Про основні заходи, що вживаються для нормального життєзабезпечення краю в умовах різкого похолодання, а також контролю безпеки використання кисневих балонів в закладах охорони здоров’я, доповів голова обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, заступник голови облдержадміністрації Віктор Лукеча.
– В області цими днями спостерігалося зниження температури повітря до 18, а подекуди – до 20 градусів. Аби забезпечити безперебійне функціонування систем життєзабезпечення краю, попередити й своєчасно реагувати на можливі надзвичайні ситуації, видано відповідні доручення.
На сьогодні у житлово-комунальній сфері працюють всі 1200 котелень. Стовідсотково тепло подається у 528 дошкільних та 702 навчальних закладах, 59 лікарень, інші соціальні заклади. У звичному режимі працює і водопровідно-каналізаційне господарство. Щоправда, через несвоєчасну оплату електроенергії були окремі випадки відключення на незначний термін деяких підприємств від електропостачання.
На випадок виникнення аварійних та надзвичайних ситуацій на підприємствах житлово-комунального господарства та інших створено аварійно-відновлювальні бригади, які знаходяться у постійній готовності.
Для забезпечення безперебійного функціонування систем життєзабезпечення закладів охорони здоров’я, освіти, попередження та своєчасного реагування на можливі надзвичайні ситуації також виконуються відповідні доручення. На 25 січня перебоїв роботи систем життєзабезпечення, зокрема, газо- та водопостачання, водовідведення, не було.
Краяни повністю забезпечені енергоносіями. Нештатних ситуацій із постачанням енергоносіїв не виникало. На 24 січня спожито 98,3 млн. кубометрів природного газу, що не перевищує лімітних показників.
За інформацією служби автодоріг, проїзд на автодорогах та перевалах області забезпечено.
Щодо безпеки поводження з кисневими балонами, то їх використовують 22 лікувально-профілактичні заклади краю. Балони зберігаються за межами будівель, крім Рахівської райлікарні, де він знаходився в реанімаційному відділенні. 25 січня балони з киснем винесено за межі будівлі. Проектна організація розпочала роботи зі створення системи зовнішнього постачання кисню.
У зв’язку із трагедією, що сталася у Луганській лікарні, управління охорони здоров’я облдержадміністрації видало відповідний наказ, яким керівників лікувально-профілактичних закладів зобов’язали до 20 січня перевірити стан охорони праці та протипожежну безпеку медзакладів, де використовують кисень, азот та інші вибухонебезпечні речовини. Також керівників лікувально-профілактичних закладів зобов’язано провести додатковий цільовий інструктаж з охорони праці з працівниками, які обслуговують центральні кисневі пункти та балони, надати перелік відповідальних за охорону праці.
З метою недопущення випадків вибуху кисневих балонів, впорядкування робіт із їхнього використання створюється робоча група з перевірки лікувально-профілактичних закладів, що використовують кисневі балони. Також організовуються навчання відповідальних за обслуговування кисневих балонів.
Управління інформації та зв’язків