Закарпаття називається в числі найбільших боржників за спожитий газ

Загальна заборгованість підприємств комунальної теплоенергетики (ТКЕ) перед ДК "Газ України" за природний газ станом на 19 лютого 2010 р. складає майже 3,65 млрд грн, рівень розрахунків - 47%. Про це повідомляє сьогодні прес-служба ДК "Газ України".

Закарпаття називається в числі найбільших боржників за спожитий газ

Заборгованість підприємств ТКЕ за природний газ, спожитий у минулому опалювальному сезоні (2008-2009 рр., з 1 жовтня 2008 р.), складає 1,986 млрд грн, рівень розрахунків - 78%. Найбільшими боржниками за газ, спожитий у минулому опалювальному сезоні, є підприємства ТКЕ Дніпропетровської, Харківської, Донецької, Запорізької, Луганської, Одеської областей.

За оперативною інформацією, підприємства ТКЕ з 27 регіонів України мають заборгованість за газ в поточному опалювальному сезоні на рівні понад 100 млн грн. Найбільшу заборгованість за поточне споживання газу накопичили підприємства ТКЕ з Дніпропетровської, Донецької, Харківської, Луганської, Одеської, Запорізької, Київської, Львівської, Чернігівської областей і АР Крим. Найнижчий рівень розрахунків - у підприємств ТКЕ Луганської, Закарпатської, Дніпропетровської, Одеської і Житомирської областей (менше 40%).

Крім того, за даними ДК "Газ України", росте заборгованість  "Київенерго" за спожитий в 2009-2010 рр. природний газ. Станом на 19 лютого заборгованість підприємства перед ДК "Газ України" складає понад 1,75 млрд грн (рівень оплати в 2010 р. - 34%).

Що стосується заборгованості міських і обласних газів за газ перед "Газом України", то на початку лютого ц.р. Нацкомісія з регулювання електроенергетики (НКРЕ) України зобов'язала міські і обласні гази до травня 2010 р. погасити заборгованість перед ДК "Газ України". Зокрема, порушниками ліцензійних умов були визнані наступні компанії: ВАТ "Волиньгаз", ВАТ "Криворіжгаз", ВАТ "Донецькміськгаз", ВАТ "Мелітопольгаз", ДП "Києво-святошинське УЄГГ", ВАТ "Миколаївгаз", ВАТ "Полтавгаз" і ВАТ "Тернопільміськгаз". У НКРЕ призвали учасників ринку посилити роботу щодо розрахунків з боржниками. За даними НКРЕ, середній рівень розрахунків за газ на сьогодні складає 75-77%.

Нагадаємо, раніше в НАК "Нафтогаз України" заявляли, що  значна заборгованість підприємств ТКЕ за спожитий природний газ ускладнює акумуляцію "Нафтогазу України" коштів для своєчасних і повних розрахунків за імпортований природний газ. Відзначимо,  "Газ України" є дочірньою компанією НАК "Нафтогаз України".

РБК-Україна
22 лютого 2010р.

Теги: газ, заборгованість, ТКЕ, комунальний, теплоенергетика

НОВИНИ: Соціо

21:48
Підтверджено загибель на Запоріжжі ще в січні 2024-го 22-річного Михайла Яцканича з Підвиноградова Виноградівської громади Фото новина
15:52
/ 2
На війні поліг 21-річний Іван Микульця з Тячева Фото новина
13:33
/ 7
В Ужгороді відклав яйця унікальний, єдиний в Україні кайман Шнайдера Фото новина
11:33
/ 2
На Харківщині поліг Леонід Пивовар з Неліпина на Мукачівщині Фото новина
12:53
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим на війні з росією Андрієм Розгау Фото новина
02:16
/ 2
WWF-Україна виступає проти будівництва лісової автодороги в межах лісництв філії "Ужгородське лісове господарство" ДП "Ліси України"
19:18
/ 15
У Калинах на Тячівщині харківський забудовник незаконно почав роботи зі спорудження ГЕС Фото новинаВідео новина
16:48
/ 7
В Ужгороді ще не відкритий McDonald's покарали за "непродуману" вивіску Фото новина
10:41
/ 1
На війні з росією поліг 57-річний Іван Пичкар з Родниківки на Мукачівщині Фото новина
01:31
/ 14
Справа Комарницького: Звільнений начальник УСР в Закарпатській області Химич зберігає $95 тис. готівкою
13:59
У Буштині на Тячівщині, гасячи пожежу в надвірній споруді, врятували два будинки та літню кухню поруч Фото новина
11:06
/ 1
На Запоріжжі поліг Володимир Зелді з Тересви на Тячівщині Фото новина
00:08
/ 10
Ужгородські лісівники будуватимуть дорогу під вітряки на Рівній через праліси (ДОКУМЕНТИ)
11:01
/ 2
На Сумщині поліг прикордонник Руслан Пинзару з села Сімер Перечинської громади Фото новина
15:37
/ 13
ВР прийняла доопрацьований після вето президента закон про примусове відчуження землі та будинків в Ужгородському районі Закарпатської області
16:23
На Закарпатті у лютому 2025-го порівняно з груднем 2024-го ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,6%
13:20
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Лазориком Фото новина
12:45
Профільна комісія Закарпатської облради підтримала збереження Чорних озер в Ужгороді Фото новина
19:14
У Мукачеві патрульні виявили водійку "під кайфом", а в пасажира – наркотики Фото новина
14:12
/ 14
Закарпаття відвідала очільниця Міндовкілля Гринчук, нищення довкілля мініГЕСами і вітряками пріоритетом візиту не було Фото новина
13:02
На Закарпатті, на кордоні з угорщиною на початку квітня запрацює новий пункт пропуску "Велика Паладь – Нодьгодош"
13:57
/ 1
У понеділок у Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Володимиром Напудою Фото новина
13:20
/ 1
В Ужгороді у суботу попрощаються з полеглим на війні Мирославом Біртою Фото новина
19:37
/ 4
Петиція про розробку нового генплану Ужгорода зібрала необхідні підписи всього за добу
14:46
У п'ятницю зранку тимчасово не працюватиме КПП "Лужанка – Берегшурань"
» Всі новини