На сьогодні в Закарпатську область залучено 159,6 млн.доларів прямих іноземних інвестицій (290 доларів на душу населення), з такими показниками область перебуває на 13-му місці по Україні. За 9 місяців 2009 року залучено 3,2 млн.доларів. Інвестиції в економіку області вклали 49 країн світу, 84% з яких припадає на 10 країн — США, Японію, Німеччину, Угорщину, Польщу та ін. Про це повідомив на зустрічі Василь Цап, начальник управління інвестиційної діяльності та зовнішньоекономічних зв’язків головного управління з питань європейської інтеграції, зовнішньоекономічних зв’язків та туризму Закарпатської облдержадміністрації. Він також зазначив, що обсяги інвестицій зменшуються, окремі з причин невтішної динаміки на тіл економічної кризи – неповернення ПДВ підприємствам, вимоги передплати податку на прибуток. Вихід із ситуації фахівці бачать у нарощуванні обсягів експортної продукції, ефективному використанні ресурсів, виробництва конкурентоспроможної продукції. Основною рушійною силою, що привабить додатковий іноземний капітал, повинно стати прийняття ряду нормативно-правових актів, а також відновлення фінансування програм інноваційного розвитку.
Одним із поштовхів для покращення співпраці з інвесторами та залучення фінансів в область, зазначалось на круглому столі, став активний розвиток програм для органів влади всіх рівнів з навчання підготовки проектів для інвесторів та донорських організацій. Саме на цю роботу була направлена діяльність проекту партнерства Канада-Україна "Регіональне врядування та розвиток", який діє в області з 2006 року. Марія Попадинець, регіональний керівник проекту зупинилась на основних етапах діяльності проекту РВР упродовж 2006-2009 років. Вона наголосила, що в останні два роки діяльність проекту була направлена на підтримку інституційної спроможності органів влади всіх рівнів щодо реалізації Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області до 2015 року. З цією метою для державних службовців впроваджувалась програма з підготовки інфраструктурних інвестиційних проектів, проектного менеджменту а також з підготовки проектів для донорських організацій. За цей період підготовлено майже 50 спеціалістів, якими за підтримки проекту РВР розроблено 13 малих проектів, 6 інфраструктурних інвестиційних проектів, ще 6 в стадії розроблення. Подано заявки до 7 донорських організацій на загальну суму більше 900 тис. євро. Вже отримані гранти на 20 тис.євро і 500 тис.грн. Отримані під час навчання знання дозволили державним службовцям сприяти впровадженню в області Програми Розвитку ООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду", яка передбачає розробленню і впровадженню невеликих інвестиційних проектів для громад. Названі спеціалісти можуть і в подальшому розробляти проекти за стандартами міжнародних фінансових інституцій, здійснювати їх впровадження, а також передавати отримані знання іншим службовцям з метою підвищення спроможності органів місцевого самоврядування щодо реалізації Регіональної стратегії.
Досвідом у розробці інвестиційних проектів поділився Володимир Шевчук, директор КП "Виноградівська агенція місцевого розвитку". Він підкреслив, що за підтримки проекту РВР, Агенцією розроблено один великий проект по запровадженню інноваційних механізмів збору, вивозу та утилізації (переробки) сміття у Виноградівському районі, який виграв конкурс і отримав кошти з Фонду сприяння місцевому самоврядуванню при Кабінеті Міністрів України на суму 400,0 тис. грн. та три малих проектів. Інший проект "Створення закладу хоспісної та паліативної допомоги у Виноградівському районі" також в цьому році отримав кошти з названого Фонду в сумі 500 тис.грн. та грант Карпатського фонду (Мережі нідерландських благодійних фондів для країн Центральної та Східної Європи") в сумі 20 тис. євро для впровадження пілотної моделі хоспісу, відкриття якого відбулося 21 грудня.