Реклама B3

На Закарпатті обговорили результати досліджень українсько-румунського проекту по покращенню протипаводкового захисту Тиси

В рамках виконання проекту Програми Сусідства Румунія-Україна "Покращення протипаводкового захисту та оздоровлення навколишнього середовища на прикордонній українсько-румунській ділянці р. Тиса" 24 березня 2010р. в смт. Солотвино на закарпатті відбувся семінар проекту з питань соціально-економічного розвитку і розвитку сільського господарства.

На Закарпатті обговорили результати досліджень українсько-румунського проекту по покращенню протипаводкового захисту Тиси

Про це Закарпаття онлайн повідомили в Закарпатському облводгоспі.

Метою семінару було офіційне представлення результатів проведення досліджень з розвитку сільського господарства та соціально-економічного розвитку цільової території проекту в умовах впровадження протипаводкових заходів. Для участі в роботі семінару були запрошені українські та румунські партнери проекту, представники Рахівської і Тячівської РДА, голови сільських рад, фермерських господарств цільової території проекту, представники інших зацікавлених організацій, ЗМІ.

З вітальним словом до присутніх звернувся керівник проекту Володимир Чіпак, а менеджер проекту Марина Скраль інформувала учасників семінару про цілі, заходи і реалізацію проекту. Проект впроваджується на прикордонній українсько-румунській ділянці р. Тиса, і важливим напрямком впровадження проекту було проведення соціально-економічних та сільськогосподарських досліджень для врахування сучасної ситуації та перспектив розвитку цього регіону при плануванні водогосподарських та протипаводкових заходів на цій території.


В доповіді на тему "Дослідження соціально-економічного розвитку території проекту в умовах впровадження протипаводкових заходів" кандидат економічних наук, експерт проекту Світлана Слава представила роботу спеціалістів Закарпатського регіонального центру соціально-економічних та гуманітарних досліджень НАН України. Вчені дослідили соціально-економічну характеристику цільової території Тячівського та Рахівського районів Закарпатської області в Україні та повіту Марамуреш в Румунії, економію від усунення паводкових збитків та надходження від нових чи розширених видів діяльності.

Результати досліджень з ведення сільського господарства на цільовій території проекту представили спеціалісти Закарпатського державного обласного проектно-технологічного центру охорони родючості ґрунтів і якості продукції. В презентаціях експертів Юрія Пензеника, Алли Фандалюк, Володимира Матієги та Олега Пасічника висвітлювався широкий спектр питань: аналіз історичних етапів розвитку та існуючого стану сільського господарства на території проекту, структура господарських формувань на селі, основні показники ефективності аграрного виробництва, структура сільськогосподарських угідь та агрохімічні властивості ґрунтів на території проекту, ґрунтовий покрив і вплив кліматичних умов на водно фізико-хімічні властивості ґрунтів, фактори, які впливають на розвиток ерозійних процесів ґрунтового покриву та еколого-токсикологічний стан земель на території проекту.

Цікавим і пізнавальним для присутніх став виступ кандидата економічних наук,доцента ЗакДУ Ореста Іваницького щодо екологізації аграрного виробництва і поступового переходу до органічного землеробства. Цей напрям розвитку сільського господарства зараз активно розвивається і є одним з найбільш перспективних для нашої області. Вчений розповів про загальну ситуацію з виробництвом екологічно чистої продукції, наукові, нормативно-правові та організаційні засади для виробництва екологічно-чистої продукції, розглянувши особливості земель території проекту та наявність наукових і технологічних передумов на Закарпатті.

Румунські партнери теж порадували активною участю - доповідь Юліани Чертіта, Повітова Рада Повіту Марамуреш, щодо аспектів сільського господарства і тваринництва у долині р. Тиса містила детальну інформацію про нормативні документи, порядок і процедуру компенсації сільгосптоваровиробникам шкоди від паводків та інших стихійних лих через розвинену систему страхування продукції.

В обговоренні учасники семінару відмітили актуальність проведених досліджень (довідкова інформація буде представлена на веб-сторінці проекту www.tysa.vodhosp.uzhgorod.ua), перспективність екологізації аграрного виробництва при великій потребі у державних дієвих програмах підтримки сільського товаровиробника, фермерських господарств, зокрема державних механізмах компенсації у ризикованому сільському господарстві.

