Закарпатцям дозволили перебувати в Угорській Республіці не більше 90 днів протягом шести місяців

Дотримуватися правил малого прикордонного руху радить й Міністерство закордонних справ України

Закарпатцям дозволили перебувати в Угорській Республіці не більше 90 днів протягом шести місяців

З початку цього року згідно із вимогами Угоди про правила місцевого прикордонного руху наша європейська сусідка – Угорщина – запровадила систему електронного підрахунку термінів перебування іноземців на її території.

Відтак українці можуть перебувати в Угорській Республіці не більше 90 днів протягом шести місяців. До слова, немає значення, використаєте ви цю кількість днів за один раз, чи навідаєтеся до наших сусідів кілька разів.
 
Нововведення викликало невдоволення деяких закарпатців.

У результаті вдосконалення інформаційної системи контроль за терміном перебування  громадян України із дозволом малого прикордонного руху перевіряється автоматично, – пояснили в Генконсульстві Угорської Республіки в Ужгороді. – Таким чином, увесь процес став швидким і максимально безпечним у плані перевірки.
– 
Ті, хто має дозвіл малого прикордонного руху та вже використали 90 днів на перебування в Угорщині протягом півріччя, можуть знову в’їхати в країну тільки через шість місяців. У пунктах перетину кордону осіб, котрі перевищили дозволений термін, змушені будуть повертати, – наголошують в Генконсульстві Угорської Республіки в Ужгороді.
 
За словами представника МЗС України в Ужгороді Галини Гороховської, ситуація на пунктах пропуску України з Угорщиною потребує подальшої нормалізації. На сьогодні за результатами роз’яснювальної роботи з українськими громадянами, а також консультацій із компетентними органами Угорської Республіки, що досі тривають, найбільш проблемні питання були врегульовані.

МЗС України звертається до громадян із проханням дотримуватися положень двосторонньої угоди.

Нагадаємо, відповідно до п. 5 ст. 1 Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Угорської Республіки про правила місцевого прикордонного руху жителі прикордонних областей України мають право на багаторазовий в’їзд та безперервне перебування протягом трьох місяців (90 днів протягом 180 днів) у прикордонній зоні сусідньої Угорщини.

Зокрема, це стосується мешканців прикордонних областей, які перетинають кордон на підставі дозволу із соціальних, культурних або сімейних причин, або обґрунтованих економічних причин, які не вважаються прибутковою діяльністю відповідно до національного законодавства.

Прикордонні органи України та Угорщини мають право здійснювати перевірку в пунктах пропуску в’їзду та виїзду громадян прикордонних областей, які пересуваються на умовах місцевого прикордонного руху (п. 4 статті 5 Угоди).

11 лютого 2010р.

Теги: прикордонний, Угорщина, віза, закарпатці, пункт пропуску

НОВИНИ: Соціо

10:13
В Ужгороді стартувала серія безкоштовних романтичних екскурсій містом
09:02
Графік відключень електроенергії на Закарпатті 9 лютого
11:15
У Ясіні на Рахівщині попрощалися з Героєм Павлом Говбелом Фото новина
18:28
В Ужгороді патрульні зупинили водія з 2,32 проміле алкоголю Фото новина
09:19
/ 2
В Ужгороді зупинили водія без прав із ознаками наркотичного сп’яніння Фото новина
10:00
Пластуни Мукачева допомагають військовим відновлюватися Фото новина
17:04
В Україні відбувся 71 обмін полоненими – серед звільнених військовий, що мобілізувався на Закарпатті Фото новина
13:09
У Мукачеві водія BMW притягнули до відповідальності за порушення ПДР і нетверезе керування Фото новина
11:40
/ 2
В Ужгороді проведуть в останню дорогу захисника Олександра Шугара Фото новина
10:03
В Ужгороді сьогодні прощатимуться із полеглим на війні з росією бійцем Олексієм Бриньком Фото новина
09:00
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 5 лютого
18:06
У Закарпатті зростає кількість хворих на грип та ГРВІ
16:51
/ 1
У Мукачеві провели в останню дорогу померлого військовослужбовця Сергія Туряницю Фото новина
15:41
/ 1
У Рахові попрощалися із полеглим на війні з рф захисником Василем Веклюком Фото новина
14:57
На Драгобраті гірські рятувальники допомогли двом сноубордистам, які заблукали Фото новина
12:34
Прикордонника Чопського загону нагородили медаллю «Захиснику Вітчизни» Фото новина
11:13
/ 1
На Закарпатті поліція попереджає про нову хвилю телефонного шахрайства
10:03
/ 1
На Берегівщині попрощалися з полеглим на війні з росією захисником Дьєрдєм Комовці Фото новина
09:06
Графік погодинних відключень електроенергії на Закарпатті 4 лютого
00:17
/ 8
Вчена рада УжНУ підтримала можливе об'єднання з Мукачівським державним університетом Фото новина (ДОКУМЕНТ)
23:28
У чеській Їглаві обирають гастрономічний символ міста з чотирьох варіантів від ужгородського кондитера Штефаня Фото новина
13:37
/ 1
На війні з рф поліг військовий із селища Ясіня Павло Говбел Фото новина
11:06
/ 6
В Ужгороді провели в останню путь сержанта Нацгвардії Василя Фрінцка Фото новина
09:51
/ 7
У Виноградові депутат незаконно захопив земельну ділянку та збудував будівлі Фото новина
09:47
/ 1
Закарпатські прикордонники затримали двох чоловіків із підробленими документами Фото новина
» Всі новини