Закарпаття: Громадська рада сприятиме пошуку інвесторів для Свалявщини

Розробити чітку стратегію поліпшення соціально-економічного розвитку Свалявщини, на думку голови райдержадміністрації Ігоря Федиковича, можна лише спільними зусиллями влади та громадських організацій.

Закарпаття: Громадська рада сприятиме пошуку інвесторів для Свалявщини

Так було створено громадську раду. До складу цього своєрідного дорадчого органу, як повідомили "Закарпаття онлайн" в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА, увійшли керівники-ветерани, котрі свого часу зробили певний вклад у розвиток району. Відтепер їхні рекомендації, особливо з питань життєдіяльності Свалявщини, враховуватимуться при підготовці відповідних рішень.

На першому засіданні громадської ради обрали заступників її очільника, виробили базові рекомендації.  Голова райдержадміністрації Ігор Федикович говорив, що криза позначилася на районі, про ріст депресивних, як правило, гірських населених пунктів, де не вистачає робочих місць, недостатньо розвинена система соціально-побутового обслуговування, обмежений доступ транспорту. Це спричинило масовий відтік робочої сили за кордон. Так, близько 4-4,5 тисяч жителів району виїхали на заробітки.  

– Припинення діяльності одного-двох підприємств, що працювали у таких населених пунктах, різко знизило надходження до місцевих бюджетів Під загрозою і функціонування соціальних закладів, – каже голова райдержадміністрації. – На жаль, в державі поки не вироблений механізм стимулювання та підтримки  соціально-економічного розвитку регіонів. Тому наше головне завдання – забезпечити роботою передусім мешканців депресивних населених пунктів.

Відтак планують зацікавити інвесторів. Влада розуміє, що це нелегко зробити, адже йдеться про реанімування діяльності колишніх потужних сільських виробництв, збільшення дохідної частини місцевого бюджету. Однак керівництво району вважає, що тут збереглося найголовніше – кадри та певна виробнича інфраструктура. 

Також говорили про малий і середній бізнес, що займає не останнє місце в життєдіяльності району. Йшла мова і про тих господарів, котрі ефективно використовують виробничі площі підприємств–банкрутів. Зокрема, це ТОВ "Форшнер Україна", "Грифсканд-Свалява", "Фенікс-1", "Кора", а також "Мате-Україна" зі 100% іноземними інвестиціями. Говорили і про санаторно-курортну, рекреаційно-туристичну галузі, котрі щорічно забезпечують майже чверть від загальних надходжень до бюджетів усіх рівнів. Однак є й проблеми. До прикладу, в районі ще є чимало незадіяних виробничих площ. Є й питання по банках, що згорнули кредитування бізнесу, споживчих кредитів. А це призвело до браку інвестиційних ресурсів, росту боргів до бюджетів усіх рівнів, Пенсійного фонду України.

Щодо бюджетних установ, то присутні наголосили, що в районі повністю збережено мережу закладів охорони здоров’я. Попри економічні негаразди, завершено будівництво нової школи в Неліпині, добудови у Плоскому. Додатково відкрито 15 груп у Стройненській, Березниківській, Полянській, Керецьківській загальноосвітніх та Драчинській початковій школах.

На засіданні громадської ради аналізували соціальні виплати, обговорили проблеми сільського господарства, виробили певні рекомендації, окреслили коло нагальних питань.

11 лютого 2010р.

Теги: стратегія, соціально-економічний, Свалявщина, громадська рада

НОВИНИ: Соціо

14:43
Суд підтвердив обов'язок підрядника відшкодувати збитки за неякісний ремонт частини вулиці Капушанської в Ужгороді
14:26
На Закарпатті з 1 червня послаблюють карантин: дозволяють пасажирські перевезення, роботу готелів і спортзалів
13:03
/ 4
Ще 7 нових автобусів "Електронів" закуплять в Ужгороді
12:05
/ 2
На Закарпатті торік було зареєстровано 7 506 шлюбів і народилося 13 016 дітей
11:00
Закарпаття готове до переходу на другий етап послаблення карантину – МОЗ
10:54
КПП "Лужанка" й "Горонглаб" на Закарпатті відновлюють роботу
03:17
У Сумах на Алеї Слави відкрили пам'ятник колишньому командиру 128-ї окремої Закарпатської гірсько-штурмової бригади Є.Коростельову
18:05
До 1 липня в Ужгороді можна пропонувати претендентів на премію імені Петра Скунця
17:35
/ 2
В Ужгороді триває капремонт площі Петефі
15:40
На складання ЗНО на Закарпатті зареєструвалися 12 тисяч 834 учасники
15:06
/ 4
29 травня на Закарпатті вирішуватимуть щодо пом'якшення карантину, а з 1 червня запустять потяг Київ-Ужгород
14:00
"Зелений базар" в Ужгороді з 1 червня працюватиме щоденно
13:50
/ 1
У Мукачеві грошовими преміями нагородять учнів, які стали переможцями олімпіад
13:49
Фахівці центрів та бюро правової допомоги на Закарпатті допомагають учасникам АТО відстояти їхні права
10:07
Свалявський професійний будівельний ліцей торік збільшив свої доходи на 800 тис грн
09:35
500 звернень щодоби приймає диспетчерська служба екстреної допомоги на Закарпатті
00:56
/ 1
Опублікований урядом перспективний план формування територій громад Закарпатської області відрізняється від проекту, що збурив громади (ПЕРЕЛІК ОТГ)
18:10
Інклюзивна кондитерська-школа "Золоті серця Закарпаття" в Ужгороді відновила роботу після карантину
18:06
Чергове засідання щодо облаштування велоінфраструктури в місті відбулося в Ужгороді
16:57
У Закарпатській ОДА запрацювала електронна приймальня
15:08
/ 4
Як медреформа працює на Закарпатті. Історія лікарки-ФОПа з Ізи
14:37
У Мукачеві презентували електронну систему "Моя школа"
14:29
/ 8
На Закарпатті розробили мапу для інвесторів та інвестиційну "няню"
14:17
Підприємствами транспорту на Закарпатті у січні-квітні перевезено вантажів на 14,9% менше, ніж за аналогічний період торік
12:59
/ 2
Програму підготовки до продажу земельних ділянок погодили в Ужгороді
» Всі новини