий Олександр Гетик показав потерпілому ймовірних нападників. Він упізнав Монду, бо той був у наручниках.

— Екенберґер хотів, аби йому відшкодували страховку, — пояснює адвокат. — Німецькі страхувальники мали заплатити до 35 тисяч євро. Але виплати проводять тільки після вироку суду.

Суддя Закарпатського апеляційного суду Федір Вотьканич не взяв до уваги факт, що на момент нападу Василь був удома. Не побачив порушення закону і в проведенні впізнання підозрюваного у наручниках.

— Не сумніваюся, що Екенберґер упізнав Монду як нападника, — каже слідчий Олександр Гетик. — Упізнання було проведено законно.

Андрій Екенберґер отримав страховку. Василя Монду розшукують. Його донька Анастасія росте без батька.

Олена Талаєва, Gazeta.ua
08 червня 2010р.

Теги: суд, розбійний, адвокат

Реклама B4
Реклама B12

НОВИНИ: Кримінал

17:19
На Рахівщині 22-річного чоловіка затримали за жорстокий напад на 83-річну пенсіонерку Фото новина
12:55
На Закарпатті за $6 000 та $11 000 намагалися переправити чоловіків до ЄС Фото новина
18:17
/ 1
На Закарпатті чоловіка засудили до 7 років за пограбування пенсіонерки Фото новина
17:13
/ 2
На Закарпатті підозрюваного у шахрайстві на 28,6 млн грн взяли під варту Фото новина
15:29
/ 3
На Закарпатті викрили наркогрупу з семи учасників Фото новина
12:57
На Закарпатті 28-річного чоловіка судитимуть за спробу продати гуманітарні авто для ЗСУ Фото новина
11:11
Під Ужгородом нетверезий водій скоїв ДТП Фото новина
13:25
/ 2
На Закарпатті втретє затримали адвоката за підозрою в незаконному переправленні чоловіка через кордон Фото новина
10:07
/ 2
На Мукачівщині чоловік незаконно зрубав десятки буків Фото новина
18:38
19-річному водію на Закарпатті повідомили про підозру у смертельному наїзді на 11-річного хлопчика Фото новина
09:07
/ 1
У ДТП на Ужгородщині загинув 11-річний хлопчик Фото новина
15:01
/ 1
У Міжгір’ї затримали 32-річну жінку за підозрою у вбивстві сусіда Фото новина
12:31
На Закарпатті військовослужбовиця два роки не служила, але отримала понад 1,5 млн грн
09:04
/ 7
На Закарпатті чотирьох підозрюваних у незаконному видобутку андезиту на 950 млн грн, включно з сином нардепа-"слуги" Лаби, взяли під варту Фото новина
17:43
/ 2
СБУ повідомила про заочну підозру ексклірику Мукачівської єпархії УПЦ (МП), який став капеланом військ рф Фото новина
13:28
На Мукачівщині п’яний мотоцикліст збив 17-річного велосипедиста Фото новина
10:42
/ 2
На Закарпатті директорка ліцею та її заступниця фіктивно працевлаштували трьох чоловіків Фото новина
18:25
/ 1
На Берегівщині заявляють про можливе знущання над тваринами неповнолітньою Фото новина
16:09
/ 3
На Закарпатті голову ЛКК затримали після отримання $1000 за фіктивний висновок про потребу в догляді Фото новина
15:52
В Ужгороді чоловіка засудили за вбивство 23-річної жінки Фото новина
13:46
/ 2
На Закарпатті викрили фіктивну мобілізацію 329 людей Фото новина
11:26
На Мукачівщині посадовців судитимуть за хабарі на $4 тисячі та 20 тисяч гривень Фото новина
10:50
/ 23
На Закарпатті за незаконний видобуток андезиту зі збитками державі майже на 950 млн грн оголосили підозру синові нардепа-"слуги" Лаби Фото новина
16:57
/ 17
На Закарпатті викрили групу, яка за десятки тисяч доларів переправляла чоловіків до Словаччини Фото новина
13:17
На Тячівщині за $10 тисяч затримали організатора незаконного переправлення до Румунії Фото новина
» Всі новини