"І це, в свою чергу, говорить про те, що ризик для України зберігається", - сказав В.Маринюк.
Він повідомив також, що, за даними Інституту зоології Національної академії наук України, дві третини території України знаходяться під шляхами, якими будуть мігрувати птахи. "Особливо небезпечний Азово-Чорноморський міграційний шлях, який проходить територією АР Крим, Одеської, Миколаївської, Запорізької та Херсонської обл. Саме в цих регіонах може бути занесення "пташиного грипу" в першу чергу", - сказав В.Маринюк.
Водночас він підкреслив, що МНС готове до ліквідації випадків епідемії "пташиного грипу" та забезпечення всього комплексу необхідного захисту. "Як показала практика та життя, на території Криму у грудні-січні 2005-2006 рр., а також на території Сумської обл. оперативні заходи МНС швидко локалізували та стабілізували ситуацію в Україні", - сказав В.Маринюк. Він також повідомив, що з боку Департаменту ветеринарної медицини вже сьогодні здійснюються заходи запланованого проведення вакцинації домашніх птахів у буферних зонах.
В свою чергу представник дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Джеремі Хартлі сказав в інтерв"ю журналістам, що в Україні вже були випадки захворювання птахів на "пташиний грип", і тому країна вважається однією з тих, де можливі подальші випадки "пташиного грипу".
"РБК-Україна"
14 лютого 2007р.
Теги: