Під час національних революцій на Hаддніпрянський Україні і Галичині після падіння Російської та Австрійської імперій на початку ХХ ст., збудився національний рух і на Закарпатті. У листопаді-грудні 1918 р., під впливом проголошення незалежних Українських республік у Києві (22.01.1918) і Львові (01.11.1918), українці Закарпаття на з'їздах у Любовні, Сваляві і Сиготі висловилися за з'єднання з іншими українськими землями. Це було підтверджено 21.01.1919р. на великому Всеукраїнському конгресі угорських русинів, як він називався, у Хусті. Це був знаменний вияв нерозривної єдності українського народу. Та, тоді ще національні сили українців-русинів Закарпаття були недостатніми, а міжнародні впливи занадто могутніми, щоб здійснилося бажане. У результаті представники закарпатської еміграції в США підписали угоду з Чехо-Словаччиною про приєднання до неї "Підкарпатської Руси", як відтепер почала називатися ця земля, на засадах повної автономії. Що було закріплено Сен-Жерменським мирним договором 10 вересня 1919 р.
Але національному відродженню на Закарпатті дуже перешкоджало "москвофільство", яке баламутило народ за чужі гроші. Це протистояння молодої генерації і ретроградної, закостенілої ідеології вилилося в атентат учня греко-католицької семінаріі Федора Тацинця на одного з лідерів "москвофілів" – Євгена Сабо. 1 червня 1930 р. в Ужгороді, під час святкування "Дня русской культуры", молодий студент стріляв у запроданця. Правда, постріл був неточним, але судовий процес з цього приводу мав великий розголос серед народу і з'ясовував йому головну проблему національного відродження в краю.
Українці Закарпаття, пам’ятають цю подію. 1 червня 2010 року Ужгородська міська організація ВО "Свобода" провела вечір пам’яті Федора Тацинця - українського героя, що 1930 року в м. Ужгород виконав замах на одного із чільних москвофільських діячів – Євгена Сабо.
Під час цього заходу було проведено історичні лекції, присвячені подіям того часу. Молодь Закарпаття мала можливість дізнатись більше про подвиги героїв свого краю у нелегкій боротьбі за право української нації творити свою державу.
Одночасно, на батьківщині героя Міжгірська районна організація ВО "Свобода" вшанувала земляка, провівши віче на місці його розстрілу мадярськими окупантами.
Вічна пам'ять героям!