На Закарпатті нараховується 1466 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Сьогодні в Ужгородському прес-клубі відбулося засідання на тему «Перспективи національного усиновлення». Із журналістами зустрілися керівник Служби у справах неповнолітніх ОДА Світлана Якімеліна та директор Чинадіївського дитячого будинку Світлана Софілканич.

На Закарпатті нараховується 1466 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклуванняВони розповіли про особливості усиновлення дітей в Україні загалом і на Закарпатті зокрема і про те, що чекає сімейну пару, яка збирається найближчим часом усиновити дитину..

Донедавна питаннями усиновлення дітей позбавлених батьківського піклування займалося Міністерство освіти України, а відповідно і управління з питань освіти та науки. Починаючи з минулого року були внесені зміни до відповідного законодавства України і ці функції було передано Службі у справах неповнолітніх на місцевих рівнях, а на загальнодержавному рівні було створено новий урядовий орган — Державний департамент з усиновлення і захисту прав дитини.

За словами Світлани Якімеліної, станом на 1 січня 2007 року на обліку Служби у справах неповнолітніх Закарпатської ОДА перебуває 1466 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Водночас, на Закарпатті за минулий рік було усиновлено 30 дітей, з яких 2-є були усиновленими громадянами зарубіжних країн.

До слова, до 1 вересня 2006 року в Україні діяв мораторій на усиновлення дітей іноземцями через те, що тривав процес передачі документів із Міністерства освіти — новоствореному департаменту. Також за минулий рік відбулося 30 внутрішньо-сімейних усиновлення, коли хтось із подружжя, приміром, при повторному шлюбі хоче усиновити дитину іншого члена подружжя.

Щорічне опитування громадян України (доросле населення), свідчить про наявність певного потенціалу до збільшення кількості громадян, які готові взяти на виховання дитину, що залишилася без піклування батьків, або всиновити її. Понад 12% опитаних засвідчили, що обговорювали можливість взяти на виховання або усиновити дитину. Близько 9% висловили свою готовність до такого кроку. Натомість кількість тих, хто вже виховує усиновлену дитину, дорівнює наразі лише одному відсотку опитаних.

Основні соціально-демографічні характеристики тих, хто висловлює бажання усиновити або взяти на виховання дитину-сироту такі: переважно це люди двох вікових категорій 18-28 років (35%), та 29-39 років (27%). У цій групі майже однаково представлене сільське та міське населення. Більшість з них не мають дітей (60%) або мають одну дитину (32%). Працюючі громадяни складають 64% цієї групи і стільки ж (64%) з них перебувають у зареєстрованому шлюбі, 37% мають вищу освіту, 11% незакінчену вищу і 33% опитаних цієї групи мають середню спеціальну освіту. Матеріальне становище потенційні усиновителі окреслили таким чином: „Вистачає на харчування та придбання необхідних недорогих речей” (26%), „загалом на життя вистачає, але придбання речей довготривалого використання складає певні проблеми” (44%), „живемо забезпечено, але зробити деякі великі покупки, наприклад, квартиру, наразі важко” (15%). Опитані, які обговорювали можливість усиновлення у своїй сім’ї і прийшли до негативного висновку, загалом, мають менші статки і нижчий, порівняно з першою групою, рівень освіти.

Цікавою є ще одна закономірність: майже 50% тих, хто готовий стати усиновителем, мають друзів або знайомих, які усиновили дитину. Серед тих, хто не допускає такої можливості, цей показник помітно нижчий – 21%. Це може свідчити про те, що особистий приклад, особисте знайомство з усиновителями та родинами, які виховують прийомну дитину, може бути серйозним аргументом на користь позитивного рішення про усиновлення дитини або створення прийомної сім’ї.
01 лютого 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

15:33
/ 1
У Мукачеві в середу попрощаються з полеглим Героєм Валерієм Сідором
14:27
/ 1
На війні з росією поліг Мека Яшкович з Ужгорода
14:13
Пошуки 74-річного ужгородця, що тривали з кінця грудня, завершилися констатацією непоправного
20:01
/ 4
Петиція про запровадження мораторію на будівництво вітряків на гірських територіях Карпат, попри технічні збої, достроково зібрала необхідну кількість голосів
01:29
/ 1
Надходження загального фонду місцевих бюджетів Закарпатської області за 2024 рік зменшилися відносно 2023 року на 4,1%
17:31
/ 1
На війні з росією поліг Юрій Голінка з Ужгородщини
15:05
У Мукачеві в п'ятницю прощатимуться з померлим захисником Русланом Цибарем
14:32
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Русланом Капальчиком
20:39
/ 4
У День Соборності України два береги Ужа з'єднав "Живий ланцюг"
20:07
/ 2
Міндовкілля зупинило розгляд документів з ОВД щодо забудови полонини Руна вітряками (ДОКУМЕНТ)
18:51
"Укрзалізниця" в лютому запускає нові нічні сполучення Закарпаття зі Львовом та Києвом
11:46
/ 1
На війні з росією поліг Роман Козар з Рокосова Хустської громади
21:48
/ 1
Мукачівські пластуни запрошують доєднатися до ланцюга єдності на честь Дня Соборності
18:16
В Ужгороді сьогодні підписали контракт на постачання місту 9 нових низькопідлогових електробусів
15:15
/ 1
На війні з росією поліг прикордонник Сергій Фомін із Верхнього Коропця на Мукачівщині
20:53
У грудні 2024-го ціни на Закарпатті зросли на 1,2%
20:25
/ 1
За минулий рік на Закарпатті ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 14,1%
17:29
У День Соборності України в Ужгороді організують "Живий ланцюг"
16:46
/ 1
У середу в Мукачеві попрощаються з полеглим на війні з росією Олександром Поповичем
15:20
/ 3
ВІДЕОФАКТ. Ужгородець за допомогою ШІ оживив мініскульптурки, Бокшая і Ерделі та минуле Ужгорода
14:34
/ 6
На війні з росією поліг вчитель з Ужгорода Василь Габрусь
13:57
/ 3
На війні загинув рок-музикант з Ужгорода Андрій Матейко
13:40
/ 2
Замість ліквідованих МСЕК на Закарпатті працюють понад 60 експертних команд
00:44
/ 6
У Великому Бичкові депутати віддали береги річки Шопурка під МГЕС компанії "зашквареного" нардепа Владіслава Поляка
20:49
/ 1
На Донеччині поліг Михайло Урста з Виноградова
» Всі новини