Представники Канадського Агентства Міжнародного Розвитку відвідали закарпатську Виноградівщину

28 січня 2010 року при голові Виноградівської районної ради Олегу Любімову відбулась зустріч з представниками Канадського Агентства Міжнародного Розвитку.

Представники Канадського Агентства Міжнародного Розвитку відвідали закарпатську Виноградівщину

Як повідомили "Закарпаття онлайн" у Виноградівській РДА, безпосередньо на зустрічі були присутні Крісті Гомбей – основний консультант Агентства, Лінда Херсквиг – консультант з гендерної політики, Любов Паливода – місцевий консультант та Роман Кульчицький, як перекладач. Борто Й.Й. – заступник голови районної ради, представляв інтереси угорської національної меншини, партії КМКС. Від Агенції місцевого розвитку Виноградівщини виступав Шевчук В.А. Як представник сфери охорони здоров’я виступав Борисенко І.М. – начальник відділу охорони здоров’я райдержадміністрації.

Представники Агентства прибули на Закарпаття на прохання Канадського уряду для оцінювання проекту регіонального розвитку "Канада-Україна", з метою вивчення проблем, перспектив даного проекту та можливості подальшої співпраці.

Любімов О.В. в першу чергу розповів про створення Агенції місцевого розвитку Виноградівщини, її розвиток, зміну керівника, розробку стратегії пріоритетів, та про поставлені завдання перед новим керівником Агенції у 2007 році; про те як розпочалася співпраця з Карпатським фондом "Канада-Україна" та про грантові проекти, які були підготовані, розроблені, та які зайняли призові місця як в Україні, так і на міжнародному рівні. Голова відзначив, що основними пріоритетами для Виноградівщини, як і для Закарпаття вцілому, є збереження екологічного балансу, розвиток туризму, соціальні та інфраструктурні проекти.

На зустрічі, більшою мірою, йшла мова про створення Хоспісного закладу у Виноградівському районі, про відкриття палати паліативної та хоспісної допомоги при ЦРЛ, про підбір персоналу та про фінансування роботи Хоспісу. Обговорювалась можливість навчання лікарів та молодшого медичного персоналу в Київському інституті паліативної і хоспісної допомоги; співпраця з релігійними організаціями та залучення до роботи Хоспісу монашок для духовної підтримки пацієнтів та членів їх сімей. 

Шевчук В.А. виступив з проханням перед представниками Канадського Агентства про можливість продовження участі Виноградівського району та Закарпатської області у проекті "Канада-Україна". І на запитання Лінди Херсквиг: "Якби продовжили проект на рік, що б Вам це дало?", голова районної ради відповів, що нам залишилося навчитися правильної реалізації проектів, вивчити тонкощі проведення міжнародних тендерів, експертних оцінок, проведення експертиз та проведення аудиту. Виноградівський район має досить високий рівень по конкурентоспроможності, так як це сільськогосподарський район, який має багато промислових підприємств, досить розвинену інфраструктуру, автомобільне та залізничне сполучення, має всі можливості для розвитку туризму (теплий клімат, гори, рівнини, водна артерія, населення різної національності, різної культури, тощо).

Наприкінці зустрічі голова районної ради подякував Канадському Агентству Міжнародного Розвитку та Канадському уряду за співпрацю, після чого присутні відвідали палату паліативної і хоспісної допомоги та приміщення, де планується створення Хоспісного закладу.

28 січня 2010р.

Теги: Канада. Виноградівщина, хоспіс, туризм

НОВИНИ: Соціо

16:29
В Ужгороді шукають кандидатів на звання почесного громадянина міста і претендентів на почесну відзнаку міськради
14:43
/ 1
Суд підтвердив обов'язок підрядника відшкодувати збитки за неякісний ремонт частини вулиці Капушанської в Ужгороді
14:26
На Закарпатті з 1 червня послаблюють карантин: дозволяють пасажирські перевезення, роботу готелів і спортзалів
13:03
/ 4
Ще 7 нових автобусів "Електронів" закуплять в Ужгороді
12:05
/ 2
На Закарпатті торік було зареєстровано 7 506 шлюбів і народилося 13 016 дітей
11:00
Закарпаття готове до переходу на другий етап послаблення карантину – МОЗ
10:54
КПП "Лужанка" й "Горонглаб" на Закарпатті відновлюють роботу
03:17
/ 1
У Сумах на Алеї Слави відкрили пам'ятник колишньому командиру 128-ї окремої Закарпатської гірсько-штурмової бригади Є.Коростельову
18:05
До 1 липня в Ужгороді можна пропонувати претендентів на премію імені Петра Скунця
17:35
/ 2
В Ужгороді триває капремонт площі Петефі
15:40
На складання ЗНО на Закарпатті зареєструвалися 12 тисяч 834 учасники
15:06
/ 4
29 травня на Закарпатті вирішуватимуть щодо пом'якшення карантину, а з 1 червня запустять потяг Київ-Ужгород
14:00
"Зелений базар" в Ужгороді з 1 червня працюватиме щоденно
13:50
/ 1
У Мукачеві грошовими преміями нагородять учнів, які стали переможцями олімпіад
13:49
Фахівці центрів та бюро правової допомоги на Закарпатті допомагають учасникам АТО відстояти їхні права
10:07
Свалявський професійний будівельний ліцей торік збільшив свої доходи на 800 тис грн
09:35
500 звернень щодоби приймає диспетчерська служба екстреної допомоги на Закарпатті
00:56
/ 1
Опублікований урядом перспективний план формування територій громад Закарпатської області відрізняється від проекту, що збурив громади (ПЕРЕЛІК ОТГ)
18:10
Інклюзивна кондитерська-школа "Золоті серця Закарпаття" в Ужгороді відновила роботу після карантину
18:06
Чергове засідання щодо облаштування велоінфраструктури в місті відбулося в Ужгороді
16:57
У Закарпатській ОДА запрацювала електронна приймальня
15:08
/ 4
Як медреформа працює на Закарпатті. Історія лікарки-ФОПа з Ізи
14:37
У Мукачеві презентували електронну систему "Моя школа"
14:29
/ 8
На Закарпатті розробили мапу для інвесторів та інвестиційну "няню"
14:17
Підприємствами транспорту на Закарпатті у січні-квітні перевезено вантажів на 14,9% менше, ніж за аналогічний період торік
» Всі новини