На Закарпатті у 20-ти освітніх закладах реалізовувалися прострочені продукти

Нагляд за додержанням прав дітей, а особливо дітей пільгової категорії, знаходиться на особливому контролі в прокуратурі Закарпатської області.

На Закарпатті  у 20-ти освітніх закладах реалізовувалися прострочені продукти

З початку року на захист дітей прокурорами вже порушено 27 кримінальних справ, які скеровані до суду, розглянуто із вжиттям заходів 65 приписів та подань, принесено 57 протестів, до відповідальності притягнуто понад 110 посадових осіб. Поновлено права більше 2,5 тис. дітям, яким виплачено заборгованих понад 200 тис. грн. державних допомог та стипендій.

Про це Закарпаття онлайн повідомили у прес-службі прокуратури області.

У поточному році зросла злочинність у молодіжному середовищі.   В першу чергу це свідчить про послаблену роботу органів, на які законодавством покладено обов’язок займатися профілактикою злочинності серед молоді. Прокуратура на цьому напрямку виступає лише як координатор. Вирішення проблеми злочинності серед неповнолітніх можливе лише завдяки комплексному підходу до організації профілактичної діяльності щодо запобігання правопорушенням серед молоді. Від злагодженої роботи державних органів, що займаються проблемами неповнолітніх залежить ефективність заходів, які вживаються з метою профілактики боротьби з підлітковою злочинністю.

Тому, прокуратурою області з цих питань вже була проведена міжвідомча нарада із залученням органів міліції та інших уповноважених держаних органів на якій прийнято ряд спільних заходів що мають сприяти зменшенню цього негативного явища.

На сьогодні діють понад 10 відомств, які повинні опікуватись проблемами дітей. А органи прокуратури повинні здійснювати нагляд за роботою цих органів. Наприклад, якщо виникають питання щодо захисту прав дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, то їх проблемами повинні займатись посадові особи служб у справах дітей, які діють при райдержадміністраціях та міськвиконкомах. Однак, в порядку контролю, ми і самостійно проводимо перевірки.

Нещодавно нами завершена перевірка  у професійно-технічних та вищих навчальних закладах з питань захисту прав пільгової категорії дітей. За її результатами  внесено понад 20 документів прокурорського реагування, поновлено права 65 дітям-сиротам, яким виплачено понад 150 тис.грн. заборгованих коштів.
Крім того, прокуратурою області голові обласної державної адміністрації внесене подання, де поставлене питання про притягнення до відповідальні тих працівників служб у справах дітей,  через безконтрольність яких і були порушені  майнові права дітей-сиріт.

 За інформацією старшого помічника прокурора області з питань захисту прав і свобод неповнолітніх Наталії КУЗАН, у зв’язку із зниженням рівня здоров’я дітей на фоні екологічних і соціально-економічних негараздів, виникає проблема збереження здоров’я дітей. Стан здоров’я дитячого населення в області з кожним роком погіршується. Загострюється проблема дитячої інвалідності (понад 5,2 тис. дітей-інвалідів), збільшилось число ВІЛ-інфікованих дітей (34 особи проти 23 у 2008). Високою залишається малюкова смертність. У віці до одного року торік померло 238 немовлят.

У зв’язку з цим, на даний час прокуратурою області організовано перевірки з питань додержання місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, закладами охорони здоров’я Закону України „Про охорону дитинства” щодо захисту прав дітей на охорону життя і здоров'я, безоплатну кваліфіковану медичну допомогу. Перевірки ще не завершені.

Що стосується харчування то воно  відіграє ведучу роль для здоров’я дітей. Перевірка щодо захисту прав дітей на безпечну для їхнього життя і здоров’я продукцію, якісне харчування була проведена органами прокуратури у минулому році.

Найбільше порушень прав дітей на повноцінне, якісне та безпечне харчування було виявлено прокурорами по міста Мукачево, Воловецького, Іршавського районів та Берегівським міжрайонним прокурором, які принципово реагували на такі порушення. За їх втручання місцевими державними адміністраціями збільшено видатки з харчування дітей у закладах освіти на 150 тис. грн., забезпечено безкоштовними обідами 1,3 тис. учнів. Припинено реалізацію у шкільних їдальнях прострочених продуктів, із штучними домішками. Понад 20 керівників закладів освіти, які допустили ці порушення, притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

На усунення вказаних порушень закону прокуратурою області також було внесено подання голові обласної державної адміністрації, яке розглянуто та задоволено.

01 червня 2010р.

Теги: прокуратура, продукти, діти, освіта

НОВИНИ: Соціо

16:36
На Закарпатті триває моніторинг ситуації з вірусним гепатитом А
13:38
/ 4
Під Ужгородом у користування депутатському готелю "Брістоль" віддали майже 10 га лісу з червонокнижними птахами за 54 тис. гривень в рік
13:23
У Берегові попрощаються із Героєм Євгеном Копчею, який більше року був зниклим безвісти Фото новина
12:18
На Закарпатті відбудеться нічний гірський забіг Фото новина
12:13
Яку національність обрали воїни Чехословацького корпусу Людвіка Свободи?
10:06
В Ужгороді попрощаються із захисником Едуардом Ного Фото новина
17:13
Підтверджено загибель Героя із села Костилівка на Рахівщині Анатолія Годенчука Фото новина
13:24
На Закарпатті за місяць розшукали сімох водіїв-втікачів після ДТП
12:49
Підтвердили загибель воїна із Перечина Івана Ценкнера Фото новина
10:04
/ 1
Нетверезий водій в Ужгороді спричинив ДТП та врізався в огорожу Фото новина
18:28
У Хусті в ДТП за участі автомобіля та скутера травмувався чоловік Фото новина
11:22
/ 2
У Мукачівському замку «Паланок» триває лицарський фестиваль Фото новина
08:14
Закарпаття стало частиною нового міжрегіонального маршруту «Карпатський етновайб» Фото новина
16:37
Після понад трьох років полону на Закарпаття повернувся оборонець Маріуполя Фото новина
12:27
У селі Олешник на Берегівщині попрощаються із полеглим захисником Михайлом Савком Фото новина
18:36
Укрзалізниця призначила додаткові поїзди до Закарпаття на святкові вихідні
14:02
У Доробратові на Мукачівщині попрощаються із полеглим Героєм Василем Боговичем, який майже два роки був безвісти зниклим Фото новина
09:25
/ 9
На війні з рф поліг відомий хірург із Закарпаття Олег Наконечний Фото новина
15:31
/ 1
На Закарпатті перевізника оштрафували на понад 86 тисяч гривень за 203 порушення Фото новина
12:17
/ 1
У румунських Карпатах врятували 23-річного українця, який чотири дні блукав біля кордону Фото новина
11:06
/ 1
На війні з рф поліг захисник із села Сасово на Берегівщині Михайло Тимканич Фото новина
10:04
У передмісті Ужгорода зупинили водія з 2,26 проміле алкоголю Фото новина
09:01
Закарпатців попереджають про ускладнення руху через КПП «Вилок – Тисабеч»
16:09
/ 1
В Ужгороді провели в останню путь загиблого захисника Ярослава Шляхту, який понад два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
16:01
/ 5
Закарпатські прикордонники затримали трьох чоловіків у горах неподалік Словаччини Фото новина
» Всі новини