Володимир Гоблик : "Повноцінні реформи відкриють нові перспективи"

Як повідомили Закарпаття онлайн в управлінні інформації та зв'язків із громадськістю облдержадміністрації, в Закарпатській області півтори місяці працює обласний комітет економічних реформ. До його складу увійшли провідні економісти, управлінці краю, представники потужних підприємств, громадських організацій.

Володимир Гоблик : "Повноцінні реформи відкриють нові перспективи"

Ними підготовлено півтори сотні пропозицій, які подані на розгляд у загальноукраїнський комітет реформ. Про основні з них  розповідає виконавчий секретар обласного комітету, заступник голови облдержадміністрації Володимир Гоблик.

– Без системних реформ, економіка далі рухатися не може. Впродовж багатьох років це питання піднімав не один уряд, але глибинних структурних змін проведено, на жаль, так і не було. Нині Президент України Віктор Янукович дав чіткі орієнтири – повноцінне оновлення економіки, її реформування. Вслід за створенням загальнодержавного комітету економічних реформ, і на Закарпатті 1 квітня запрацював обласний комітет. Його очолив голова облдержадміністрації Олександр Ледида.

Керівник краю дав доручення розробити карту економічних реформ області, яка віддзеркалюватиме основні пріоритети в розвитку економіки області, – розповідає Володимир Гоблик. Запроваджено механізм зворотнього зв'язку, який дає можливість усім жителям області висловити своє бачення розвитку економіки Закарпаття. До речі, пропозиції щодо діяльності обласного комітету з економічних реформ можна  надіслати електронною поштою на адресу: gue_oda@uzh.ukrtel.net або поштою на адресу: м. Ужгород, пл. Народна, 4, головне управління економіки облдержадміністрації.

За останні півтори місяці відбулися п’ять засідань обласного комітету економічних реформ, утворено 21 тимчасову робочу підгрупу, затверджено план роботи до 1 липня цього року. Деякі пропозиції галузевих підгруп уже направили відповідним підгрупам комітету економічних реформ при Президентові України. Насамперед ініціативи стосувалися вирішення проблем малого та середнього бізнесу. Адже нині за відсутності фінансово-кредитної підтримки та недосконалості податкового законодавства підприємці фактично поставлені на межу виживання. В першу чергу, потрібен новий Податковий кодекс. Відтак – спрощена система оподаткування активізує закарпатського виробника, стане сигналом оновлення економіки. Також для Закарпаття, де працюють потужні підприємства з іноземними інвестиціями доволі актуальним є питання  повернення ПДВ. Ще ми пропонуємо створити в краї промислові парки. Проте є проблеми з їх відкриттям, через відсутність відповідного законодавства. Чимало представників бізнесу ініціюють створення в області логістичні центри. І що головне для нашої прикордонної області –  комітет пропонує спрости візовий режим з Євросоюзом.

У плані залучення інвесторів, комітетом вже розроблено низку конкретних пропозицій. Ми надамо їм своєрідний банк даних того, що ми можемо запропонувати в різних галузях промисловості і сільського господарства. Все це повинно продемонструвати потенційним інвесторам, що в Україні з'явилась стабільна справедлива влада, для якої захист інвестицій – це першочерговий захід.
Серед інших важливих пропозицій – будівництво доріг державного значення, спрощення порядку використання природних ресурсів, запровадження єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Можна констатувати –  чимало ініціатив, що враховують специфіку нашої території, слід розглянути на загальноукраїнському рівні, – резюмує Володимир Гоблик.

Необхідно відзначити – сьогодні регіони мають "гарний інструмент": дискусію, насамперед, на рівні робочих груп для відстоювання наших пропозицій до програми реформ. У цьому контексті особлива роль відводиться регіональним комітетам з економічних реформ. Врахування у Національній програмі пропозицій кожного регіону може забезпечити загальнодержавний успіх. На це нас націлює і  Президент України.

12 травня 2010р.

Теги: Гоблик, реформи, перспективи, економічні реформи

НОВИНИ: Соціо

14:04
/ 2
На вечір суботи та у ніч проти неділі на Закарпатті прогнозують грози зі зливами, шквальним вітром, градом і мокрим снігом
13:56
На Закарпатті відкривають пункти пропуску на кордонах зі Словаччиною
10:47
/ 1
На Закарпатті через йододефіцит у 4 рази більше захворювань щитовидної залози, ніж в інших областях країни
10:27
/ 5
На Міжгірщині пройшла конференція щодо розвитку туризму
10:16
/ 2
"Велике будівництво" триває на Закарпатті
09:36
За безпекою дорожнього руху на Закарпатті слідкуватимуть додаткові патрулі
02:34
/ 4
В Ужгороді на погоджувальній комісії по "Кірпічці" громадськість відстояла додатковий шмат території майбутнього парку від забудови
02:18
На Тячівщині жителі Дубового вийшли на попереджувальну акцію через ями в центрі селища
01:55
На Закарпатті мобільні групи перевірятимуть на кордоні з Угорщиною посилки заробітчан (ДОКУМЕНТ)
01:25
На Закарпатті обговорили проєкт "Мале карпатське коло"
01:14
Угорщина повідомила, що відтерміновує відкриття пунктів пропуску на українсько-угорському кордоні зі свого боку
18:00
/ 3
Угорщина погодила відкриття 4 пунктів пропуску на Закарпатті
17:53
/ 1
Останній дзвоник відсвяткували дистанційно у школах Закарпаття
16:29
/ 1
В Ужгороді шукають кандидатів на звання почесного громадянина міста і претендентів на почесну відзнаку міськради
14:43
/ 2
Суд підтвердив обов'язок підрядника відшкодувати збитки за неякісний ремонт частини вулиці Капушанської в Ужгороді
14:26
На Закарпатті з 1 червня послаблюють карантин: дозволяють пасажирські перевезення, роботу готелів і спортзалів
13:03
/ 5
Ще 7 нових автобусів "Електронів" закуплять в Ужгороді
12:05
/ 2
На Закарпатті торік було зареєстровано 7 506 шлюбів і народилося 13 016 дітей
11:00
Закарпаття готове до переходу на другий етап послаблення карантину – МОЗ
10:54
КПП "Лужанка" й "Горонглаб" на Закарпатті відновлюють роботу
03:17
/ 1
У Сумах на Алеї Слави відкрили пам'ятник колишньому командиру 128-ї окремої Закарпатської гірсько-штурмової бригади Є.Коростельову
18:05
До 1 липня в Ужгороді можна пропонувати претендентів на премію імені Петра Скунця
17:35
/ 2
В Ужгороді триває капремонт площі Петефі
15:40
На складання ЗНО на Закарпатті зареєструвалися 12 тисяч 834 учасники
15:06
/ 4
29 травня на Закарпатті вирішуватимуть щодо пом'якшення карантину, а з 1 червня запустять потяг Київ-Ужгород
» Всі новини