Закарпатські санепідеміологи залишилися без бактеріологічної лабораторії (ОНОВЛЕНО)

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція головного санітарний лікар Ужгорода Миколи Ващенка. Йшлося про ситуацію, яка склалася навколо приміщення бактеріологічної лабораторії (по вул. Боженка).

Закарпатські санепідеміологи залишилися без бактеріологічної лабораторії (ОНОВЛЕНО)

Як розповів Микола Ващенко з газети від дізнався, що приміщення, в якому понад 50 років знаходилася бактеріологічна лабораторія по вул. Боженка продане приватній особі. За кілька днів до санепідеміологів навідалися нові власники, аби виміряти приміщення для проведення ремонту.

 "Колектив лабораторії не має куди йти,--каже головний санітарний лікар Ужгорода Микола Ващенко. –  На жаль, ніякої альтернативи ніхто не пропонує". У повітрі "зависли" більш, ніж 500 угод різних підприємств на проведення відомчого лабораторного контролю. А це, за словами головлікаря  автоматично спричиняє закриття підприємств. "Лабораторія здійснювала державний санітарний нагляд за всіма сферами водного середовища, визначала стан питної води, до нас щодня зверталися люди з проханням здійснити ті чи інші дослідження,--коментує Микола Ващенко.-- Торік у бактеріологічній лабораторії було проведено дослідження водопровідної води (із 739 проб у 7 % було встановлено невідповідність стандартам), води з криниць, змивів у пологових будинках, лікарнях, продуктів харчування з магазинів, дитсадків, шкіл та чимало інших аналізів, необхідних для мешканців міста.

За словами Миколи Ващенка, два роки тому міська влада продала вже продала приміщення токсикологічної лабораторії, розташовані у центрі на набережній, обіцявши надати відремонтовані приміщення в іншому місці. Проте досі Ужгород залишається єдиним обласним центром в Україні, який не має токсикологічної  лабораторії.

Микола Ващенко каже, що справу можна було б вирішити, якби хоч частину з отриманих за продаж приміщення коштів (530 тис.грн) направили на ремонт іншого приміщення. Ускладнює ситуацію й те, що згоду на продаж приміщення бактеріологічної лабораторії, я к з’ясувалося давав попередник нинішнього головного санітарного лікаря. 

"Ми будемо звертатися і до прокуратури і, мабуть, до Президента України, оскільки ця ситуація зачіпає інтереси не лише колективу, а кожного мешканця Ужгорода. Не буде об’єктивної інформації, що їмо, що п’ємо, а також неможливо буде діагностувати небезпечні хвороби", — каже Микола Ващенко.

31 березня 2010р.

Теги: Ващенко, СЕС, лабораторія

НОВИНИ: Соціо

15:25
На Берегівщині поліцейські повернули господарям загубленого пса, який допомагає у реабілітації дітей Фото новина
12:23
На 105-му році життя померла вчителька з Іршави Ганна Фечка Фото новина
18:31
/ 1
У Мукачеві зупинили водійку з перевищенням алкоголю у 7 разів Фото новина
17:17
У Мукачеві попрощалися із полеглим на війні з рф захисником Василем Ляхом Фото новина
11:25
/ 1
У Нижній Воротах на Мукачівщині попрощалися з Героєм Олександром Власовим Фото новина
10:33
У Мукачеві пройде щорічний племінний огляд собак Фото новина
10:02
/ 1
На Тячівщині рятувальники спіймали порушницю, яка палила сухостій біля будинків Фото новина
08:59
/ 1
В Ужгороді неповнолітній катався містом із арсеналом зброї в авто Фото новина
17:08
/ 6
В Ужгороді патрульні допомогли літньому чоловікові, який загубився в місті Фото новина
16:16
У Мукачеві розквітла знаменита «шалена» сакура Фото новина
14:51
/ 1
На Закарпатті від початку року «швидка» 500 разів виїжджала до пацієнтів із проблемами нирок Фото новина
13:16
У Мукачеві 14 березня проведуть еко-пікнік на набережній
12:26
У селі Олешник на Берегівщині попрощаються із військовим Володимиром Мащенком Фото новина
10:05
У Довгому на Хустщині попрощалися з 25-річним захисником Василем Бабинцем Фото новина
17:49
В Ужгороді попрощалися із 56-річним офіцером Олександром Сахнюком Фото новина
17:12
Підтвердили загибель на війні захисника із Біласовиці на Мукачівщині Олександра Власова Фото новина
12:42
/ 1
У поїзді з Будапешта до Чопа виявили психотропні препарати Фото новина
09:12
В Ужгороді попрощалися з полеглим солдатом Михайлом Швандою Фото новина
20:49
В обласній бібліотеці імені Федора Потушняка презентують книжки про Карпатську Україну
17:42
/ 1
У Довгому прощатимуться з 25-річним Героєм Василем Бабинцем, який півтора року був зниклим безвісти Фото новина
15:54
Підтвердили загибель 30-річного захисника із Оленьова на Мукачівщині Едуарда Фейси Фото новина
13:15
У Мукачеві медики пішки через ліс діставалися до травмованого підлітка Фото новина
12:21
/ 10
Уряд погодив створення нового університету на Закарпатті
18:31
/ 1
На кордоні Закарпаття викрили двох чоловіків із підробленими документами
10:59
/ 2
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Андрієм Жабським Фото новина
» Всі новини