Міністерство відзначає, що електронні сигарети рекламують як безпечний засіб для припинення куріння тютюнових виробів чи як альтернативу курінню тютюну.
За даними МОЗ, в Україні електронні сигарети розповсюджуються без дозволу відповідних регулюючих органів, оскільки вони не підпадають під категорії медичних засобів або тютюнових виробів.
"Останнім часом у деяких ЗМІ та в інтернет-ресурсах з'являється багато інформації про так звані електронні сигарети. У цих матеріалах зазначається, що ці вироби являють собою металеві трубки, в які вкладається картридж з нікотином і батарейка. Батарейка нагріває картридж, в результаті чого нікотин випаровується, і користувач може вдихати пари нікотину. При цьому не виділяються шкідливі для здоров'я продукти згоряння, такі як смоли, чадний газ та інші ", - відзначає міністерство.
Часто в рекламних матеріалах йдеться, звертає увагу МОЗ, що електронні сигарети нібито відповідають вимогам Всесвітньої організації охорони здоров'я як нікотинозамінна терапія, але насправді ВООЗ ще у вересні 2008 року спростувала такі твердження і заявила, що вони не підтверджені даними наукових досліджень.
Також на початку 2010 року наукова група ВООЗ з регулювання тютюнових виробів випустила звіт (№ 955), в якому спеціально було розглянуто питання про системи електронного надходження нікотину.
За висновком групи, немає доказів, що споживання цих виробів безпечне для людей, оскільки нікотин є шкідливою речовиною і споживач не в змозі контролювати дозу нікотину.
МОЗ також посилається на дані випробувань електронних сигарет управлінням з контролю за продуктами харчування і ліками США, які виявили невідповідність зазначених показників вмісту нікотину реальним.
До того ж, зазначає відомство, у ході цих випробувань було виявлено, що електронні сигарети виділяють речовини, які можуть викликати рак, і інші шкідливі для здоров'я речовини.
Наразі продаж або реклама електронних сигарет заборонені в Австралії, Канаді, Туреччині, Бразилії, Данії, Норвегії та в інших країнах.
Як повідомляло агентство, Кабінет Міністрів має намір посилити інформаційну кампанію про шкоду паління в 2010 році.
Між тим, у січні журнал Корреспондент констатував - кількість затятих курців в Україні падає.