На Закарпатті створили Школу чемності

Виховати ввічливу, добру, порядну, досконалу особистість - одне з першочергових завдань "ШКОЛИ ЧЕМНОСТІ", яку створили при бібліотеці Ужгородської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 15 бібліотекар школи Ольга Манзулич та класовод 3-А класу Надія Комарницька.

На Закарпатті створили Школу чемності

Оскільки, перед сучасною педагогікою дедалі частіше постають актуальні проблеми сьогодення – виховання у дітей шанобливого ставлення до культури, традицій українського народу, формування у них високої особистісної культури, морально-етичних якостей, розвиток творчих інтелектуальних здібностей, нестандартного мислення, вміння використовувати набуті знання у реальних, іноді складних життєвих ситуаціях, у педагогів школи зародилась ідея створення неординарних, цікавих для учнів занять в бібліотеці, організованих у формі: виховна година, урок-подорож, бесіда, година спілкування.

"Перед створенням "Школи чемності" насамперед виникло головне питання: "Які форми та методи доцільно обрати, щоб подати грамотні й цікаві відповіді на дитячі запитання, відкрити своїм вихованцям світ науки і праці, любові та добра, допомогти їм пізнати світ навколо себе і себе в цьому світі, працювати і мислити нестандартно?", - розповідають ініціатори занять.

Уроки проходять в бібліотеці один раз на місяць, кардинально відрізняючись від загальних. До всіх занять учні ретельно готуються - малюють малюнки, складають свої оповідання, з великим задоволення розглядають та читають книгу "Школа доброти".

"Учні нашого класу спілкуються не тільки на уроках, але й на перервах. Дехто з них не завжди чемно ставиться до своїх однолiткiв. Та все ж, кожному хочеться мати вірних, надійних, добрих друзів. Для цього, аби навчити дітей правильно вибирати друзів, спілкуватись і товаришувати, виховати почуття дружби та колективізму, у нашій "Школі чемності" проходила година спілкування, де третьокласники бесідували на тему "Дружба - найцінніший скарб", читали крилаті вислови, приказки та прислів’я, проводили інсценізовані виступи, розповідали власні історії, малювали малюнки на тему дружби", - зауважує бібліотекар школи Ольга Манзулич. Тому, кожна зустріч з вихованцями несе в собі певне тематичне зерно – це чарівне "Добрий день", поведінка на вулиці та в громадських місцях, бережи шкільне майно, поважай старших людей, урок моралі "правда і неправда", літературне свято "Країна добра".

Бібліотекар школи та класовод переконані, що "учити учня бути людиною, необхідно так само, як учать мови чи математики. Адже, як зауважив В.О. Сухомлинський: "Важливо, щоб людина не виросла із кригою у серці", - "саме в молодшому, шкільному віці душа дитини відкрита до емоційних впливів. Тому, такі години спілкування з дітьми - це ще один крок до становлення людини, пізнання навколишнього світу, формування вміння спілкуватися з однолітками і дорослими".

24 березня 2010р.

Теги: школа, бібліотека

НОВИНИ: Соціо

12:11
Аспірант-айтівець УжНУ розробив новий курс з інтелектуального аналізу тексту
11:31
У Мукачеві запрацював Інклюзивно-ресурсний центр
10:37
/ 1
Завдяки повідомленню від громадян в Іршаві зупинили п'яного водія з кермом Jeep Chеrоkee
10:17
На Закарпатті цьогоріч – 9071 випускників
09:48
Ще одна поліцейська станція на Закарпатті запрацювала на Іршавщині
03:59
В Україні ще цього тижня запустять електрички та поїзди, але Закарпаття це не стосується
02:55
/ 1
Архітектор про ремонт суду в Ужгороді: "Характер будівлі змінюється"
02:41
Навесні до армії призвуть 410 юнаків з Закарпаття та до 20 офіцерів запасу
02:12
З 1 по 6 червня на КПП "Ужгород" тимчасово обмежать рух вантажівок
00:10
/ 3
Голова Баранинської ОТГ "самовільно" відмовив підприємцям у пільзі по єдиному податку на час карантину (ДОКУМЕНТ)
18:01
/ 1
На засіданні транспортної комісії в Ужгороді говорили про облаштування пішохідних переходів, встановлення знаків і обмежувачів
17:01
В Ужгороді пройде Тижневик здачі крові
16:56
На початку червня у пункті пропуску "Ужгород-Вишнє Нємецьке" діятимуть тимчасові обмеження для вантажного перевезення
16:54
/ 1
Анонсованого відкриття ще двох КПП на Закарпатті поки не відбулося
15:11
ФОТОФАКТ. На відрізку дороги між Кам'яницею та Перечином через розчистку дерев заблоковано автомобільний рух
14:50
/ 1
Будівництво спорткомплексу у Невицькому на Ужгородщині – на завершальній стадії
13:56
/ 7
Прокуратура 4 роки зриває судові засідання в справі незаконної "прихватизації" ужгородським суддею двору багатоповерхівки на вул. Володимирській
13:28
У Виноградівську, Тячівську та Іршавську лікарні волонтери передали захисне спорядження для медиків
13:25
На Тячівщині "п'яний" Vоlkswаgеn Jеttа в’їхав у паркан
12:15
/ 2
ОПОРА зібрала інформацію про те, де шукати нардепів Закарпаття і як до них звертатися
12:08
Молодіжні громадські організації Ужгорода запрошують подавати своїх представників до складу Молодіжної ради
09:58
/ 6
Невідомі пошкодили дерева на площі Петефі в Ужгороді
15:32
Закарпаття долучається до проєкту з розвитку культурної спадщини Карпатського Єврорегіону шляхом промоції ремісництва та гастрономії
12:39
/ 7
"Ремонтуючи" дах апеляційного суду, в Ужгороді нищить дах історичної будівлі у Малому Ґалаґові
09:22
У Мукачеві в червні відкриють оновлену поліклініку
» Всі новини