Закарпатські та словацькі високопосадовці спільно вирішували проблеми візового режиму (ФОТО)

У суботу, 8 травня, голова Закарпатської облдержадміністрації Олександр Ледида в пункті пропуску "Ужгород - Вишнє Нємецьке", що на українсько-словацькому кордоні, зустрівся з генконсулом Словацької Республіки в м. Ужгород Маріаном Сладечеком, головою Комітету у закордонних справах Народної Ради Словацької Республіки Юраєм Горватом, першим заступником начальника Бюро Прикордонної поліції та поліції у справах іноземців Словацької Республіки Гліганічем Марцелом.

Закарпатські та словацькі високопосадовці спільно вирішували проблеми візового режиму (ФОТО)

Необхідність такої зустрічі назріла давно. Лише за 4 місяці 2010 року перетнути українсько-словацький кордон не змогли 145 українців. Зокрема чимало наших громадян не потрапили до сусідньої держави за наявності діючих Шенгенських віз, виданих дипломатичними установами Угорщини, Польщі, інших європейських країн.

- Вже неодноразово громадяни України звертались зі скаргами на те, що, окрім Шенгенської візи, словацька сторона безпосередньо при перетині кордону вимагає у них додатковий пакет документів. Будемо сподіватись, що після сьогоднішньої зустрічі ці питання будуть врегульовані у двосторонньому порядку, - зауважила представник МЗС України в Ужгороді Галина Гороховська.

Генконсул Словацької Республіки в м.Ужгород Маріан Сладечек висловив переконання, що проблеми при перетині українсько-словацького кордону були тимчасовими, а голова парламентського комітету Юрай Горват запевнив:

- Ми відкриті для співпраці. Усі непорозуміння між словацькою та українською стороною стосовно перетину кордону будуть вирішуватись на рівні парламенту Словацької Республіки.

Бути лояльними до українців пообіцяли і присутні на зустрічі представники Управління прикордонної поліції Словаччини.

- Правила візового режиму країн Шенгенської зони дозволяють прикордонникам додатково перевіряти документи іноземців. Актуальним на сьогодні питанням залишається ефективне інформування українців про особливості перетину кордону. Адже, знаючи перелік необхідних документів, громадяни України уникатимуть подібних непорозумінь, - наголосив перший заступник Бюро прикордонної поліції та поліції у справах іноземців Словацької Республіки Гліганіч Марцел.

Підсумовуючи сказане, Олександр Ледида висловив переконання, що результат сьогоднішніх домовленостей закарпатці відчують вже найближчим часом:

- Сьогодні ми підняли болючі для українців питання візового режиму, і наші словацькі колеги пообіцяли сприяти у вирішенні проблем. Зі свого боку ми будемо постійно моніторити ситуацію. Кожен випадок безпідставного перешкоджання перетину кордону нашими громадянами обговорюватимемо на таких спільних зустрічах.

Управління інформації та зв'язків із громадськістю Закарпатської ОДА
08 травня 2010р.

Теги: кордон, Ледида, Словаччина, віза

НОВИНИ: Соціо

14:58
Прикордонники поповнили запаси донорської крові на Закарпатті Фото новина
11:30
На дорогах Закарпаття зафіксували масштабні порушення вагових норм Фото новина
10:32
/ 2
На набережній Незалежності в Ужгороді стартував Великодній ярмарок Фото новина
18:40
/ 4
В Ужгороді відкрили виставку великодніх писанок на площі Поштовій Фото новина
16:33
/ 2
На Закарпатті вже вигоріло майже 500 гектарів землі через пожежі
14:18
/ 1
В ужгородському скансені з’явиться унікальна швабська каплиця XIX століття Фото новина
11:04
На КПП «Чоп» жінка намагалася підкупити прикордонників, щоб ті пропустили чоловіка без паспорта Фото новина
09:14
На Закарпатті нетверезу водійку Nissan спіймали на перевищенні швидкості Фото новина
13:25
На Закарпатті викрили шахрайство під виглядом гуманітарної допомоги Фото новина
10:39
В Ужгороді стартував сезон цвітіння магнолій Фото новина
10:08
У Мукачеві попрощалися із загиблим в автокатастрофі воїном Василем Капітаном Фото новина
18:05
На Закарпатті стартували масштабні командно-штабні навчання з екстреної медицини Фото новина
17:58
/ 1
У Мукачеві патрульні зупинили нетверезого водія Mercedes Фото новина
15:18
/ 1
Нацпарк «Синевир» оголосив сезон тиші для захисту дикої природи
13:39
У Тячеві в останню дорогу провели Героя Ярослава Шомка Фото новина
12:26
/ 1
Закарпатського військового нагородили однією з найвищих відзнак ЗСУ Фото новина
10:03
В Ужгороді прощатимуться із полеглим на війні з росією захисником Михайлом Шипом Фото новина
09:15
На околицях Ужгорода нетверезий водій врізався у вантажівку (ФОТО
18:15
В Ужгороді попрощалися із полеглим на війні з рф воїном Олександром Луцьом Фото новина
14:39
У Берегові пенсіонер потрапив до реанімації через отруєння чадним газом
11:26
На Закарпатті митники зупинили спробу перевезення сигарет без акцизу до Словаччини Фото новина
09:01
Цього тижня на Закарпатті прогнозують до +17° і місцями дощі
14:29
/ 1
На Закарпатті запровадили нерестову заборону на вилов риби
12:15
/ 4
В Ужгороді прощаються із загиблим воїном Олександром Луцьом Фото новина
09:08
Випадок гепатиту А зафіксували на Хустщині
» Всі новини