На семінарі була презентована публікація, підготовлена спільно експертами досліджень, під назвою "Соціально-економічний розвиток та аграрні перспективиукраїнсько-румунської ділянки р. Тиса", розповсюджена серед фермерів та інших зацікавлених організацій. Також, на прохання румунського партнера Повітової ради, результати досліджень, представлені в брошурі, будуть використані на веб-сторінці бібліотеки в базі даних AQUA ROUA.

Результати соціально-економічних і сільськогосподарських досліджень будуть передані проектному науково-дослідному інституту "Укрводпроект" для врахування в розробці Схеми стабілізації русла р.Тиса на українсько-румунській прикордонній ділянці.

На завершення семінару В.Чіпак подякував всім, і зауважив, що захищатись від паводків потрібно, оскільки як показали соціально-економічні дослідження, ми будемо мати позитивний ефект як в сільському господарстві, туризмі, так і в економічному розвиткові цільової території загалом.

30 березня 2010р.

Теги: протипаводковий, Тиса, семінар, облводгосп, водогосподарський

FacebookTwitterdel.icio.us
Реклама B4
Реклама B12

НОВИНИ: Соціо

18:43
З російського полону повернулися п’ятеро закарпатців
11:15
/ 4
У Волосянці на Ужгородщині проведуть в останню дорогу Юрія Швайку, що поліг ще торік у серпні на Харківщині Фото новина
23:54
/ 4
ВІДЕОФАКТ. Біля Мукачева трасою Київ – Чоп гуляв лось
22:20
"Гештеґова" петиція про посмертне присвоєння звання Героя України вчителеві-добровольцю з Ужгорода Габрусю зібрала вже понад 24 тис. підписів
18:17
/ 1
У Собатині Іршавської громади у вівторок попрощаються з полеглим на Донеччині Михайлом Глебою Фото новина
17:49
/ 11
На Апецькій, яку планують знищити вітряками, розцвів унікальний білий еритроній і зафіксували рідкісного лісового кота Фото новина
01:35
/ 9
Новостворений військово-спортивний ліцей у Великому Березному запрошує на День відкритих дверей
17:40
/ 2
Перебуваючи вдома на лікуванні, помер Михайло Довганич з Хуста Фото новина
16:31
/ 1
Унаслідок поранення, отриманого ще в лютому на Запоріжжі, помер Євген Югас зі Стрипи на Ужгородщині Фото новина
15:21
/ 2
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Юрієм Булецою Фото новина
03:52
/ 11
ВІДЕОФАКТ. На полонині Руна екологи зафіксували продовження незаконних будівельних робіт, правоохоронці далі бездіють
14:33
/ 15
В Ужгороді ТЦК і поліція провели масштабний рейд на "ухилянтів" по барах і ресторанах Відео новина
22:16
"Атлет" – повний кавалер орденів "За мужність"
16:54
/ 1
На 106 році життя померла черниця Ольга Ладжун, яку в дитинстві "удочерив" Августин Волошин Фото новина
14:32
/ 3
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощаються з Василем Штефацьком, що загинув у ДТП, повертаючись додому у відпустку з війни Фото новина
11:22
У лікарні в Тернополі від отриманих ран помер Олександр Повпа з Пийтерфолво
23:00
/ 39
Справжні корені Мукачівської єпархії
16:58
/ 1
На Закарпатті торік у 565 закладах загальної середньої освіти навчалося 159 тисяч дітей
15:45
/ 5
Знищити не можна зберегти
15:39
/ 1
У свій день народження поліг Володимир Молнар із Нижнього Селища на Хустщині Фото новина
23:29
/ 5
Під час незаконних робіт по спорудженню ГЕС на Тересві в Калинах на Тячівщині пошкодили протипаводкову дамбу, "водники" звернулися у поліцію Відео новина
16:41
/ 12
ФОТОФАКТ. У Перечині лелека приніс у гніздо прапор України
09:26
Ужгородський скансен у неділю запрошує гратися гаївки
05:14
/ 1
Чим завершився ювілей Августина Волошина?
15:43
/ 1
На війні з росією поліг Олександр Сірко з Хуста Фото новина
» Всі новини