Ринок праці у Великоберезнянському районі Закарпатської області станом на 1 березня 2010 року
Зайнятість населення - одна з найважливіших проблем сьогодення. Зважаючи на певні позитивні зрушення, протягом останніх шести років кількість незайнятого населення з року в рік зменшується.
На обліку в державній службі зайнятості на початок нинішнього року перебувало 656 незайнятих осіб. Впродовж січня-лютого 2010 року зареєстровано 192 особи. Працевлаштовано громадян, незайнятих трудовою діяльністю, 142 особи, та знято ж із обліку службою зайнятості 50 осіб.
Отож, станом на 1 березня 2010 року на обліку перебувають 656 незайнятих осіб, із яких 94,9 відсотка мають статус безробітного.
Аналізуючи структуру незайнятого населення, можна зробити висновок: вагому частку в цій категорії займають жінки – 54,6 ( 358 осіб ), частка молоді у віці до 35 років склала 42,7 % ( 280 осіб ).
384 особи (58,6 відсотків до загальної чисельності безробітних ) мали робочі місця, 107 –посади службовців (16,3%), 165 (25,1% ) - особи без професії або такі, що працювали на місцях, які не потребують спеціальної підготовки.
Розподіл безробітних за рівнем освіти
станом на 01.03.2010 року
(у відсотках)
На перше березня нинішнього року офіційний рівень зареєстрованого безробіття по району складає чотири відсотки, що на 2,4% менше, ніж на відповідний період минулого року.
Зростанню рівня працевлаштування сприяє збільшення чисельності вільних робочих місць, створення нових посад та своєчасне заміщення вакантних місць, активне нарощування новостворених.
Із загальної кількості працевлаштованих жінки складали 51,4відсотка, молодь у віці до 35 років –38,7%. На місця робітників працевлаштовано 63,4 відсотки незайнятих трудовою діяльністю громадян, 7,7% - на посади службовців, 28,90% - на місця, які не потребують спеціальної підготовки.
Працевлаштування не зайнятих трудовою діяльністю громадян за формами власності за січень-лютий 2010 року
Для забезпечення тимчасової зайнятості незайнятого населення, матеріальної підтримки безробітних громадян, які тривалий час перебувають на обліку, та шукаючих роботу, протягом січня-лютого організовувалися оплачувані громадські роботи на підприємствах та об’єктах соціальної сфери.
Як результат, ситуація на ринку праці за звітний період стабілізувалася, але залишається складною через низький рівень зайнятості. Введення нових робочих місць не забезпечує відчутного зростання сфери зайнятості району по причині одночасної значної ліквідації робочих місць в інших сферах господарювання та на окремих підприємствах.
Водночас, сфера зайнятості району, в основному, зосереджена в районному центрі і тому нерівномірне розміщення сфери прикладання праці зумовлює перевищення рівня безробіття серед сільського населення над рівнем безробіття серед міських жителів в 2,5 рази.
Для подальшого позитивного розвитку ринку праці району необхідне введення нових робочих місць в різних галузях виробництва та надання послуг, в т.ч. в основних селах району: Волосянці, Ставному, Жорнаві, Чорноголові, Лютій.