Будні внутрішніх військ на Закарпатті

Під час посилених оперативних відпрацювань міліцією області наприкінці минулого -- на початку цього року наші краяни часто бачили на вулицях населених пунктів, поблизу кордонів молодих хлопців у чорній уніформі. Це виходили на цілодобові чергування патрулі внутрішніх військ, котрі спеціально для цього прибули зі Львова. Про закарпатські здобутки “вевешників” розповідає гість “Відомостей міліції” -- заступник командира з громадської безпеки в/ч 4114 ВВ МВС України підполковник міліції Віктор ЧЕРНІЙ.

Будні внутрішніх військ на Закарпатті“ВЕВЕШНИКИ” НА ЗАКАРПАТТІ УЖЕ ВТРЕТЄ

- Скільки бійців внутрішніх військ прибуло цього разу на Закарпаття, де проживали, як служилося вашим хлопцям?

- Ми на Закарпатті утретє. Брали участь у ліквідації наслідків паводка 1998 року, востаннє були у вас в листопаді минулого року. Цього разу зі Львова, де розташована наша військова частина, прибуло 50 офіцерів та прапорщиків. Згідно з розпорядженням міністра внутрішніх справ від 14 грудня 2006 року та командувача внутрішніх військ, ми несли у період з 15 грудня до 27 січня 2007 року службу у шести районах області: Ужгородському, Великоберезнянському, Перечинському, Виноградівському, Берегівському та в місті Ужгород. Були тут до 1 лютого. Проживали на території військового містечка 6-го батальйону (в обласному центрі), в учбових закладах на території районів. Службу несли цілодобово, у дві зміни.

- Ваші бійці постійно одягнені у чорну уніформу...

- Ні, форма у нас така ж, як у міліції -- синього кольору, лише на період спільних патрулювань ми одягали чорну, аби візуально виділятися на вулицях.

ЗАТРИМАНО 103 ЗЛОВМИСНИКІВ

- Серед основних завдань спецоперації була профілактика злочинності у громадських місцях, протидія контрабанді, нелегальній міграції тощо. Які успіхи в цьому напрямку?

- Здобутки є. Загалом було розроблено 997 маршрутів патрулювання, патрулів, постів, з яких 126 -- самостійних піших, 102 -- спільні піші та 778 -- спільні з міліцією патрулі на автомобілях. Особисто нашими працівниками за час операції затримано 103 підозрюваних у скоєнні злочинів: 9 хуліганів, 8 злодіїв, 2 гвалтівників, 14 -- за наркотичні злочини, 5 -- за незаконне володіння зі зброєю тощо. У зловмисників вилучено 77 грамів наркотичних речовин, 8 одиниць вогнепальної зброї, 123 патрони. Повернуто викраденого майна на суму близько 6 тисяч гривень. Затримано 43 “нелегалів”. 958 адмінматеріалів на правопорушників складено спільно з працівниками міліції.

Щодо контрабанди, то ми патрулювали також і КПП на кордонах -- спільно з працівниками міліції та прикордонниками. Великих здобутків, щоправда, не мали, позаяк під час зимових свят потік автотранспорту через кордон суттєво зменшився.

- І все ж цілодобові патрулі повинні були зменшити рівень вуличної злочинності. Так воно чи ні?

- Статистика однозначно свідчить про спад злочинності в громадських місцях.

- Чи були озброєні ваші патрулі і чи доводилось застосовувати зброю?

- Так, зброя була у всіх наших працівників, однак, на щастя, застосовувати ні зброю, ні спецзасоби не довелося. Обійшлося без інцидентів.

СПІВПРАЦЯ З МІЛІЦІЄЮ ТА ІНШИМИ СЛУЖБАМИ

- Пригадайте, будь ласка, кілька найрезонансніших розкритих вашими бійцями злочинів?

