На Закарпатті якість прикордонних вод оцінювали міжнародні експерти

18-20 травня в Ужгороді відбулася зустріч Робочої групи з питань охорони якості прикордонних вод Українсько-словацької комісії по прикордонних водах.

На Закарпатті якість прикордонних вод оцінювали міжнародні експерти

Як повідомили Закарпаття онлайн в прес-службі Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області, на зустрічі від української сторони прийняли взяли участь представники Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області, Державної екологічної інспекції, Закарпатського обласного виробничого управління по меліорації та водному господарству під керівництвом заступника начальника відділу держуправління Остапа Цапулича.

Словацьку частину робочої групи представили експерти з Міністерства охорони навколишнього середовища Словацької Республіки  (керівник групи Анна Гаалова), Словацький гідрометеорологічний центр, Словацьке водогосподарське підприємство.
 
Експерти обох сторін дали оцінку результатів досліджень якості прикордонних вод за 2009 рік. Відбори проб та дослідження води відбулися на прикордонних водотоках річок Уж (створ Сторожниця/Пінковце), Латориця (створ Страж/Лелес) та Тиса (створ Чоп/Мале Тракани).

Порівнюючи якість вод за період 2008-2009 та 2007-2008 роки зроблено ряд висновків: р. Уж – погіршення якості води спостерігається за біологічними показниками на один клас, а покращення якості - за загальними фізико-хімічними показниками, показниками органічних речовин та в групі неорганічних промислових забруднень.

У р. Латориця спостерігалося покращення загальних показників органічних речовин та показників органічних промислових забруднень.
Ріка Тиса – упродовж  періодів, що порівнюються, якість води не змінилася. У річці Улічка спостерігається  погіршення загальних показників органічних речовин.

У р. Ублянка спостерігається покращення якості води за загальними фізико-хімічними показниками.

Сторони констатували, що протягом 2009 року не було зафіксовано аварійних забруднень прикордонних вод між Україною та Словацькою Республікою.

22 травня 2010р.

Теги: прикордонні води, природний, еколог

НОВИНИ: Соціо

11:11
У Підвиноградові на Берегівщині у середу попрощаються з добровольцем Іваном Сусіком, що помер від важкого поранення
11:28
/ 1
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олегом Гойбергом Фото новина
20:09
/ 2
В Ужгороді у вівторок призупинять водопостачання у центральній частині міста
11:25
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Василем Чурговичем Фото новина
13:37
/ 1
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Віктором Мургою Фото новина
15:39
/ 1
У Мукачеві в неділю стартують заходи до Днів міста (ПРОГРАМА)
18:43
Тячівський суд наклав арешт на землю під будівництво МГЕС в Калинах (ДОКУМЕНТ)
11:17
/ 1
Головою Закарпатського окружного адміністративного суду переобрали Ярославу Калинич Фото новина
00:05
/ 1
У Великому Березному проведуть в останню дорогу нацгвардійця Олега Соценка Фото новина
22:59
/ 2
"Вужі на сковороді" пралісів "Шипота"
14:15
/ 1
Підтверджено загибель Артура Ковача з Калин на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти понад півтора року Фото новина
13:33
/ 1
У Рахові поховають сироту-переселенця з Запоріжжя Дмитра Баришполя, який загинув пів року тому на Донеччині Фото новина
21:02
Два КПП на кордоні зі Словаччиною та угорщиною тимчасово не працюватимуть
11:15
/ 1
У Мукачеві в п'ятницю попрощаються з Богданом Магійовичем, який загинув ще 2 роки тому Фото новина
13:18
/ 3
Зупиняючи московську орду на Харківщині, поліг Андрій Алексик з Онока Виноградівської громади Фото новина
11:14
/ 1
У лікарні в Сумах від отриманих на російській Бєлгородщині ран помер Юрій Порошенко з Осою Іршавської громади
14:20
За I квартал 2025 року НСЗУ сплатила 1,1 млрд грн медзакладам Закарпаття за Програмою медичних гарантій
13:15
/ 2
На Донеччині поліг Артем Песик з Берегова Фото новина
19:27
/ 2
Питання про створення парку "Чорні озера", підтримане ужгородцями в петиції, виносять на сесію міськради (ДОКУМЕНТИ)
21:12
/ 2
У лікарні в Ужгороді після важкої хвороби помер військовий із Ясіні на Рахівщині Олексій Боклажук Фото новина
20:22
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині попрощаються з полеглим захисником Михайлом Пауком Фото новина
04:44
ВІДЕОФАКТ. На Закарпатті розцвіла Долина нарцисів
21:52
/ 3
Двоє знайомих "нагріли" ужгородку на продажі 10-ти її квартир на понад 14 млн грн Фото новина
19:16
/ 2
У неділю в Мукачеві попрощаються з полеглим Героєм Володимиром Дубровським Фото новина
16:49
/ 11
Ужгородцеві Роберту Бровді "Мадяру" присвоєно звання Героя України
» Всі новини