Чисте місто, або майстер клас від міського голови Мукачева

Сьогодні жодне місто не може повноцінно функціонувати та розвиватися, не володіючи передовими методами утилізації відходів. Чисте місто-гарне місто, воно не тільки дарує насолоду високих стандартів життя, воно привабливе і з точки зору вкладення інвестицій. За інвестора та високотехнологічного виробника, особливо іноземного, потрібне добре поборотися. Ніхто новітні технології, як і вільні фінансові ресурси просто так не привозить. Довга, копітка, а подеколи і виснажлива праця може завершитися успіхом, а може так і залишитися на стадії заяв про наміри.

Чисте місто, або 	майстер клас від міського голови Мукачева

Щось подібне відбувалося, а з деяких важливих напрямів  і продовжує відбуватися у місті над Латорицею. Великий прихильник та невтомний пропагандист якнайширшого впровадження новітніх технологій та  високих європейських стандартів у найважливіші сфери життя Мукачева Золтан Ленд’єл разом з помічниками-однодумцями таки віднайшли партнера у цьому життєво необхідному для міської громади питанні в особі одного з найбільших та найуспішніших підприємств зі збору та утилізації відходів. Мова, як ви уже напевно здогадалися, йде про австрійську фірму АВЕ, з якою у січні 2010 року міськвиконкому вдалося таки підписати угоду про створення спільного підприємства зі збору та утилізації відходів і багатообіцяючою назвою "АВЕ Мукачево".

Робота тільки розгортається, а від партнерів уже вдалося отримати серйозні запевнення у тому що мукачівський проект стане зразково-показовим для усієї України. Не дарма уже у цьому році є серйозна налаштованість на впровадження у повсякденну практику селективного відбору - окремого фасування відходів пластику, скла , паперу і залишкових відходів. Це надзвичайно короткі терміни для впровадження такої необхідної справи. А далі і 2011 рік - робота з полігоном по утилізації відходів.  Чудові перспективи з утвердження передових стандартів і, здається, ніщо уже не може стати цьому на заваді. Аж ні, зможе. Цим може стати наша власна інертність, а подекуди і байдужість до того, що поряд, що нас оточує. Громада має відчувати і підтримувати ті справи, без яких не може жити людина, тим більше людина 21 століття. І якщо сьогодні уже більше 50% городян заключили договори з новим підприємством, то це, звичайно, непогано, але ще дуже великі резерви залишаються для того, щоб і до нас ставилися як до таких, хто прагне якісних змін, для кого сплата комунальних послуг така ж необхідність, як  їжа та сон. І для цього не потрібно чекати вказівки зверху чи якихось агітаційних бригад, або навіть майстер класу від міського голови,  під час якого він вправно, власною сапою, показав підлеглим, як потрібно робити, щоб між прибордюрними лініями та дорогою не було жодного грунту.

…Переговори з іноземними фірмами, які мають намір побудувати дві гідроелектростанції на річці Латориці, будівництво сучасного міжнародного аеродрому, що повинно кардинально покращити інфраструктуру міста, інші проекти…  Та про це наступного разу.
 
А зараз хвилює одне: доки мер міста, яке претендує на європейське, міста, яке мріє отримати  колосальні інвестиції, тисячі нових робочих місць, буде змушений роботи зауваження і просити паркувати власний транспорт у встановлених місцях, не кидати непотріб  будь-куди, адже урни вже на кожному кроці, просити вчасно розраховуватися за комунальні послуги? Чи нам краще тоді, коли одні роблять вигляд, що працюють, а інші -  що платять, і для всіх них потрібен майстер-клас.

Іван Лендьєл, м. Мукачево, для Закарпаття онлайн
17 травня 2010р.

Теги: сміття, АВЕ Мукачево, Ленд'єл

НОВИНИ: Соціо

16:35
У Мукачеві військовому після служби на Донеччині провели складне лікування суглобів
14:48
На Закарпатті судитимуть посадовця комунального підприємства через забруднення земель Фото новина
14:14
В Ужгороді планують безкоштовно ремонтувати житло ветеранам та родинам загиблих військових Фото новина
12:19
У Закарпатській обласній лікарні провели складну реконструктивну операцію пораненому військовому Фото новина
11:03
В Ужгороді 14 травня попрощаються із захисником Денисом Дзюїним Фото новина
17:27
/ 1
Службові собаки на Закарпатті винюхали наркотики, сигарети та понад 88 тисяч доларів
16:24
Закарпаття вперше приймає фінал «Учителя року» у чотирьох номінаціях Фото новина
15:10
У селі Лавки на Мукачівщині попрощалися з полеглим захисником Сергієм Світим, який досі вважався зниклим безвісти Фото новина
13:45
У Карпатах серед ночі заблукав турист із Київщини Фото новина
12:02
У селі Батрадь на Берегівщині підтвердили загибель захисника Володимира Сідея Фото новина
10:00
/ 8
Частина Ужгорода та передмістя залишилися без води через аварію
16:13
/ 1
Туристи з Київщини заблукали в Карпатах і випадково опинилися на Закарпатті Фото новина
11:54
У селищі Батьово в останню дорогу проведуть полеглого Героя Олексія Щетину Фото новина
10:02
У Мукачеві попрощаються із полеглим військовим Володимиром Сурняком Фото новина
09:15
У Хусті відзначили 936-ту річницю міста Фото новина
18:27
У Мукачеві патрульні виявили водія з понад 2 проміле алкоголю в крові Фото новина
15:42
У селі Велика Бакта на Берегівщині попрощалися з померлим захисником Миколою Даніловим Фото новина
11:03
/ 1
На Закарпатті митники вилучили п’ять старовинних листівок з зображенням Адольфа Гітлера Фото новина
20:24
У неділю в Ужгороді покажуть прем’єру вистави про закарпатських мишенят
17:43
/ 1
Машиніст вантажного потяга намагався вивезти сигарети до Угорщини через Чоп Фото новина
15:20
У селі Лази на Тячівщині автомобіль збив дитину, яка раптово вибігла на дорогу Фото новина
13:18
В Ужгороді попрощаються із загиблим захисником Олександром Скляровим Фото новина
11:10
/ 1
У Мукачеві патрульні виявили водія з ознаками наркотичного сп’яніння та забороненими речовинами Фото новина
13:06
Школяр із Закарпаття представить Україну на Всесвітній олімпіаді з хімії Фото новина
12:00
Туристичний збір на Закарпатті перевищив 10 млн грн Фото новина
» Всі новини