- 16 грудня минулого року на трасі Київ-Чоп, поблизу с.Ратівці Ужгородського району, автомобіль “Івеко” смертельно травмував 17-річного місцевого жителя. Спільно з нарядом ДПС водія-убивцю затримували наші військовослужбовці -- капітан Алексеєнко та прапорщик Конюший. Того ж дня спільно з карним розшуком наші прапорщики Будзило та Кравченко затримали чотирьох молодиків, які хуліганили у чопському барі “Рамзес”. Через два дні у Великому Березному наш військовослужбовець майор Ковач спільно з працівниками ДСБЕЗ вилучив у місцевому барі 80 пляшок горілки, на яку власник закладу не мав прихідної документації та сертифікатів якості. 21 грудня прапорщики Кравченко та Будзило брали участь у затриманні спільно з ВБЗПТЛ УМВС та прикордонниками Чопського загону 15-ти нелегальних мігрантів поблизу с.Тарнівці на Ужгородщині. Наступного ж дня майор ВВ Ковач брав участь спільно з працівниками міліції, СБУ та прикордонниками у затриманні на Великоберезнянщині іномарки “Опель-Омега”, у якій знаходилося 9 “нелегалів” з Індії. Там же, на Великоберезнянщині, було затримано нарядом міліції за участі нашого майора Ковача “КамАЗ”, у якому перевозилося 440 мішків борошна з сумнівними документами. У той же час інший наряд затримав “Рено” із 22 тоннами аналогічного борошна. 26 грудня у Перечині майор ВВ Мота спільно з працівниками карного розшуку затримав зловмисника, який завдав тілесні ушкодження середньої тяжкості двом охоронцям фірми “Стеатит”. 30 грудня капітан Алексеєнко виїжджав в один із ресторанів поблизу Ужгорода, де під час святкування Нового року у п’яній компанії забили до смерті людину. 1 та 6 січня наші працівники затримували гвалтівників на Перечинщині та Великоберезнянщині, 8-го знешкоджували у Квасові на Берегівщині вибухівку (3 тротилові шашки вагою 600 грамів), 18-го у Шомі вилучили в одного з місцевих жителів 7 карабінів часів другої світової війни, а наступного дня виявили підпільну гуральну у Батьові. Словом, співпраця з міліцією виявилася плідною.

- Коли ще до нас приїдете?

- Коли буде наказ... А в Ужгороді постійно несуть службу 30 наших колег із батальйону ВВ, дислокованого на вулиці Айвазовського.
ЦЗГ УМВС України в Закарпатській області
06 лютого 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Кримінал

15:25
/ 5
На Закарпатті судитимуть посадовицю інституту НААН через збитки державі на майже 680 тисяч гривень Фото новина
14:33
На Закарпатті затримали двох підозрюваних у незаконному переправленні чоловіків через кордон Фото новина
12:19
Наркокур’єра з понад 2 кг Альфа-PVP засудили до 9 років ув’язнення Фото новина
12:25
Поліція повідомила деталі смертельної ДТП неподалік Чабанівки на Ужгородщині Фото новина
16:12
/ 4
На Закарпатті судитимуть посадовця сільради за незаконне відчуження землі на понад 9 млн грн Фото новина
16:18
/ 2
На Закарпатті судитимуть групу, яка налагодила повний цикл незаконного виробництва тютюну Фото новина
15:27
/ 1
На Закарпатті викрили мережу нарколабораторій Фото новина
12:18
/ 1
На Закарпатті судитимуть двох агентів рф, які шпигували за військовими та стратегічними об’єктами України Фото новина
11:16
/ 2
В Ужгороді судитимуть агентку спецслужб рф, яка отруїла українського військового Фото новина
11:10
Суд у Берегові оштрафував фермера за масштабний продаж тютюну на Закарпатті
09:53
/ 2
Ветерану, що влаштував стрілянину з "пневмата" по облмуздрамтеатру в Ужгороді, присудили умовний термін
10:30
/ 6
Поліція встановила всіх джиперів, які їздили руслом річки на Рахівщині Фото новина
17:49
/ 9
На Закарпатті затримали депутата, який понад пів року переховувався після вироку суду Фото новина
16:31
/ 2
На Закарпатті офіцера підозрюють у вимаганні $5 тисяч за вплив на слідство Фото новина
14:38
/ 3
На Закарпатті заступника начальника одного з відділів ДПСУ підозрюють в організації переправлення "ухилянтів" через кордон до Угорщини Фото новина
13:22
/ 4
Закарпатця судитимуть за спробу вивезти до Словаччини майже $1 млн у тайнику Audi Фото новина
11:51
/ 6
Масштабну міжнародну наркосхему викрили за участю закарпатців Фото новина
20:31
/ 1
Водієві "Уралу", який в Іршаві смертельно травмував мотоцикліста, присудили 7 років тюрми Відео новина
19:48
/ 1
Виноградівський суд ув'язнив прикордонника на 7 років за переправлення "ухилянтів"
17:31
/ 3
Син закарпатського перевізника уник покарання за використання "Шляху" для організації втечі за кордон понад 20 ухилянтів
16:19
/ 1
В Ужгороді п'яна водійка скоїла подвійну ДТП Фото новина
11:06
/ 1
На Берегівщині взяли під варту чоловіка, який сокирою намагався вбити знайомого Фото новина
16:07
/ 1
Трьох переправників із Закарпаття засудили до 7 років ув’язнення Фото новина
09:18
/ 1
У Мукачеві засудили наркоторговця, який продавав метамфетамін у під'їзді власного будинку
16:53
/ 3
На Берегівщині чоловік намагався вбити сусіда сокирою Фото новина
» Всі новини