На відкритому публічному захисті було заслухано 10 кращих наукових рефератів переможців районних філій восьми регіонів Закарпаття.
Спочатку в заочному (анонімному) режимі комісія розглянула і оцінила подані письмово у формі наукових рефератів, оформлені за усіма правилами результатів наукових досліджень різних проблем юридичної науки і практики.
На другому етапі відбулося найцікавіше – відкрита презентація конкурсантами своїх робіт та публічний захист наукових ідей авторів перед своїми колегами-опонентами та у присутності представників освітньої громадськості.
Автори конкурсних робіт - учні: Марія Урста та Юліана Бонкало (Ужгородська гімназія, науковий керівник Федір Брецко), Анастасія Крижевська (11 кл. Ужгородської спеціалізованої школи-ліцею, науковий керівник Світлана Матьовка), Юлій Горелов (ЗОШ м. Мукачево, науковий керівник Віктор Машика), Андрій Онисько (Іршавська ЗОШ), Оксана Габор (ЗОШ с. Боронява Хустського району), Олександр Токарський (Тячівська ЗОШ), Ірина Попдякуник (Виноградівська ЗОШ №8), Іванна Кепич (Турья Ремітська ЗОШ Перечинського району), Яна Перевузник (Берегівська гімназія).
Слід відзначити, що всі учасники конкурсу обрали актуальні теми досліджень, у процесі роботи та під час захисту результатів засвідчили високий рівень наукового мислення. Високе схвалення членів комісії і всіх присутніх отримав творчий доробок учня 10 класу ЗОШ № 1 м. Іршави Андрія Онисько. Тематику конкурсних робіт пронизує ідея творчого підходу до осмислення процесів становлення громадянського суспільства в Україні, тенденцію до зростання загальної та правової культури в Україні.
Показово, що кращі результати наукових здобутків на конкурс Малої академії щороку подають учні-вихованці наукових керівників Ф. Ф. Брецко (Ужгородська гімназія), С.М. Матьовки (Ужгородська спеціалізована школа-ліцей), В.Т. Машики (Мукачівська ЗОШ), шкіл Іршавщини і Тячівщини. Їхні вихованці не тільки перемагають на конкурсах Малої академії, але й успішно долають випробування в процесі незалежного зовнішнього тестування при вступі на юридичний факультет ЗакДУ, в інші юридичні ВНЗ України для здобуття спеціальності, облюбованої в процесі наукової роботи в Малій академії. І там вони успішно продовжують свої наукові пошуки в процесі здобуття фаху юриста у вищій школі.
Сподіваємось, що і нинішні учасники конкурсу стануть гідними претендентами нового набору на юридичний факультет ЗакДУ, що має вищий рівень державної акредитації та відповідно з державною ліцензією забезпечує підготовку бакалаврів, спеціалістів, магістрів. Тут вони знайдуть нові можливості творчого фахового і наукового зростання, яке забезпечують провідні науковці – доктори, кандидати наук, професори, доценти.