Ужгородська мерія отримала з міста-побратима Дармштадта запрошення команді наших ветеранів водного поло взяти участь у міжнародному турнірі, присвяченому 40-річчю ватерпольного клубу міста Дармштадта. Про це розповів відомий спортсмен, майстер спорту з водного поло, тренер із водного поло в басейні "Спартак" 1980—1997 рр., викладач факультету фізкультури і спорту УжНУ Геннадій Мордвинцев.
Дещо несподівана пропозиція (команда останнє десятиріччя фактично без бази для тренувань, а виходом із ситуації є басейни Кішварди, Львова, "жабник" одного з ужгородських готелів та ще ужгородський кар’єр), а відтак результати участі в турнірі спонукали до певних висновків. Свою команду тренер Мордвинцев називає командою фанатиків та ентузіастів водного поло не випадково. Наші ветерани-ватерполісти в цьому серйозному представницькому турнірі, де виступили 16 команд із Голландії, Німеччини, Великобританії, Австрії, Швейцарії, вибороли 3-тє місце. Для спортсменів-ватерполістів Заходу ми були екзотичною командою, каже Геннадій Мордвинцев. Висококласні майстри водного поло, втім, демонстрували ерудицію того рівня, що або зовсім не знали про Україну, або ж висловлювали припущення, що це десь за Уралом... Тим більше їх вразив рівень українських спортсменів-ватерполістів.
За два дні наші ватерполісти провели вісім зустрічей і хоча не всі були готові й отримали безліч синців та саден, однак виступили достойно й показали себе практично на рівних із командами швейцарців, англійців, голландців, австрійців. Єдиними, кому не змогли належно протистояти у спортивному двоборстві, стали ватерполісти з Ганновера, які перемогли в турнірі й потрапили до вищої ліги національної першості, та команда Дрездена, якій поступилися одним м’ячем у двох поєдинках.
"Третє місце є переконливим доказом того, що ми маємо право розраховувати на відродження водних видів спорту", — переконаний Геннадій Мордвинцев.
Участь у міжнародному турнірі в Німеччині виявилася економічно доступною нашим спортсменам, оскільки довелося сплатити тільки за дорогу, всі 24 команди-учасниці жили в наметовому містечку навколо басейну, де проходили змагання. У Дармштадті наші ватерполісти відвідали православну церкву, збудовану при цареві Миколі Другому, залишили сувеніри. Поїздка виявилася приємною і пам’ятною в усіх відношеннях.
Окрім нашої, інші представлені на турнірі команди були професійними, вони отримують зарплатню в півтори тисячі євро й мають вік 23—26 років (наші ватерполісти у віці 29—51 рік) Оскільки вдома умови для тренувань мінімальні, планують поставити у водоймі на кар’єрі ватерпольні ворота й так проводити тренування. Геннадій Мордвинцев вірить, що колишні славні традиції все-таки буде повернено, адже свого часу в Ужгороді сформувалася сильна школа водного поло, 8 років поспіль тут проводилися міжнародні турніри. Ужгородські спортсмени неодноразово вигравали першість СРСР. Водні види спорту не можна знищувати, переконаний ветеран. Тому він категорично за створення в місті спортивних баз, аквапарку з басейном для спортивних змагань.