Чеська Їглава стане ще одним побратимом Ужгорода?

Цього тижня Ужгород відвідала делегація з Чеської Республіки, представники якої зустрілися з керівництвом міста.

Чеська Їглава стане ще одним побратимом Ужгорода?

Зокрема до обласного центру Закарпаття завітали Генеральний консул ЧР у Львові Давід Павліта, голова крайового уряду краю Височіна Зденєк Кадлец та Петр Поспіхал, заступник мера Їглави, яка, ймовірно, стане ще одним містом-побратимом Ужгорода.
 
Міський голова Сергій Ратушняк радо прийняв закордонних гостей, розповівши, що обласний центр багато чим завдячує чехам, за яких у 1919-1939 роках набув свого архітектурного вигляду. Для того, аби вшанувати тодішнього президента Т.Г.Масарика, міська влада хоче перенести його погруддя ближче до центру міста, встановивши неподалік пам’ятник архітектору А.Крупці, котрий спроектував ужгородський район Галагов. Обласний центр і тепер продовжує підтримувати дружні та партнерські відносини із Чехією, зокрема, Чеська Ліпа вже давно є його містом-побратимом. У нас також діють Спілка чеської культури Я.Коменського та Клуб Т.Г.Масарика. Сергій Ратушняк запропонував чеським гостям ще тіснішу співпрацю, наприклад, обіцяв сприяти відкриттю в Ужгороді класів із чеською мовою викладання, виставки товарів та послуг Закарпаття й Височіни з тим, аби ужгородці більше знали про цей край, їздили туди лікуватися або відпочивати. На це Генеральний консул ЧР у Львові Давід Павліта відповів, що такі плани у чеського уряду й справді є, зокрема, лише світова криза завадила виділенню коштів для відкриття в одному з наших університетів відділення, де б молодих спеціалістів навчали чеської мови. Крім того, в поточному році планується відкрити представництво консульства Чеської Республіки в Ужгороді, є й чимало інших проектів.
 
На зустрічі виступив також Зденєк Кадлец, котрий очолює доброчинний фонд "ВІЗа". Лише 2009-го цей фонд витратив на Закарпатті 5 млн. корун (близько 1,5 млн. гривень), за які були проведені капітальні ремонти із заміною вікон, дверей та системи опалення у двох школах Рахівського району, ремонт у Будинку дитини м. Тячева тощо. Цьогоріч "ВІЗа" також допомагатиме Закарпаттю, зокрема, відремонтує один із дитячих садочків Великоберезнянщини та створить інформаційний центр Карпатського біосферного заповідника. Благодійники кажуть: віддають кошти безкорисливо, адже наші народи так тісно переплелися, що не можуть не вважатися братніми.
 
Результатом зустрічі стало обговорення можливості підписання Меморандуму про співпрацю між містами Їглавою та Ужгородом. Якщо сторони досягнуть домовленостей, у нашого міста з’явиться ще один побратим. Їглава – чеське місто з багатою історією – налічує понад 50 тис. мешканців і  пишається багатьма пам’ятками архітектури доби ранньої готики й епохи Відродження, завдяки кількості і збереженню яких  належить до найбільш відомих міст середньої Європи.

"Ужгород"
27 лютого 2010р.

Теги: Височіна, Їглава, Чеська Республіка

Коментарі

Ратушняк 28.02.2010 / 16:24:00
А ще я розповів про діяльність у Чехії своєї фірми:

Jméno: Serhiy Ratushnyak

Adresa: Užhorod, Vinnyčna 9

Ukrajina

Datum narození: 17.02.1961

Název subjektu: BBR GROUP s.r.o.

Spisová značka: C 125660 vedená u rejstříkového soudu v Praze

IČ: 27907341

Angažmá: Společník

НОВИНИ: Соціо

14:57
В Ужгороді попрощаються із загиблим захисником Володимиром Тарапатою Фото новина
14:56
В Ужгороді попрощаються із загиблим захисником Володимиром Тарапатою Фото новина
12:35
На Закарпатті через суд повертають 12 га землі під сонячну електростанцію
10:46
Медики в Ужгороді врятували чоловіка після зупинки серця Фото новина
18:38
У селищі Кобилецька Поляна на Рахівщині прощатимуться із захисником Олександром Нічіпоруком Фото новина
17:54
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Рожковим, який понад два роки був безвісти зниклим Фото новина
16:50
В Ужгороді відбудеться обласний фестиваль кар’єри «Платформа твоїх можливостей 2026» Фото новина
14:20
У Хусті до бюджету повернули понад 1,2 млн грн пайових внесків
18:21
На війні з рф поліг закарпатець Володимир Гріга, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
17:40
/ 1
У Мукачеві відбудеться прощання з полеглим Героєм Юрієм Шепою Фото новина
16:39
В Ужгороді попрощалися з 40-річним полеглим Героєм Сергієм Захожим Фото новина
16:09
/ 1
Закарпатського прикордонника нагороджено державною відзнакою «За оборону України» Фото новина
13:55
У горах Закарпаття рятувальники двічі допомагали травмованим туристам Фото новина
12:44
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Олексієм Рожковим Фото новина
10:16
Трьох нелегальних перевізників викрили на Закарпатті Фото новина
09:04
На Хустщині перевіряють воду через підозру на небезпечну інфекцію Фото новина
15:04
На Закарпатті обмежать рух великогабаритного транспорту через аварійний стан мосту Фото новина
13:09
/ 1
На Мукачівщині відкрили «Стелу пам’яті та надії» Фото новина
11:38
В Ужгороді попрощаються із захисником Сергієм Захожим Фото новина
16:46
Мукачево прийняло всеукраїнські змагання кінологів Фото новина
11:05
У Виноградові вшанували матерів і дружин полеглих Героїв та передали державні нагороди Фото новина
18:34
/ 1
На Мукачівщині поліція розслідує поширення інтимних відео
12:52
/ 1
У Мукачеві затримали двох чоловіків, які намагалися пограбувати склад Фото новина
11:51
На Закарпатті ліквідували масштабну пожежу на території курорту Фото новина
11:22
У селі Пилипець на Хустщині попрощаються із полеглим воїном Василем Рогачем Фото новина
» Всі новини