В пошуках металу закарпатські цигани перекочували до Тернополя

Нещодавно Тернополем поповзли чутки: циганському табору, що розкинувся, біля Микулинецького цвинтаря, міська рада виділила землю. Щоб підтвердити чи спростувати їх, журналіст "ТВ" відправився у так зване циганське містечко.

В пошуках металу закарпатські цигани перекочували до Тернополя

Микулинецький цвинтар. Глухе відлюдне місце. У посадці, подалі від людських очей, заховані кілька саморобних, накритих клейонкою, палаток. Підходжу ближче. Біля хижок валяються відра, каструлі, на траві залишки від вогнища. Злякано визирає і ховається маленький собачка. Самі халабуди порожні, дощі розігнали представників мандрівної національності по місцях "зимування".

На дорозі неподалік табору зустрічаю двох хлопців, які тягнуть іржавий метал. За кілька хвилин розмови дізнаюсь, що за національністю вони угорці – мадяри, але мають українські паспорти. Приїхали із Закарпаття, з села Руська Кучава, з-під Мукачева. Розповідають, що до Тернополя "завітали" в пошуках роботи. Тут просять милостиню, інколи підробляють на випадкових заробітках, шукають метал. Крадіжками не займаються, бо можна потрапити до в’язниці. Табір часто перевіряють правоохоронці. Про виділення землі міською радою мешканці містечка чують вперше.

Зі слів молодих ромалів можна зрозуміти, що стоянка "діє" переважно влітку. Живуть тут не більше кількох сімей. До певного клану чи роду не належать, але у переважній більшості є родичами. Самі хлопці у Тернополі вперше, до цього були у Вінниці. Через погану погоду більшість членів табору повернулися назад, на Закарпаття. Парубки теж не проти поїхати додому, але не мають грошей на квитки.

За словами начальника центру зв’язків з громадськістю обласної міліції Сергія Шворнікова, міліції про табір поблизу Микулинецького цвинтаря відомо. Його мешканців документують і перевіряють. До Тернополя цигани приїжджають, кочуючи по сусідніх областях. На криміногенну ситуацію не впливають, якщо і скоюють, то переважно дрібні правопорушення.

За словами заступника головного санітарного лікаря Тернополя Анатолія Поліщука, у випадку, якщо мешканці табору перебувають у Тернополі тимчасово, перевіряти їх міська СЕС не зобов’язана.

28 травня 2010р.

Теги: цигани, Тернопіль

НОВИНИ: Соціо

07:25
В Ужгороді сьогодні прощатимуться із полеглим на війні з росією бійцем Олексієм Бриньком Фото новина
07:18
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 5 лютого
18:06
У Закарпатті зростає кількість хворих на грип та ГРВІ
16:51
/ 1
У Мукачеві провели в останню дорогу померлого військовослужбовця Сергія Туряницю Фото новина
15:41
/ 1
У Рахові попрощалися із полеглим на війні з рф захисником Василем Веклюком Фото новина
14:57
На Драгобраті гірські рятувальники допомогли двом сноубордистам, які заблукали Фото новина
12:34
Прикордонника Чопського загону нагородили медаллю «Захиснику Вітчизни» Фото новина
11:13
На Закарпатті поліція попереджає про нову хвилю телефонного шахрайства
10:03
/ 1
На Берегівщині попрощалися з полеглим на війні з росією захисником Дьєрдєм Комовці Фото новина
09:06
Графік погодинних відключень електроенергії на Закарпатті 4 лютого
00:17
/ 3
Вчена рада УжНУ підтримала можливе об'єднання з Мукачівським державним університетом Фото новина (ДОКУМЕНТ)
23:28
У чеській Їглаві обирають гастрономічний символ міста з чотирьох варіантів від ужгородського кондитера Штефаня Фото новина
13:37
/ 1
На війні з рф поліг військовий із селища Ясіня Павло Говбел Фото новина
11:06
/ 5
В Ужгороді провели в останню путь сержанта Нацгвардії Василя Фрінцка Фото новина
09:51
/ 7
У Виноградові депутат незаконно захопив земельну ділянку та збудував будівлі Фото новина
09:47
/ 1
Закарпатські прикордонники затримали двох чоловіків із підробленими документами Фото новина
09:00
Графік відключень електроенергії 3 лютого від Закарпаттяобленерго
16:16
У Карпатах врятували заблукалих лижників Фото новина
08:53
Оприлюднили графік погодинних відключень світла на Закарпатті 2 лютого
18:18
/ 1
Поліцейські охорони затримали крадія в Ужгороді Фото новина
16:37
У Чопському прикордонному загоні відслужили молебень за зниклих та полонених військових Фото новина
15:33
В Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Василем Фрінцком Фото новина
09:00
Графік відключень електроенергії на Закарпатті 1 лютого
18:26
У Мукачеві нетверезий водій мопеда спричинив ДТП Фото новина
09:00
Оприлюднили погодинний графік відключення світла на Закарпатті 31 січня
» Всі новини