Паску не підтопить. Загроза паводку через талі сніги минула

"На сьогодні загроза підтоплення є в 13-ти областях України і Києві", - повідомив новий-старий міністр МНС Нестор Шуфрич 22 березня. Традиційно в зоні ризику опинилися західні області України, зокрема Закарпаття.

Паску не підтопить. Загроза паводку через талі сніги минула

Проте місцеві фахівці, відповідальні за захист від паводку, ставляться до цього повідомлення спокійно. Область вже встигла набути достатнього досвіду, щоб не впадати в паніку через такі застороги.
 
"На Закарпатті завжди можна очікувати паводку, – каже начальник облводгоспу Володимир Чіпак. – Статистика свідчить, що в нас не буває місяця, в якому б не було загрози від води". Однак на цей період головна небезпека підтоплення обійсть та угідь, здається, минула. Причому ще у січні, коли польдерна система прийняла 37 мільйонів кубометрів води. Нині, на відміну від басейну Дніпра, Закарпаттю не загрожує підвищення рівня річок внаслідок танення снігу".

Володимир Петрович не береться прогнозувати, яка ситуація буде впродовж весни: дані гідрометцентру можуть змінитися. Однак припускає, що Великдень на Закарпатті обійдеться без надзвичайних ситуацій.

Згодні з Володимиром Чіпаком і в управлінні МНС. "Важко робити якісь прогнози. Все залежить від синоптичної ситуації, – каже речник "надзвичайників" Федір Філіп. – Раніше вважалося, що небезпечними щодо повеней є осінь і весна. Однак ситуація 2008 року, коли вода прийшла влітку, довела, що напоготові слід бути у будь-яку пору року".

Нині  повінь може трапитися хіба що у разі сильних дощів, оскільки сніг у горах уже майже повністю зійшов. У далеких районах спостерігається зростання рівня води в річках на 30–80 сантиметрів. За прогнозами синоптиків, у неділю могла розлитися річка в районі Чопа, проте, на щастя, цього не сталося.

"Загалом, можна сказати, що до надзвичайних ситуацій ми готові відповідно до фінансування, яке дістаємо, – підсумовує Володимир Чіпак. – Скажімо, недавно отримали 1,2 мільйона гривень, за які зможемо ­закупити зап­частини для насосних станцій. Деякі з них працюють уже 30–40 років, і хоча всі в робочому стані, але ремонту потребують". Також облводгосп планує підсипати камінням дамби в трьох селах Тячівського й Хустського районів та придбати дві пересувні помпові станції для Тячівщини.

Юрій Лівак, "Старий Замок "Паланок"
01 квітня 2010р.

Теги: паводок, Паска

НОВИНИ: Соціо

17:04
В Україні відбувся 71 обмін полоненими – серед звільнених військовий, що мобілізувався на Закарпатті Фото новина
13:09
У Мукачеві водія BMW притягнули до відповідальності за порушення ПДР і нетверезе керування Фото новина
11:40
/ 1
В Ужгороді проведуть в останню дорогу захисника Олександра Шугара Фото новина
10:03
В Ужгороді сьогодні прощатимуться із полеглим на війні з росією бійцем Олексієм Бриньком Фото новина
09:00
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 5 лютого
18:06
У Закарпатті зростає кількість хворих на грип та ГРВІ
16:51
/ 1
У Мукачеві провели в останню дорогу померлого військовослужбовця Сергія Туряницю Фото новина
15:41
/ 1
У Рахові попрощалися із полеглим на війні з рф захисником Василем Веклюком Фото новина
14:57
На Драгобраті гірські рятувальники допомогли двом сноубордистам, які заблукали Фото новина
12:34
Прикордонника Чопського загону нагородили медаллю «Захиснику Вітчизни» Фото новина
11:13
/ 1
На Закарпатті поліція попереджає про нову хвилю телефонного шахрайства
10:03
/ 1
На Берегівщині попрощалися з полеглим на війні з росією захисником Дьєрдєм Комовці Фото новина
09:06
Графік погодинних відключень електроенергії на Закарпатті 4 лютого
00:17
/ 6
Вчена рада УжНУ підтримала можливе об'єднання з Мукачівським державним університетом Фото новина (ДОКУМЕНТ)
23:28
У чеській Їглаві обирають гастрономічний символ міста з чотирьох варіантів від ужгородського кондитера Штефаня Фото новина
13:37
/ 1
На війні з рф поліг військовий із селища Ясіня Павло Говбел Фото новина
11:06
/ 6
В Ужгороді провели в останню путь сержанта Нацгвардії Василя Фрінцка Фото новина
09:51
/ 7
У Виноградові депутат незаконно захопив земельну ділянку та збудував будівлі Фото новина
09:47
/ 1
Закарпатські прикордонники затримали двох чоловіків із підробленими документами Фото новина
09:00
Графік відключень електроенергії 3 лютого від Закарпаттяобленерго
16:16
У Карпатах врятували заблукалих лижників Фото новина
08:53
Оприлюднили графік погодинних відключень світла на Закарпатті 2 лютого
18:18
/ 1
Поліцейські охорони затримали крадія в Ужгороді Фото новина
16:37
У Чопському прикордонному загоні відслужили молебень за зниклих та полонених військових Фото новина
15:33
В Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Василем Фрінцком Фото новина
» Всі новини