Ужгород: Перспективи розвитку інноваційної 21-ї школи обговорили на "круглому столі"

Минулого тижня предметом обговорення за "круглим столом" у міськвиконкомі за участю заступника міського голови Федора Апшая, генерального консула Словацької Республіки в м. Ужгороді Маріана Сладечека, голови культурно-освітньої організації "Матіца словенска" Йосипа Гайніша стали зініційовані міським управлінням освіти питання діяльності спеціалізованої ЗОШ № 21 з українською та словацькою мовами навчання.

Ужгород: Перспективи розвитку інноваційної 21-ї школи обговорили на "круглому столі"

Річ у тім, що школа подібної моделі, де навчання в початковій ланці здійснюється словацькою мовою, далі - українською, а словацька викладається як предмет, є єдиною в Україні. Причому тут, відповідно до програми співробітництва між освітянськими міністерствами України та Словаччини працюють учителі зі СР: 4-ро викладають у молодших класах і 1 - навчає словацької середніх та старших школярів. Тож заклад під пильною увагою як української, так і словацької сторін. До того ж щороку на прохання Міністерства освіти сусідньої країни наші освітяни дають оцінку педагогічної діяльності колег з-за кордону, а водночас роблять запит на потрібних спеціалістів. З цього, власне, і почалася розмова за “круглим столом”.

Роботу вчителів зі Словаччини коротко охарактеризувала заступник директора з навчально-виховної роботи ЗОШ № 21 Маргарита Герзанич. У свою чергу, Світлана Фесенко, начальник відділу шкіл та дошкільних закладів міського управління освіти, зазначила, що вони беруть участь в усіх методичних заходах, конкурсах та фестивалях згідно з планами роботи управління освіти Ужгородської міської ради та навчального закладу. При цьому виявляють належну результативність навчально-виховної та позакласної роботи. Окрім засвідчення поваги й задоволення роботою цих учителів, ужгородські освітяни зауважили, що Словацька Республіка вимогливо підходить до добору кандидатур, усі відряджені педагоги - це компетентні, фахові спеціалісти, доброзичливі, комунікабельні, добре спрацьовуються з колегами. Тому міське управління освіти підтвердило потребу й на наступний, 2010-2011 навчальний рік у 5-х викладачах: трьом попросило продовжити термін відрядження і прислати 2-х замість тих, у кого сплив максимальний (4-річний) безперервний термін роботи за кордоном.

У ході розмови виникло питання доцільності відрядження ряду вчителів з інших предметів. Зокрема представник “Матіци словенскої” наполягав, що необхідно було б запросити природничника для старших класів. “Наша позиція має бути державницькою, - зауважив Володимир Огар, начальник управління освіти. - Насамперед ми готуємо випускників для вступу у вітчизняні вузи, а отже, їхні знання повинні відповідати нашій програмі, відповідно до якої складаються завдання ЗНО”. Тому вирішено, що модель цієї школи зберігатиметься такою, яка є нині: навчання словацькою в 1-4 класах (тож опанувати мову діти мають можливість уже на цьому етапі), а в 5-11-х її викладання як предмета. Поглиблене ж вивчення словацьких мови, літератури, культури здійснюватиметься за рахунок варіативної складової. Таке бачення відповідає Положенню про білінгвальні класи, затверджене цього навчального року МОН. “У перспективі ж плануємо створити умови для вивчення словацької мови дошкільнятами, які згодом стануть учнями 21-ї школи”, - додав Володимир Іванович. Принагідно заступник міського голови Федір Апшай закцентував на необхідності прийняття перспективного плану розвитку цього навчального закладу для формування моделі його конкурентоспроможного випускника, а також повідомив про перемовини зі словацькими партнерами щодо нала-годження зв’язків із Братиславським університетом для подальшої співпраці.

Навзаєм учителі-словаки подякували українській стороні за створені для них умови для роботи і проживання, а консул висловив схвалення дій громадськості та освітян Ужгорода, спрямованих на пропаганду і розвиток словацької мови та культури в нашому місті.

Олена Макара, "Ужгород"
29 січня 2010р.

Теги: Ужгород, словацька, вчителі, школа

НОВИНИ: Соціо

10:07
Свалявський професійний будівельний ліцей торік збільшив свої доходи на 800 тис грн
09:35
500 звернень щодоби приймає диспетчерська служба екстреної допомоги на Закарпатті
00:56
Опублікований урядом перспективний план формування територій громад Закарпатської області відрізняється від проекту, що збурив громади (ПЕРЕЛІК ОТГ)
18:10
Інклюзивна кондитерська-школа "Золоті серця Закарпаття" в Ужгороді відновила роботу після карантину
18:06
Чергове засідання щодо облаштування велоінфраструктури в місті відбулося в Ужгороді
16:57
У Закарпатській ОДА запрацювала електронна приймальня
15:08
/ 4
Як медреформа працює на Закарпатті. Історія лікарки-ФОПа з Ізи
14:37
У Мукачеві презентували електронну систему "Моя школа"
14:29
/ 8
На Закарпатті розробили мапу для інвесторів та інвестиційну "няню"
14:17
Підприємствами транспорту на Закарпатті у січні-квітні перевезено вантажів на 14,9% менше, ніж за аналогічний період торік
12:59
/ 1
Програму підготовки до продажу земельних ділянок погодили в Ужгороді
12:56
/ 3
В Ужгороді визначили "офіційну" зону відпочинку біля річки
12:11
/ 5
Аспірант-айтівець УжНУ розробив новий курс з інтелектуального аналізу тексту
11:31
У Мукачеві запрацював Інклюзивно-ресурсний центр
10:37
/ 1
Завдяки повідомленню від громадян в Іршаві зупинили п'яного водія з кермом Jeep Chеrоkee
10:17
На Закарпатті цьогоріч – 9071 випускників
09:48
/ 4
Ще одна поліцейська станція на Закарпатті запрацювала на Іршавщині
03:59
В Україні ще цього тижня запустять електрички та поїзди, але Закарпаття це не стосується
02:55
/ 2
Архітектор про ремонт суду в Ужгороді: "Характер будівлі змінюється"
02:41
Навесні до армії призвуть 410 юнаків з Закарпаття та до 20 офіцерів запасу
02:12
З 1 по 6 червня на КПП "Ужгород" тимчасово обмежать рух вантажівок
00:10
/ 5
Голова Баранинської ОТГ "самовільно" відмовив підприємцям у пільзі по єдиному податку на час карантину (ДОКУМЕНТ)
18:01
/ 1
На засіданні транспортної комісії в Ужгороді говорили про облаштування пішохідних переходів, встановлення знаків і обмежувачів
17:01
В Ужгороді пройде Тижневик здачі крові
16:56
На початку червня у пункті пропуску "Ужгород-Вишнє Нємецьке" діятимуть тимчасові обмеження для вантажного перевезення
» Всі новини