
В.Ющенко відзначив, що у нього є зауваження до закону про Кабмін як по формі, так і по змісту.
До формальних зауважень В.Ющенко відніс процедуру, за якою редакція закону, що надійшла після подолання вето Президента не відповідала тій редакції, яка була ухвалена раніше. На підтвердження цих слів В.Ющенко навів витяг з листа секретаріату Верховної ради, в якому зазначалось, що одна зі сторінок закону містила технічну помилку.
У свою чергу В.Ющенко зазначив, що у ситуації яка склалась мало бути використано рішення КС щодо закону про місцеві державні адміністрації, а саме те, що закон мав бути відправлений до ВР на повторний розгляд.
Серед змістовних зауважень Президент назвав такі: коаліція вносить подання до ВР про призначення прем"єр-міністра, міністра оборони і міністра закордонних справ. Відповідні дії прописані у законі, на думку Президента є конституційним порушенням та узурпацією влади. Також викликало занепокоєння у Президента пункти закону щодо звільнення міністра оборони за поданням прем"єр-міністра, узгодження кандидатур заступників міністрів, право не скріплення підписом актів Президента прем"єр-міністром і профільним міністром, що унеможливлює офіційне обнародування таких актів.
"Кабінет міністрів працювати чи жити з фальшивим паспортом не може", - сказав В.Ющенко. Він також зазначив, що на його переконання голова ВР не наділений конституційним правом підписувати закони, направлені Президентом для повторного розгляду у ВР. "Сьогодні звертаюсь до Конституційного суду про неконституційність закону "Про Кабінет міністрів" як по формі, так і по змісту", - резюмував В.Ющенко.
"РБК-Україна"
05 лютого 2007р.
Теги: