На Закарпатті відбувся семінар-навчання для секретарів селищних та сільських рад

Як повідомила головний спеціаліст організаційного відділу виконавчого апарату Ужгородської районної ради Галина Барканова, учора, 15 квітня ц.р. відбулась чергова нарада-семінар з секретарями селищної та сільських рад.

На Закарпатті відбувся семінар-навчання для секретарів селищних та сільських рад

Відповідно до плану роботи виконавчий апарат райради підготував і виніс на розгляд учасників наради актуальні питання, з якими секретарі місцевих рад стикаються в повсякденній роботі.

В роботі наради-семінару взяв участь Іван Бібен, новопризначений керуючий справами виконавчого апарату Закарпатської обласної ради.

Розпочав нараду голова ради Михайло Фединець. І зробив це з приємної ноти - привітав з ювілеєм Марію Митровку, секретаря Великолазівської сільської ради, якій в цей день виповнилося 60 років та вручив їй Почесну Грамоту Закарпатської обласної ради.

Відтак перейшли до важливого питання „Про спрощений порядок здачі в експлуатацію самочинно побудованих будинків”. Інформував з цього питання слухачів Василь Коблик, начальник інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Закарпатській області, Вікторія Люлько, заступник директора районного комунального підприємства (бюро) технічної інвентаризації прав власності на об’єкти нерухомого майна та Ірина Зазулич, начальник відділу регіонального розвитку, містобудування та архітектури РДА. Доповідачі ознайомили присутніх з Постановою Кабінету Міністрів України № 1035 та внесеними до неї змінами. Зокрема, на об’єкти будівництва, які споруджені до 1992 року загальною площею до 200 кв.м. не вимагається документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку. Як наголосили доповідачі, виконання цієї постанови йде не зовсім гладко, з окремими порушеннями. Називались інші постанови, внесені до них поправки. Йшлося про дозволи на початок будівництва, заключення договорів з підрядниками.

   - Повинна сказати, - наголосила Галина Іванівна, – з даного питання у слухачів було багато запитань. Чи не найбільше запитань поставили секретарі Яроцької, Тарнівецької, Пацканівської сільських рад - Неля Мателешко, Тамара Лізак, Тетяна Лесьо. Багато жителів Ужгородщини не знайомі з цими нововведеннями. Словом, зійшлись на тому, як запропонував голова ради Михайло Фединець, що необхідно проводити виїзні наради, моніторинги за участю зацікавлених осіб, відповідно до графіку.

 Про деякі питання проходження служби в органах місцевого самоврядування розповідав Василь Попадинець, начальник управління державної служби Головдержслужби України в Закарпатській області. Він зупинився на змінах, які внесені до Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, ознайомив присутніх з електронним врядування, як одного з кроків до публічної адміністрації, нагадав про Правила доброчесної поведінки посадових осіб місцевого самоврядування. До послуг секретарів сільських рад був представлений практичний посібник з організаційно-кадрових питань, в електронному варіанті. Марія Бродзянська, заступник начальника цього ж управління більш детально розповіла про типові порушення в роботі посадових осіб місцевого самоврядування на окремих прикладах. Як і раніше, більше 70 відсотків протоколів, складених на посадових осіб про корупцію припадає на сільські ради. Це- неправильне заповнення декларацій про доходи, відсутність кадрового резерву, нехтування проведенням щорічного оцінювання, конкурсів на заміщення вакантних посад, недотримання термінів граничного віку посадовців та багато ін.

 - Досвідом роботи органів місцевого самоврядування охоче ділилися Лариса Фучко, секретар Середнянської селищної ради та Єва Мацко, секретар Сторожницької сільської ради, – далі веде Галина Барканова. – Виступаючі розповіли своїм колегам про організацію підготовки сесій, контроль за виконанням прийнятих рішень, координацію роботи постійних комісій та роботу із зверненнями громадян.

В обгоренні актуальних питань активну участь взяли Йосип Мадяр керуючий справами виконавчого апарату районної ради, Людмила Бібен, Вікторія Хома, начальники відділів виконавчого апарату районної ради, Руслана Боднарюк, начальник відділу організаційно-кадрової роботи апарату районної державної адміністрації.

Анна Романенчук
16 квітня 2010р.

Теги: семінар, навчання, секретар

НОВИНИ: Соціо

09:58
Газовий аналізатор та монітори передало Товариство Червоного Хреста Центру легеневих хвороб в Ужгороді
09:55
/ 1
В Ужгороді через асфальтування вулиці Анкудінова частково обмежать рух авто
09:50
Кожен п’ятий закарпатець має алергію на амброзію
09:22
Юні кінологи разом зі своїми вихованцями змагалися в Мукачеві
17:55
/ 4
Більше 65 млн грн мита сплатили на Закарпатті 5 745 "італійських" автобусів за ввезення посилок протягом півтора місяця
16:23
/ 3
За вихідні на Закарпатті зафіксували понад двадцять порушень карантинних вимог
15:58
На митниці на Закарпатті вилучають "комерційні" товари, що намагаються ввезти без сплати мита
15:52
/ 1
У закарпатському ПП "Дяково" п'яний далекобійник лаявся матом та ігнорував законні вимоги прикордонників
15:50
ЗНО з біології складали на Закарпатті майже 3 тисячі учасників
12:52
/ 9
У Великому Березному протестували проти закриття санаторної школи-інтернату
11:30
/ 3
Ужгород побореться за звання кращого міста країни
11:23
Понад 60 млн грн аліментів стягнуто на Закарпатті у першому півріччі поточного року
10:54
/ 9
У Закарпатській ОДА прокоментували ситуацію довкола Великоберезнянської санаторної школи-інтернату
10:21
V Міжнародна літня школа УжНУ з програмування відбудеться онлайн
10:10
Соціально-економічне становище Закарпатської області у січні-травні 2020 року
02:43
/ 3
Завдяки програмі "Ужгород – гуманне місто" в обласному центрі стерилізували 41 собаку та 27 кішок
23:40
Через спалахи коронавірусу Угорщина робить жорсткішими правила перетину державного кордону
21:21
ФОТОФАКТ. Полонину Боржава підтримали сходженням на Говерлу
18:58
/ 5
У понеділок у Великому Березному відбудеться мітинг за збереження школи-інтернату
22:11
/ 2
АТОвець у Виноградові оголосив попереджувальне голодування через землю
03:31
/ 1
Ужгород, Мукачево та Виноградів зустрічали з фронту військових 128-ї бригади
02:39
/ 4
Охороняти державний кордон на Закарпатті прибули лейтенанти-випускники
17:42
Ужгородський замок та обласну філармонію пропонуватимуть включити до переліку об'єктів "Великого будівництва"
16:31
На Свалявщині відкрили три амбулаторії
14:22
/ 5
В Ужгороді урочисто зустріли бійців 128-ї окремої гірсько-штурмової закарпатської бригади
» Всі новини