В Ужгороді відбудеться міжнародна конференція "Україна та Вишеградська четвірка"

Цими днями у рамках реалізації українсько-словацького проекту "SUREC", який здійснюється Регіональним філіалом Національного інституту стратегічних досліджень в м. Ужгороді, де директор - досвідчений фахівець Світлана Мітряєва, і Дослідницьким центром словацької асоціації зовнішньої політики, який очолює Александр Дуліба, та підготовки до міжнародної конференція "Україна та Вишеградська четвірка", проведення якої планується в травні ц.р. в Україні (м. Київ) та на Закарпатті, в обласному центрі перебувала група експертів Словацької Асоціації зовнішньої політики, зокрема, Томаш Стражай та Вероніка Тенцерова.

В Ужгороді відбудеться міжнародна конференція "Україна та Вишеградська четвірка"

Про це повідомила під час ділових перемовин Світлана Мітряєва.

У рамках візиту поважні гості зустрілись із заступником голови обласної ради Василем Брензовичем. Вони обговорили можливості розширення двосторонньої співпраці в економічній, соціальній, гуманітарній та культурній сферах і поєднання зусиль країн Вишеградської четвірки для більш ефективного лобіювання інтересів України в Європейському Союзі на всіх рівнях. Власне, ці питання перебуватимуть у центрі уваги згаданої конференції, в якій візьмуть участь Надзвичайний і Повноважний Посол Словаччини в Україні, представники Міністерства закордонних справ України та Словацької Республіки, виконавчий директор Міжнародного Вишеградського Фонду, провідні експерти з України та країн Вишеградської четвірки та ін.

 Під час перемовин йшлося також про інвестиційну привабливість Закарпаття для іноземних інвесторів, інфраструктурну розбудову прикордонних переходів, візову політику і практику країн ЄС в Україні та на території Закарпатської області. Словацькі гості, відповідно до програми перебування на Закарпатті, мали й інші ділові зустрічі. Зокрема, в Генеральному консульстві Словацької Республіки в м. Ужгороді, де Генеральним консулом Маріан Сладечек, Представництві Міністерства Закордонних Справ України в м. Ужгороді, яке очолює депутат облради Галина Гороховська, науковцями Ужгородського національного університету – учасниками проекту "SUREC" та експертами Регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень у м. Ужгороді.

Крім того, вони відвідали культурно-історичні місця Ужгорода та побували на Вернісажі виставки "Кам’яна пам’ять чеського і європейського ландшафту" в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту, організаторами якої виступили Генеральне консульство Чеської Республіки у м. Львові, Статутне місто Їглава та Ужгородська міська рада.

Довідка:

Країни Вишеградської четвірки, а це - регіональне об’єднання країн Центральної Європи, до якого входять Угорщина, Польща, Словаччина, Чехія, підтримують євроатлантичні прагнення України та обіцяють надати необхідну допомогу в реалізації ключових реформ у сфері оборони для прискорення інтеграції нашої держави до ЄС і НАТО.

Анна Романенчук
23 квітня 2010р.

Теги: Вишеградська четвірка, конференція, Світлана Мітряєва

НОВИНИ: Соціо

11:28
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олегом Гойбергом Фото новина
20:09
/ 2
В Ужгороді у вівторок призупинять водопостачання у центральній частині міста
11:25
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Василем Чурговичем Фото новина
13:37
/ 1
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Віктором Мургою Фото новина
15:39
/ 1
У Мукачеві в неділю стартують заходи до Днів міста (ПРОГРАМА)
18:43
Тячівський суд наклав арешт на землю під будівництво МГЕС в Калинах (ДОКУМЕНТ)
11:17
/ 1
Головою Закарпатського окружного адміністративного суду переобрали Ярославу Калинич Фото новина
00:05
/ 1
У Великому Березному проведуть в останню дорогу нацгвардійця Олега Соценка Фото новина
22:59
/ 2
"Вужі на сковороді" пралісів "Шипота"
14:15
/ 1
Підтверджено загибель Артура Ковача з Калин на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти понад півтора року Фото новина
13:33
/ 1
У Рахові поховають сироту-переселенця з Запоріжжя Дмитра Баришполя, який загинув пів року тому на Донеччині Фото новина
21:02
Два КПП на кордоні зі Словаччиною та угорщиною тимчасово не працюватимуть
11:15
/ 1
У Мукачеві в п'ятницю попрощаються з Богданом Магійовичем, який загинув ще 2 роки тому Фото новина
13:18
/ 3
Зупиняючи московську орду на Харківщині, поліг Андрій Алексик з Онока Виноградівської громади Фото новина
11:14
/ 1
У лікарні в Сумах від отриманих на російській Бєлгородщині ран помер Юрій Порошенко з Осою Іршавської громади
14:20
За I квартал 2025 року НСЗУ сплатила 1,1 млрд грн медзакладам Закарпаття за Програмою медичних гарантій
13:15
/ 2
На Донеччині поліг Артем Песик з Берегова Фото новина
19:27
/ 2
Питання про створення парку "Чорні озера", підтримане ужгородцями в петиції, виносять на сесію міськради (ДОКУМЕНТИ)
21:12
/ 2
У лікарні в Ужгороді після важкої хвороби помер військовий із Ясіні на Рахівщині Олексій Боклажук Фото новина
20:22
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині попрощаються з полеглим захисником Михайлом Пауком Фото новина
04:44
ВІДЕОФАКТ. На Закарпатті розцвіла Долина нарцисів
21:52
/ 3
Двоє знайомих "нагріли" ужгородку на продажі 10-ти її квартир на понад 14 млн грн Фото новина
19:16
/ 2
У неділю в Мукачеві попрощаються з полеглим Героєм Володимиром Дубровським Фото новина
16:49
/ 11
Ужгородцеві Роберту Бровді "Мадяру" присвоєно звання Героя України
16:15
/ 3
Ужгородцеві Анатолію Тегзі "Варвару" посмертно присвоєно звання Героя України
» Всі новини